spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.discgolfovehriste.cz
Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu

ČVUT si vyházelo akademický hattrick

Potřetí za sebou se z vítězství mezi reprezentanty českých vysokých škol v ultimate frisbee mohou radovat na chodbách ČVUT. Z Brna si studenti nejstarší frisbee líhně v naších zemích přivezli skalpy všech svých soupeřů a kromě prvního zápasu si počínali zcela suverénně.
 
S obavami sledovaná předpověď počasí se naštěstí nevyplnila a oproti všem očekáváním se vysokoškolský turnaj hrál za sucha i když pod (příjemným) mrakem. Pokud si k tomu připočteme, že areál Pod Palackého vrchem, mezi Brňáky proslavený jako větrná hůrka, si tentokrát odpustil oblíbenou větrnou demonstraci síly, dostaneme ideální podmínky pro ultimate (nikoliv však pro týmy, které si chtěly zahrát zónovou obranu).
 
Hned první zápas mohl přinést překvapení turnaje. Pravděpodobně ještě rozespalí pražští technici pouze o bod zdolali domácí reprezentanty Masarykovy univerzity, která po výrazném posílení ženské složky týmu a vítězství v kvalifikaci myslela na posty nejvyšší. Smůla v podobě těsných proher pak brněnské pronásledovala i v dalších důležitých zápasech. ČVUT naopak už nezaváhalo a kromě „pouze“čtyřbodového vítězství nad „nejtěžším gymplem v Praze“, jak se sami v pokřiku označovali studenti VŠE, své soupeře válcovalo rozdílem třídy, snad aby dokázalo, kde že to ten ultimate v Česku vznikl.
 
Akademické hry mají oproti jiným turnajům veliké specifikum v tom, že úroveň jednotlivých týmu je silně závislá na faktu, kdo kde zrovna studuje. Odchody kvalitních hráčů silně podkopaly pozici VUT, které se po debaklu v brněnském derby muselo spokojit s pozicí za MU, jež naopak solidně posílila, a do kvalifikace pro příští rok poslaly i loni třetí pražskou ekonomku.
 
Taky je vidět, že velká města profitují z většího přílivu hráčů, protože prvních šest míst obsadily pražské a též brněnské univerzity, kterým se ale stále nedaří narušit medailovou hegemonii hlavního města. Ostravská Vysoká škola báňská si s plzeňskou Západočeskou univerzitou střihla souboj o sedmé místo, ve kterém měli plzeňáci navrch a vysloužili si lichou příčku.
 
VUT, které letošní akademické hry pořádá, si díky Gaspachově taktické podpoře spravilo chuť na ekonomce a usadilo se na páté pozici.
 
S finálovým výpraskem se musela srovnat Karlova univerzita, která se do souboje o zlatou medaili dostala jen tak tak, po promarněné šanci MU proměnit vítězný bod. ČVUT potřetí v řadě nenašlo přemožitele a pro příští rok jsou i vzhledem k největší podpoře ultimate frisbee v rámci školních tělocviků opět jasnými favority.
 
V souboji o třetí místo si zemědělci drželi celý zápas těsný náskok, který nepromarnili a vrátili MU, které se při vlastní skvělé obranné hře stále nedařilo proměňovat jednoduché útoky, prohru z kvalifikačního finále.
 
Spirit of the Game byl též obhájen a to Masarykovou univerzitou, která jej získala i v kvalifikaci. Zajímavá je skutečnost, že první tři týmy v tabulce naopak okupují poslední tři místa ve spiritu.
 
Celkově se akademický turnaj vyvedl na výbornou, organizátoři vše zvládli hladce a připravili sportovcům příjemný den s výhledem na Brno.

Pořadí

1. ČVUT Praha
2. UK Praha
3. ČZU Praha
4. MU Brno
5. VUT Brno
6. VŠE Praha
7. ZČU Plzeň
8. VŠB Ostrava

Spirit:

1. MU Brno 69
2. VUT Brno 67
3.-4. VŠE Praha 66
3.-4. VŠB Ostrava 66
5. ZČU Plzeň 65
6.-7. ČVUT Praha 62
6.-7. UK Praha 62
8. ČZU Praha 61


Autor: Jakub Venglář (VM)
Publikováno: 13. 6. 2012

Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu
comments powered by Disqus
Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu

Nejnovější články

Ze zahraničí | 21. 8. 2014
WUCC 2014 z pohledu PDf

WUCC 2014 z pohledu PDf

Když se vám podaří vyhrát mistrovství ČR, je to dobrý. Když ho rok na to vyhrajete znova, je to paráda. Když se navíc díky tomu kvalifikujete na Mistrovství světa, je to pohádka.
Ze zahraničí | 20. 8. 2014
WUCC 2014 z pohledu PD open

WUCC 2014 z pohledu PD open

Tak trochu propadák. Tak by se asi nejvýstižněji dalo popsat vystoupení open týmu Prague devils na klubovém mistrovství světa. Nejde však o jednorázovou krizi vítězů regionu, ale o reálné postavení jihovýchodní Evropy ve světě.
Zprávy | 1. 8. 2014
WUCC 2014: dvakrát liché, jednou sudé umístění

WUCC 2014: dvakrát liché, jednou sudé umístění

PD kluci zaváhali, holky to za ně zatáhly. FUJ napínali. Turnaj skončil, v openu se opakovalo finále z roku 2010, v ženách se raduje Seattle Riot. Více v článku.
Webový portál sponzoruje Animáto - dodavatel redakčního systému zajimave produkty Hotel Lednice Rodinné domy na klíč

© 2008 www.frisbee.cz, RSS zdroje RSS zdroje
Redakce: past.redakce@gmail.com