Past tournaments
Future tournaments
Plážové MČR women, 16.03.2024 Finále HMČR open - 2.liga, 24.02.2024 Finále HMČR women - 2.liga, 24.02.2024 Finále HMČR open - 3.liga, 24.02.2024 Finále HMČR open - 1.liga, 24.02.2024 Finále HMČR women - 1.liga, 24.02.2024 JHMČR
Výsledky mixed
Final standings
1. Terrible Monkeys
2. Chlupatá žába
3. Chupacabras
4. Rainbow Banana A
5. 3SB
6. Kachny Příbram
7. Atrofované ruce
8. Kapři
Next placement is shown in tables
below.
Spirit mixed
Spirit is displayed as received:given
Spirit of the Game cross table
Spirit | 3SB | Atruc | TM | CHZ | CHUP | RB A | RB B | LK | NK | Score |
3SB | x | | 11:11 | 12:11 | | | | 10:11 13:11 | 12:10 12:11 | 70:65 |
Atruc | | x | 10:11 | 11:11 | 10:10* | 11:12 | 9:8* 12:10 | 12:12 | 10:11 | 85:85 |
TM | 11:11 | 11:10 | x | 10:11 | 13:13 | | | 13:11 | 13:10 | 71:66 |
CHZ | 11:12 | 11:11 | 11:10 | x | 12:12 | 11:12 12:12 | 12:11 | | | 80:80 |
CHUP | | 10*:10 | 13:13 | 12:12 | x | 12:12 8:11 | 12:10 | | 10:12 | 77:80 |
RB A | | 12:11 | | 12:11 12:12 | 12:12 11:8 | x | 8:10 | 13:10 | | 80:74 |
RB B | | 8*:9 10:12 | | 11:12 | 10:12 | 10:8 | x | 12:11 13:12 | | 74:76 |
LK | 11:10 11:13 | 12:12 | 11:13 | | | 10:13 | 11:12 12:13 | x | 11:12 | 89:98 |
NK | 10:12 11:12 | 11:10 | 10:13 | | 12:10 | | | 12:11 | x | 66:68 |
Spirit of the Game final standings
1. Terrible Monkeys (11.83333)2. 3SB (11.66667)3. Chlupatá žába (11.42857)3. Rainbow Banana A (11.42857)4. Kapři (11.125)5. Chupacabras (11)5. Kachny Příbram (11)6. Atrofované ruce (10.625)7. Rainbow Banana B (10.57143)
Groups
A | CHZ | RB B | CHUP | Atruc | RB A | Score | Points | Ranking |
CHZ | x | 15:0 | 7:10 | 15:3 | 11:10 | 48:23 | 6 | 2 |
RB B | 0:15 | x | 0:15 | 6:9 | 0:15 | 6:54 | 0 | 5 |
CHUP | 10:7 | 15:0 | x | 15:3 | 9:14 | 49:24 | 6 | 1 |
Atruc | 3:15 | 9:6 | 3:15 | x | 2:15 | 17:51 | 2 | 4 |
RB A | 10:11 | 15:0 | 14:9 | 15:2 | x | 54:22 | 6 | 1 |
Help tables for group A
1 - 3. place | CHZ | CHUP | RB A | Score | Points | Ranking |
CHZ | x | 7:10 | 11:10 | 18:20 | 2 | 2 |
CHUP | 10:7 | x | 9:14 | 19:21 | 2 | 1 |
RB A | 10:11 | 14:9 | x | 24:20 | 2 | 1 |
zobrazit/skrĂ˝t pravidla rozhodovánĂ o poĹ™adĂ
B | TM | 3SB | NK | LK | Score | Points | Ranking |
TM | x | 12:6 | 15:7 | 15:1 | 42:14 | 6 | 1 |
3SB | 6:12 | x | 14:6 | 15:1 | 35:19 | 4 | 2 |
NK | 7:15 | 6:14 | x | 15:2 | 28:31 | 2 | 3 |
LK | 1:15 | 1:15 | 2:15 | x | 4:45 | 0 | 4 |
TOP 10 players (according to average per match)
# | Team | Name, surname | S | A | T | matches | Ø points per match |
67 | Terrible Monkeys | Adam Minařík | 9 | 17 | 26 | 6 | 4.33 |
34 | Chupacabras | Alena Doležalová | 19 | 7 | 26 | 7 | 3.71 |
77 | Rainbow Banana A | Filip Slanina | 5 | 21 | 26 | 7 | 3.71 |
30 | Terrible Monkeys | Barbora Bambasová | 12 | 8 | 20 | 6 | 3.33 |
1 | Rainbow Banana A | Matěj Žiška | 14 | 8 | 22 | 7 | 3.14 |
38 | Terrible Monkeys | Levi Alexander Crossan | 4 | 13 | 17 | 6 | 2.83 |
1 | Rainbow Banana A | Sebastian Kováčik | 7 | 11 | 18 | 7 | 2.57 |
36 | Chupacabras | Dominika Hadová | 4 | 13 | 17 | 7 | 2.43 |
16 | Terrible Monkeys | Ema Trčková | 8 | 5 | 13 | 6 | 2.17 |
96 | Rainbow Banana A | Anežka Rumpelová | 13 | 2 | 15 | 7 | 2.14 |
Play-off
Osmifinále (PQ1)
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
16:40 28.1.2023 | mixed | 1 | Rainbow Banana B (RB B) | Kapři (LK ) | 8:11 | 12:11 |
Čtvrtfinále (Q1-Q4)
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
16:40 28.1.2023 | mixed | 2 | Atrofované ruce (Atruc ) | Terrible Monkeys (TM ) | 0:15 | 10:11 |
17:20 28.1.2023 | mixed | 1 | Chlupatá žába (CHZ ) | 3SB (3SB ) | 15:11 | 11:12 |
17:20 28.1.2023 | mixed | 2 | Chupacabras (CHUP ) | Kachny Příbram (NK ) | 15:5 | 10:12 |
18:00 28.1.2023 | mixed | 1 | Rainbow Banana A (RB A) | Kapři (LK ) | 15:2 | 13:10 |
Semifinále (S1-S4)
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
09:00 29.1.2023 | mixed | 1 | Kachny Příbram (NK ) | Atrofované ruce (Atruc ) | 15:2 | 11:10 |
09:40 29.1.2023 | mixed | 1 | Kapři (LK ) | 3SB (3SB ) | 2:15 | 11:13 |
10:20 29.1.2023 | mixed | 1 | Chupacabras (CHUP ) | Terrible Monkeys (TM ) | 10:14 | 13:13 |
11:00 29.1.2023 | mixed | 1 | Rainbow Banana A (RB A) | Chlupatá žába (CHZ ) | 9:10 | 12:12 |
O 7.místo
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
11:40 29.1.2023 | mixed | 1 | Rainbow Banana B (RB B) | Atrofované ruce (Atruc ) | 6:9 | 10:12 |
13:20 29.1.2023 | mixed | 1 | Rainbow Banana B (RB B) | Kapři (LK ) | 7:10 | 13:12 |
14:20 29.1.2023 | mixed | 1 | Kapři (LK ) | Atrofované ruce (Atruc ) | 7:9 | 12:12 |
O 5.místo
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
12:20 29.1.2023 | mixed | 1 | 3SB (3SB ) | Kachny Příbram (NK ) | 11:6 | 12:11 |
O 3.místo
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
13:40 29.1.2023 | mixed | 1 | Rainbow Banana A (RB A) | Chupacabras (CHUP ) | 10:11 | 11:8 |
O 1.místo
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
15:00 29.1.2023 | mixed | 1 | Chlupatá žába (CHZ ) | Terrible Monkeys (TM ) | 7:15 | 11:10 |
All matches
Time | Divize | Group | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
10:00 28.1.2023 | mixed | A | 1 | Chlupatá žába (CHZ ) | Rainbow Banana B (RB B) | 15:0 | 12:11 |
10:00 28.1.2023 | mixed | A | 2 | Chupacabras (CHUP ) | Atrofované ruce (Atruc ) | 15:3 | 10*:10 |
10:40 28.1.2023 | mixed | B | 1 | Terrible Monkeys (TM ) | 3SB (3SB ) | 12:6 | 11:11 |
10:40 28.1.2023 | mixed | B | 2 | Kachny Příbram (NK ) | Kapři (LK ) | 15:2 | 12:11 |
11:20 28.1.2023 | mixed | A | 1 | Atrofované ruce (Atruc ) | Rainbow Banana B (RB B) | 9:6 | 9:8* |
11:20 28.1.2023 | mixed | A | 2 | Rainbow Banana A (RB A) | Chlupatá žába (CHZ ) | 10:11 | 12:11 |
12:00 28.1.2023 | mixed | B | 1 | Terrible Monkeys (TM ) | Kapři (LK ) | 15:1 | 13:11 |
12:00 28.1.2023 | mixed | B | 2 | Kachny Příbram (NK ) | 3SB (3SB ) | 6:14 | 10:12 |
12:40 28.1.2023 | mixed | A | 1 | Rainbow Banana A (RB A) | Atrofované ruce (Atruc ) | 15:2 | 12:11 |
12:40 28.1.2023 | mixed | A | 2 | Chupacabras (CHUP ) | Rainbow Banana B (RB B) | 15:0 | 12:10 |
14:00 28.1.2023 | mixed | A | 1 | Rainbow Banana A (RB A) | Rainbow Banana B (RB B) | 15:0 | 8:10 |
14:00 28.1.2023 | mixed | A | 2 | Chupacabras (CHUP ) | Chlupatá žába (CHZ ) | 10:7 | 12:12 |
14:40 28.1.2023 | mixed | B | 1 | Terrible Monkeys (TM ) | Kachny Příbram (NK ) | 15:7 | 13:10 |
14:40 28.1.2023 | mixed | B | 2 | 3SB (3SB ) | Kapři (LK ) | 15:1 | 10:11 |
15:20 28.1.2023 | mixed | A | 1 | Atrofované ruce (Atruc ) | Chlupatá žába (CHZ ) | 3:15 | 11:11 |
15:20 28.1.2023 | mixed | A | 2 | Chupacabras (CHUP ) | Rainbow Banana A (RB A) | 9:14 | 12:12 |
16:40 28.1.2023 | mixed | Osmifinále (PQ1) | 1 | Rainbow Banana B (RB B) | Kapři (LK ) | 8:11 | 12:11 |
16:40 28.1.2023 | mixed | Čtvrtfinále (Q1-Q4) | 2 | Atrofované ruce (Atruc ) | Terrible Monkeys (TM ) | 0:15 | 10:11 |
17:20 28.1.2023 | mixed | Čtvrtfinále (Q1-Q4) | 1 | Chlupatá žába (CHZ ) | 3SB (3SB ) | 15:11 | 11:12 |
17:20 28.1.2023 | mixed | Čtvrtfinále (Q1-Q4) | 2 | Chupacabras (CHUP ) | Kachny Příbram (NK ) | 15:5 | 10:12 |
18:00 28.1.2023 | mixed | Čtvrtfinále (Q1-Q4) | 1 | Rainbow Banana A (RB A) | Kapři (LK ) | 15:2 | 13:10 |
09:00 29.1.2023 | mixed | Semifinále (S1-S4) | 1 | Kachny Příbram (NK ) | Atrofované ruce (Atruc ) | 15:2 | 11:10 |
09:40 29.1.2023 | mixed | Semifinále (S1-S4) | 1 | Kapři (LK ) | 3SB (3SB ) | 2:15 | 11:13 |
10:20 29.1.2023 | mixed | Semifinále (S1-S4) | 1 | Chupacabras (CHUP ) | Terrible Monkeys (TM ) | 10:14 | 13:13 |
11:00 29.1.2023 | mixed | Semifinále (S1-S4) | 1 | Rainbow Banana A (RB A) | Chlupatá žába (CHZ ) | 9:10 | 12:12 |
11:40 29.1.2023 | mixed | O 7.místo | 1 | Rainbow Banana B (RB B) | Atrofované ruce (Atruc ) | 6:9 | 10:12 |
12:20 29.1.2023 | mixed | O 5.místo | 1 | 3SB (3SB ) | Kachny Příbram (NK ) | 11:6 | 12:11 |
13:20 29.1.2023 | mixed | O 7.místo | 1 | Rainbow Banana B (RB B) | Kapři (LK ) | 7:10 | 13:12 |
13:40 29.1.2023 | mixed | O 3.místo | 1 | Rainbow Banana A (RB A) | Chupacabras (CHUP ) | 10:11 | 11:8 |
14:20 29.1.2023 | mixed | O 7.místo | 1 | Kapři (LK ) | Atrofované ruce (Atruc ) | 7:9 | 12:12 |
15:00 29.1.2023 | mixed | O 1.místo | 1 | Chlupatá žába (CHZ ) | Terrible Monkeys (TM ) | 7:15 | 11:10 |