spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Československý tým vyhrál turnaj ve Švýcarsku

Československý tým Disctractors vyhrál třídenní ultimate turnaj Talampaya Coed. Poradil si  v konkurenci 32 celků. Údajně největší turnaj v kategorii Coed v Evropě se konal 30. 5. až 1. 6. ve Švýcarské Ženevě. Turnaj už 20. rokem organizují domácí Wizards, kteří letos oslavují 25. výročí fungování týmu. Letos byla součástí turnaje i Open divize s účastí 10 týmů.
 
Frisbee se hraje pro krásu a zážitky...
 
 
Disctractors jste mohli potkat na turnaji v Chrasti, či v jeho počátcích na loňském turnaji v Kimle. Jeho duchovními otci jsou Chorche (Mental Discorders, SK) a Miguel (Frkot, Velká Morava). O vzniku Disctractors Miguel řekl: "Myšlenka na tenhle tým se zrodila v hlavách mě a Chorchemu v létě 2008 po turnaji v Polsku kde na turnaji Spirit on Lemon vyhrál tým MENTAL a druhý byl tým DENDAS. Party hráčů ze Slovenska a Česka si rozuměly tak, že jsme si nezávazně slíbili že dáme dohromady Československý tým který bude, sem tam, jezdit po turnajích a užívat si frisbee pohody bez zátěže a stresu svých domácích týmů. Do vínku si vzal heslo Dendas, že frisbee se hraje pro krásu a zážitky. Jak přesně vznikl název DISC TRACTOR nevím, ale bylo to asi nějaké vnuknutí a připomenutí něčeho společného z dřívější doby socialistického režimu. První naší hvězdičkou na frisbee nebi byla účast DISCTRAKTORU na Turnaji v Kimle 2008, kde nás určitě nešlo přehlédnout, hráli jsme jako DT (disctraktor), turnaj splnil očekávání zakladatelů DT a jen umocnil touhu po dalších akcích. Byla předběžně domluvena účast na 20. ročníku legendárního turnaje Talampaya."
 
...a zárukou je Zetor
 
Dále navazuje o účasti týmu na turnaji: "Obrovským lákadlem byla tradice akce, účast nejlepších týmů i krásná krajina Švýcarska, kde se turnaj odehrává. Zůstávala jen otázka, jak se na tento turnaj nominovat a nebo dostat. Nebylo to vůbec jednoduché a Chorcheho zaváhání nás málem připravilo o očekávanou radost a zážitky, ale nakonec to jako Harry Potter dokázal a přehoupli jsme se přes 5 týmů na waiting listu. Zbývalo jen vybrat a sestavit tým. Na tom jsme pracovali společně s Chorchem a Kačerem (ZZ) už od podzimu 2008, kdy jsme připravovali, draftovali a jinak oslovovali lidi kteří nesměli chybět v sestavě."
 
 
Soupiska týmu:
za ČR: Miguel, Kačer, Frankie( nakonec nejel kvůli zraněni ), Jerry, Pirát, Ája, TwinM, TwinJ, veu, ZuZ, Lea, Iva P7, Maloch*, Meloun*, Za SR: Branki, JOZO, Marek, Petula, Beata, Igorr*, CHorche,
 
*nakonec nejeli
 
 
 
Disctractor na turnaji v Chrasti 2009 (archiv DT)

Autor: RB, 4. 6. 2009
Poslat odkaz na e-mail