spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

WUCC: 4. hrací den - středa

WUCC 2010, photo by pruda
Čtvrtý den turnaje byl pro většinu týmů Open klíčových, určil téměř všechny účastníky čtvrtfinále.

Účastníci Open čtvrtfinále

Power Pool P má již téměř jisté postupující do čtvrtfinále, když američtí Sockeye potvrdili roli favoritů a porazili přesvědčivě poněkud zaraženě působící dánský Ragnarok.  Společně se Sockeye jdou neporažení Revolver z USA.

Power Pool R přinesl malé překvapení. V přímém souboji o druhé místo se utkali angličtí Chevron a australští Colony. V zápase napjatém až do konce nakonec měli víc štěstí australané a favorizovaný Chevron tak čeká hra pouze o deváté místo. Colony tak doprovodí do čtvrtfinálové osmičky americký Ironside.
Power Pool Q měla podobně infarktový závěr jako skupina R. Favorizovaný londýnský Clapham nejprve nezvládl dopolední zápas s japonskými Buzz Bullets a prohrál 15:9. Kapitán Claphamu Marc Guilbert byl po zápase realistický: „Soupeř na nás nasadil extrémně úspěšnou zónovou obranu a pokrývali naše náběhy, donutili nás házet dlouhé“. Překvapivě vysoká prohra nebyla nejlepší psychickou přípravou pro klíčový souboj s překvapením turnaje kanadskými Invictus. Clapham celý zápas tahal za kratší konec. V závěru zápasu však angličané předvedli Spirit of the Game v praxi, kdy odpustili kanaďanům ztrátu disku způsobenou nedorozuměním, ačkoliv dle pravidel mělo dojít ke změně útoku.

Kapitán Invictusu, Thomas Kuhn, se vyjádřil k překvapivému postupu:“Čtvrtfinálový úspěch jsme tak trochu očekávali, máme hodně zkušených hráčů z Vancouverského týmu. Zápas s Claphamem byl nesmírně vyrovnaný, rozhodla jej naše pečlivá obrana. Ztráta disku ke konci zápasu, kterou Clapham nevyžadoval, byla docela jasná. Náš hráč chtěl vrátit disk na původní místo kde dopadl a neudělal to zrovna nejlépe“.

Z Power Pool N jdou do čtvrtfinálových bojů favorité turnaje Chain Lighting. O posledním postupujícím rozhodne přímý souboj mezi finskými Viksjöfors IF Ultimate s americkými Doublewide.

Bojů o medaile se tak bohužel nezúčastní žádný evropský tým.
wucc_4.jpg

České týmy

Český zástupce Silence v kategorii Open díky výhře nad oběma dnešními soupeři (ukrajinští Gigolo a kolumbijskými Absolut) vede Placement Pool U a má dobře nakročeno k nynějšímu cíli, 25.místu ze 42 týmů.

Hot Beaches překvapily nejen sebe, ale i početné publikum, když dokázaly porazit britské Iceni. Zápas rozhodl perfektní první poločas ze strany českých hráček, když Lea Srbová chytila disk na poločasové skóre na 10:4. Britky se v druhém poločase probudily a stáhly skóre na konečných 15:10 pro domácí hráčky. Perfektním výkonem si tak Hot Beaches zajistily účast v osmifinále, když porazily v dalším zápase francouzské YAKA 15:8. Tam potkají první nasazený tým kategorie Women, japonské Fury. Se silnou diváckou podporou ale Hot Beaches dokáží zázraky, jak ukázaly při své první hře.

Poslední český zástupce, Velká Morava v kategorii Mix, zvítězil v zápase s německými Heidees 15:12 a získala tak první vítězství na turnaji.
WUCC 2010, photo by pruda

Trading Night

Den po dohrání zápasů ještě ovšem nekončí, večer probíhá tradiční Trading Night v hotelu Mánes.

Na co přijít ve čtvrtek 8.7?

Jde skutečně do tuhého, tři čtvrtfinále kategorie Open se hrají od 15:15 souběžně na hřištích 1-3 na Strahovském stadionu. Poslední čtvrtfinále je hrané jako Game of the Day ve Vršovicích.

Čtvrtfinálové dvojice kategorie Open

  • Chain Lighting - Invictus (Strahov, 15:15 hřiště 1)
  • Buzz Bullets - Doublewide (Strahov, 15:15 hřiště 2)
  • Ironside - Sockeye (Strahov, 15:15 hřiště 3)
  • Revolver - Colony (Game of the Day Strahov 18:30, hřiště 9)
  • Ženské 1/4 finále jako Game of the Day ve Vršovicích od 18:30 na hřišti 24
Hot Beaches hrají osmifinále proti nesmírně silnému soupeři z Japonska, týmu Fury na hřišti 1 na Strahově. Divácká podpora bude více než vítána, pojďme jim pomoct vyrobit zázrak.
Silence čekají další dvě utkání proti týmům ve skupině o umístění. Od 8:30 ve Vršovicích na hřišti 28 proti Mooncatchers a od 13:00 na hřišti 25 proti Mubidisk.
Velká Morava si zahraje o 29-36.místo ze 40 týmů na Strahově na hřišti 14 se slovinskými Frizmi.

Autor: Jiří Voseček, 7. 7. 2010
Poslat odkaz na e-mail