JHMČR 2014: Kulatá šachovnice si titul mistra s jistotou podržela

Juniorské mistrovství republiky ve svém druhém vydání se konalo opět v Dolní Cerekvi. A copak se vše stalo možná zapamatováníhodného?

• opět přijelo 12 týmů, 101 hráčů
  • zahrát si mohli ti, kteří se narodili v roce 1995 a později
  • B týmy přivezli 3SBKulatá šachovnice
  • čile se hrálo hned od osmi ráno, zápasy po 30 minutách
  • o jednoznačné výsledky typu 15:3 nebyla nouze
  • zahrály si dva nové týmy na české ligové scéně, Rainbow Banana (Bohumín) a Létající kapři (Pohořelice)
  • stejně jako na minulém mistrovství, i letos se jezdilo do nemocnice
  • hráč FUJ byl diskvalifikovaný pro nedělní hru kvůli porušení zákazu pití alkoholu
  • o finále se krutě bojovalo jen v jednom semifinále (10:7 pro 3SB proti PE+FS), druhé se stalo exhibicí proti CHŽ (14:3)
  • příjemně překvapili Rainbow Banana, kteří skončili nakonec na 7. místě, ani Létající kapři se neztratili a nejeden tým potrápili až dokonce času
  • PeaceEgg ve spojení s Figurkami slonů (i kvůli zranění) neobhájil bronz, který putuje Chlupaté žábě za vítězství 10:8
  • kvalitní ultimate ve finále v podání Kulaté šachovnice3SB bylo těsné do 22 minuty, poté už dával body jen tým z Hradce Králové a KŠ si tak odváží druhé zlato z juniorského mistrovství
  • cenu Spirit of the Game získali PeaceEgg + Figurky slonů, gratulujeme; a to nejen k oddřenému turnaji v šesti hráčích
  • řada zápasů byla hodně kontaktních, ne všichni vědí, že si můžou sami hlásit "faul" - studium pravidel nikdy nikomu neuškodilo :-)

Juniorské halové Mistrovství republiky

Kompletní přehled turnaje / Kompletní statistika týmu Kulatá šachovnice B (KS B)

Kompletní statistika týmu Kulatá šachovnice B (KS B)

11:30 29.11.2014B1F.U.J. (FUJ)Kulatá šachovnice B (KS B)15:48:10
17:20 29.11.20142. úroveň baráže (2. vs. LEQ1Kulatá šachovnice B (KS B)Létající kapři (LK)13:411:11
09:45 30.11.2014Čtvrtfinále 1-8.místo1Kulatá šachovnice A (KS A)Kulatá šachovnice B (KS B)15:313:12
11:30 30.11.2014Křížový zápas 5-8. místo1Frkotabras (Ftbs)Kulatá šachovnice B (KS B)7:912:9
15:35 30.11.2014O 5. místo1Kulatá šachovnice B (KS B)F.U.J. (FUJ)8:912:11