spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

MČR Mix 2013: Titul patří Prague Devils, ti tak završili zlatou sezónu

Kdy: 14.9. - 15. 9. 2013 
Kde: Lomnice nad Lužnicí
Pořadatel: 3SB
Kategorie: Mixed 
Startovné: 2000 Kč/tým, 130 Kč/hráč

Hodnocení turnaje

Pod článkem je možné si rozkliknout hodnotící formulář a na stupnici od 1 do 5 ohodnotit organizaci turnaje v několika kategoriích. Čím více bodů, tím lépe.

MČR Mix 2013

Finálový mixový turnaj se konal v polovině září a tak mezi otázkami "Kdo to vyhraje?" "Jaká bude párty?" vyvstávala hlavně jedna - "Jaké bude počaší?". Nakonec bylo nečekaně hezky, v sobotu polojasnu a větrno, v neděli zataženo, ale téměř bez deště. Týmy si tak vyzkoušely různé taktiky a obrany. 

Sobota

Ve skupině A se čekalo, jak silné vyslali Prague Devils své "béčko". To bylo totiž kvalifikované z loňského roku. Letos však tak silné nebylo a nakonec skončilo bez vítězství poslední ve skupině. Tu vyhráli FUJ, kteří ani jednou neprohráli a poradili si i se svým věčným rivalem Prague Devils A, které porazili 7:5. Prvním místem si FUJ zajistili semifinále, čtvrtfinále čekalo na Prague Devils A a Východní Blok. 
 
Skupina B se neobešla bez výsledkového kolečka. První postupující byli jasně Terrible Monkeys, dál to ale bylo složitější. Týmy 3SB a Žluté Zimnice měly oba dvě výhry, rozhodoval tak vzájemný zápas, kdy 3SB porazili Zimnici 11:8. Kulatá Šachovnice sice 3SB porazila 8:7, byla to však její jediná výhra a po prohře s Velkou Moravou 5:12 na ní zbylo poslední místo ve skupině. 

Neděle

Čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále se utkaly 3SB proti Východnímu Bloku a Prague Devils A proti Žluté Zimnici. Oba zápasy byly vyrovnané, všechny týmy hnala nejen touha po semifinále, ale i jistota účasti na příštím mixovém finále.
Zápas Zimnice a Devils byl vyrovnaný. Bohužel Zimnice na začátku neproměnila dva útoky, což ovlivnilo celou hru. Museli tak dohánět dva breaky. I když na konci Zimnice stáhla a schylovalo se k dramatu, PD se nenechali vycukat, prokázali zkušenost a trpělivost a došli si pro poslední bod - zvítězili 13:11.
Na druhém hřišti vedl od začátku Východní Blok. Na začátku odskočil 3SB o dva body, jeho hráči dělali méně chyb a měli jistější hody. 3SB však svůj rozpačitý začátek dohnali dobrou obranou a dotáhli skóre. Čas skončil za stavu 9:8, hrálo se tedy do desíti. 3SB proměnili svůj útok (9:9) a aby vyhráli, museli tedy ubránit a skórovat. I přes těsné markery, odhody na vysoký stall a obranné ryby dokázal Východní Blok donést bod a čtvrtfinále vyhrát 10:9. Uzavřeli tak velmi vyrovnaný a spiritově výborný zápas.
 

Semifinále

Prague Devils A nastoupili v semifinále proti Terrible Monkeys. Od začátku vyrovnaný zápas se postup času přehoupl na stranu Prague Devils, když Monkeys neproměnily své útoky. Devils si pak průběh zápasu pohlídali a dovedli ho do vítězného konce.
Druhé semifinále bylo jasným představením FUJů. Východní Blok se nedokázal dostat do tempa a v zápase tak měli převahu FUJ, stejně jako ve skupině. FUJové zaslouženě postoupili do finále vysokou výhrou 15:4.
 

Dolní skupina a boje o umístění

O páté místo se nakonec poprala Žlutá Zimnice a Velká Morava. Na začátku si Morava udělala tří bodový náskok a vedla 6:3. Zimnice však chytla druhý dech a dala čtyři body v řadě. Rázem byl zápas vyrovnaný. Zimnici se však povedl další break. Pak už jí stačilo proměňovat své útoky a dovedla zápas do vítězného konce 14:12. Žlutá Zimnice tak brala páté místo a zajistila si účast i na mixovém finále 2014.
O sedmé místo se utkala Kulatá Šachovnice a 3SB. Šachovnice vstoupila do zápasu lépe, 3SB se však dotáhli a zápas byl chvíli vyrovnaný. Pak se však Šachovnice utrhla na 10:7 a konec zápasu patřil zcela jí, skórovala čtyřikrát za sebou a získala sedmé místo skórem 15:9.
Zápas o déváte místo svedl PeaceEgg a Prague Devils B. Hra byla vyrovnaná podobně jako ve skupině, breaky nastaly až v polovině hrací doby. PeaceEgg se ujal vedení a soupeři dovolil už jen dva proměněné útoky. Devátí tedy skončili hráči PeaceEggu výhrou 13:8.
 

O třetí místo

Týmy Terrible Monkeys a Východní Blok se utkaly o bronz. Monkeys si na úvod udělali tříbodový náskok a hru poměrně kontrolovali. Blok se však nevzdal, začal proměňovat své útoky a vypadalo to, že se zápas ještě zdramatizuje. Monkeys ale měli jiný názor, přidali další tři body a Bloku nedovolili skoro nic. Bronzové medaile si tak výhrou 15:9 odvezly do Prahy Terrible Monkeys.
 
Finále
Už jsme si zvykli sledovat finále v podání Prague Devils A a FUJ. Ani mixový turnaj nebyl výjimkou. Devils se ujali vedení a vedli 4:1, ale následně se útoky vyrovnaně střídaly. Za stavu 6:4 dali Devils tři body za sebou, na což FUJ odpověděli také třemi body. Po dalších úspěšných útocích vedli PD 12:8 a zdálo se, že závěr zápasu nebude drama. FUJ však přinesli dychtivým divákům ještě další zápletku v podobě jistého útoku následovaného dvěma úspěšnými obranami a Devils za stavu 12:11 měli už třetí pokus pro získání titulu Mistra ČR v kategorii Mix. Projevila se zkušenost a jistota, se kterou poslal Tomáš Veselý over na 35 metrů (přes šířku hřiště a 15 metrů dopředu) přesně do zóny na Lukáše Karáska, který sice obránce lehce pohladil, ale vítěznému bodu nezabránil.

Výsledky

  1. Prague Devils A
  2. FUJ
  3. Terrible Monkeys
  4. Východní Blok
  5. Žlutá Zimnice
  6. Velká Morava A
  7. Kulatá Šachovnice
  8. 3SB
  9. PeaceEgg
  10. Prague Devils B

Spirit: Kulatá Šachovnice a Východní Blok

Hodnocení turnaje

Čím víc bodů, tím lépe (podobně jako Spirit).

Večeře
Večeře byla dobrá, za rozumnou cenu, porce dostatečné, nečekalo se
Snídaně
Snídaně byla včas, v dostatečném množství, kvalitě a rozmanitosti
Časomíra, jingly
Měření času fungovalo, jak mělo; na všech hřištích byly dobře slyšitelné a rozpoznatelné všechny milníky (začátek a konec času…)
Příprava hřišť
Hřiště bylo včas a dobře nalajnováno, na hřišti byly kuželíky a počítadla, voda byla doplňována
Informace a komunikace
Informace o turnaji přicházely včas a byly dostatečné, organizátoři odpovídali obratem a byli nápomocní apod.
Celkový dojem
Celkový pocit den po turnaji.

Průměrné hodnocení od 32 hráčů(1 - špatné až 5 -skvělé)

Informace a komunikace4.16
Příprava hřišť4.56
Časomíra, jingly2.66
Snídaně4.22
Večeře3.91
Celkový dojem4.28 bodů

Autor: Áňa 3SB, 18. 9. 2013
Poslat odkaz na e-mail