spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

MČR Mix 2013: Titul patří Prague Devils, ti tak završili zlatou sezónu

Kdy: 14.9. - 15. 9. 2013 
Kde: Lomnice nad Lužnicí
Pořadatel: 3SB
Kategorie: Mixed 
Startovné: 2000 Kč/tým, 130 Kč/hráč

Hodnocení turnaje

Pod článkem je možné si rozkliknout hodnotící formulář a na stupnici od 1 do 5 ohodnotit organizaci turnaje v několika kategoriích. Čím více bodů, tím lépe.

MČR Mix 2013

Finálový mixový turnaj se konal v polovině září a tak mezi otázkami "Kdo to vyhraje?" "Jaká bude párty?" vyvstávala hlavně jedna - "Jaké bude počaší?". Nakonec bylo nečekaně hezky, v sobotu polojasnu a větrno, v neděli zataženo, ale téměř bez deště. Týmy si tak vyzkoušely různé taktiky a obrany. 

Sobota

Ve skupině A se čekalo, jak silné vyslali Prague Devils své "béčko". To bylo totiž kvalifikované z loňského roku. Letos však tak silné nebylo a nakonec skončilo bez vítězství poslední ve skupině. Tu vyhráli FUJ, kteří ani jednou neprohráli a poradili si i se svým věčným rivalem Prague Devils A, které porazili 7:5. Prvním místem si FUJ zajistili semifinále, čtvrtfinále čekalo na Prague Devils A a Východní Blok. 
 
Skupina B se neobešla bez výsledkového kolečka. První postupující byli jasně Terrible Monkeys, dál to ale bylo složitější. Týmy 3SB a Žluté Zimnice měly oba dvě výhry, rozhodoval tak vzájemný zápas, kdy 3SB porazili Zimnici 11:8. Kulatá Šachovnice sice 3SB porazila 8:7, byla to však její jediná výhra a po prohře s Velkou Moravou 5:12 na ní zbylo poslední místo ve skupině. 

Neděle

Čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále se utkaly 3SB proti Východnímu Bloku a Prague Devils A proti Žluté Zimnici. Oba zápasy byly vyrovnané, všechny týmy hnala nejen touha po semifinále, ale i jistota účasti na příštím mixovém finále.
Zápas Zimnice a Devils byl vyrovnaný. Bohužel Zimnice na začátku neproměnila dva útoky, což ovlivnilo celou hru. Museli tak dohánět dva breaky. I když na konci Zimnice stáhla a schylovalo se k dramatu, PD se nenechali vycukat, prokázali zkušenost a trpělivost a došli si pro poslední bod - zvítězili 13:11.
Na druhém hřišti vedl od začátku Východní Blok. Na začátku odskočil 3SB o dva body, jeho hráči dělali méně chyb a měli jistější hody. 3SB však svůj rozpačitý začátek dohnali dobrou obranou a dotáhli skóre. Čas skončil za stavu 9:8, hrálo se tedy do desíti. 3SB proměnili svůj útok (9:9) a aby vyhráli, museli tedy ubránit a skórovat. I přes těsné markery, odhody na vysoký stall a obranné ryby dokázal Východní Blok donést bod a čtvrtfinále vyhrát 10:9. Uzavřeli tak velmi vyrovnaný a spiritově výborný zápas.
 

Semifinále

Prague Devils A nastoupili v semifinále proti Terrible Monkeys. Od začátku vyrovnaný zápas se postup času přehoupl na stranu Prague Devils, když Monkeys neproměnily své útoky. Devils si pak průběh zápasu pohlídali a dovedli ho do vítězného konce.
Druhé semifinále bylo jasným představením FUJů. Východní Blok se nedokázal dostat do tempa a v zápase tak měli převahu FUJ, stejně jako ve skupině. FUJové zaslouženě postoupili do finále vysokou výhrou 15:4.
 

Dolní skupina a boje o umístění

O páté místo se nakonec poprala Žlutá Zimnice a Velká Morava. Na začátku si Morava udělala tří bodový náskok a vedla 6:3. Zimnice však chytla druhý dech a dala čtyři body v řadě. Rázem byl zápas vyrovnaný. Zimnici se však povedl další break. Pak už jí stačilo proměňovat své útoky a dovedla zápas do vítězného konce 14:12. Žlutá Zimnice tak brala páté místo a zajistila si účast i na mixovém finále 2014.
O sedmé místo se utkala Kulatá Šachovnice a 3SB. Šachovnice vstoupila do zápasu lépe, 3SB se však dotáhli a zápas byl chvíli vyrovnaný. Pak se však Šachovnice utrhla na 10:7 a konec zápasu patřil zcela jí, skórovala čtyřikrát za sebou a získala sedmé místo skórem 15:9.
Zápas o déváte místo svedl PeaceEgg a Prague Devils B. Hra byla vyrovnaná podobně jako ve skupině, breaky nastaly až v polovině hrací doby. PeaceEgg se ujal vedení a soupeři dovolil už jen dva proměněné útoky. Devátí tedy skončili hráči PeaceEggu výhrou 13:8.
 

O třetí místo

Týmy Terrible Monkeys a Východní Blok se utkaly o bronz. Monkeys si na úvod udělali tříbodový náskok a hru poměrně kontrolovali. Blok se však nevzdal, začal proměňovat své útoky a vypadalo to, že se zápas ještě zdramatizuje. Monkeys ale měli jiný názor, přidali další tři body a Bloku nedovolili skoro nic. Bronzové medaile si tak výhrou 15:9 odvezly do Prahy Terrible Monkeys.
 
Finále
Už jsme si zvykli sledovat finále v podání Prague Devils A a FUJ. Ani mixový turnaj nebyl výjimkou. Devils se ujali vedení a vedli 4:1, ale následně se útoky vyrovnaně střídaly. Za stavu 6:4 dali Devils tři body za sebou, na což FUJ odpověděli také třemi body. Po dalších úspěšných útocích vedli PD 12:8 a zdálo se, že závěr zápasu nebude drama. FUJ však přinesli dychtivým divákům ještě další zápletku v podobě jistého útoku následovaného dvěma úspěšnými obranami a Devils za stavu 12:11 měli už třetí pokus pro získání titulu Mistra ČR v kategorii Mix. Projevila se zkušenost a jistota, se kterou poslal Tomáš Veselý over na 35 metrů (přes šířku hřiště a 15 metrů dopředu) přesně do zóny na Lukáše Karáska, který sice obránce lehce pohladil, ale vítěznému bodu nezabránil.

Výsledky

  1. Prague Devils A
  2. FUJ
  3. Terrible Monkeys
  4. Východní Blok
  5. Žlutá Zimnice
  6. Velká Morava A
  7. Kulatá Šachovnice
  8. 3SB
  9. PeaceEgg
  10. Prague Devils B

Spirit: Kulatá Šachovnice a Východní Blok

Zobrazit hodnotící formulář, čím více bodů, tím lépe.
Hodnocení turnaje

Čím víc bodů, tím lépe (podobně jako Spirit).

Večeře
Večeře byla dobrá, za rozumnou cenu, porce dostatečné, nečekalo se
Snídaně
Snídaně byla včas, v dostatečném množství, kvalitě a rozmanitosti
Časomíra, jingly
Měření času fungovalo, jak mělo; na všech hřištích byly dobře slyšitelné a rozpoznatelné všechny milníky (začátek a konec času…)
Příprava hřišť
Hřiště bylo včas a dobře nalajnováno, na hřišti byly kuželíky a počítadla, voda byla doplňována
Informace a komunikace
Informace o turnaji přicházely včas a byly dostatečné, organizátoři odpovídali obratem a byli nápomocní apod.
Celkový dojem
Celkový pocit den po turnaji.

Průměrné hodnocení od 32 hráčů(1 - špatné až 5 -skvělé)

Informace a komunikace4.16
Příprava hřišť4.56
Časomíra, jingly2.66
Snídaně4.22
Večeře3.91
Celkový dojem4.28 bodů

Autor: Áňa 3SB, 18. 9. 2013
Poslat odkaz na e-mail