spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

LiŠPoP

První listopadový víkend začala letošní zimní liga a zahájili jsme ji netradičně a nově na zatím jediném pevném kurzu v Čechách a to přímo na sjezdovkách ve Svatém Petru. Nocleh byl díky místnímu Tomášovi zajištěn v turistické ubytovně přímo u kurzu – celé patro pro nás a hospoda, do které se dá dojít v bačkorách – nevídaný luxus. Většina hráčů se sešla již v pátek večer a na sobotní neznámý kurz se řádně připravila. Rozehrávky byly pravda převážně v jiných disciplínách, ale zato důkladné: piva, halloweenská party na místní diskotéce, piva, tanec, piva, bowling, piva, kulečník, billiar, piva a piva. Zpáteční cesta byla zpestřena nečekaným představením Dr. Úda – s překvapivým nasazením se vrhl po disku a v místním relativně mělkém potoce (původně mylně považovaném za Labe) se dokázal namočit až po bradu, jen čepice zůstala suchá. Koupel v půl třetí ráno začátkem listopadu v horské říčce není jistě příjemná věc, ale discgolfista není z cukru a příhoda nezanechala vážnějších následků. Půl šestá ráno zastihla pár posledních nadšenců při hraní pantomimy a pak spát. Dvě hodiny spánku, to není mnoho…

   Kombinace ranního čerstvého horského vzduchu, vynikající snídaně, krásného počasí a okolních panoramat zabrala kupodivu na všechny a s minimálním zpožděním jsme se sešli u první jamky. Ač na relativně malém prostoru, podařilo se vytvořit kurz se vším, co k němu patří a dokonce s bonusy navíc (kde se u nás podaří trefit diskem sedačku lanovky, či zahodit jej do lezecké stěny?). Hrálo se na dvanáct jamek (OB, les, křoví, krásné přímé jamky na sjezdovkách – především divácky velmi atraktivní předposlení jamka, která umožnila nevídané drivery, při kterých disky létaly mnohdy dále, než si sami hráči přáli) a hra pěkně odsýpala. K obědu kachna, knedlík, pivo, co by za to jiní dali. Po obědě polední klid s možností lehkého dospání předchozí noci (opět luxus, na který budeme na mnoha dalších turnajích vzpomínat).


  Odpolední kolo proběhlo za stejně dobré nálady i počasí jako kolo ranní. Sobotní večerní párty se nesla již ve značně umírněnějším duchu (páteční noc, čerstvý vzduch a převýšení na jamkách udělaly své). Hrál se pokr, uno, skládaly se vlaštovky z papíru a lehce se konverzovalo nad půllitry jen pomalu ubývajícího piva.

  I v neděli nám bylo počasí nakloněno a bez problémů jsme odehráli třetí kolo i finále (tentokrát pro všechny zúčastněné). S nástrahami horského kurzu se ze čtrnácti hráčů kategorie OPEN nejlépe vyrovnal Jedla (132) – čtyři vítězná kola včetně finále mu zajistila nejvyšší stupeň na bedně (ano, vyhlášení se konalo na regulérních stupních vítězů!). Na druhém místě skončil Lukáš (138), na třetím Dr. Úd (142). Celý turnaj odehrály tentokrát pouze tři hráčky (Vendy, Ewex a Kačka). Pája po dobrání antibiotik vyzkoušela alespoň jedenkrát kurz a jinak se věnovala neméně záslužné činnosti - dokumentování. Vendy zvítězila se zřetelným náskokem 12 hodů (194), následována EwexJulií, které se neohroženě vydaly na fyzicky náročný kurz (206) a Kačkou (209). Vítězství v obou kategoriích si tedy tentokrát odváží členové D.U.B.hillu.

Děkujeme Tomášovi a celému SkolMaxu za vynikající zázemí (nocleh, jídlo, pití, kurz – vše super) a těšíme se na příště!!


Autor: Kateřina Zbytovská (DTS), 21. 2. 2009
Poslat odkaz na e-mail