spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

WUCC: 5. hrací den - čtvrtek

WUCC 2010, photo by pruda
Čtvrtek byl dnem, který rozhodl o semifinalistech kategorie Open. Ve čtyřech čtvrtfinále se představily celkem 4 americké týmy a jediný evropský, švédský Vikjöfors IF Ultimate.

Kategorie Open - čtvrtfinále

V nejzajímavějším odpoledním čtvrtfinále vystavili kanadskému překvapení turnaje Invictus na pomyslném semaforu červenou hráči z amerického týmu Chain Lighting. Do poločasové přestávky stihli američané sebrat kanaďanům hned 2 útoky a odcházeli s vedením 9:7. Invictus z Vanouveru předváděli kvalitní a pohlednou hru, ale na kolena je poslala zbytečná rybička, kvůli které útočník Invictusu dopadl do autu a Chain Lighting se utrhli ze řetězu na rozdíl 3 bodů. Chain Lighting nakonec zvítězili 17:10 v divácky velice atraktivním utkání.

Johna Zippersteina, kapitána Chain Lighting - nynějšího držitele titulu prestižní americké UPA, jsme vyzpovídali po úspěšném zápase:“S Invictusem to pro nás byl zatím nejtěžší zápas turnaje, rychlý útok a velmi silná obrana. O finále zatím nepřemýšlíme, před námi je semifinále. Náš soupeř vzejde ze souboje Ironside se Sockeye, zápas budeme samozřejmě sledovat. Více známe Ironside, možná potkáme právě je“.
WUCC 2010, photo by pruda
WUCC 2010, photo by pruda
V dalších čtvrtfinále kategorie Open se střetli japonští Buzz Bullets s jediným evropským zástupcem, švédskými Vikjöfors IF Ultimate. Japonský tým aplikoval úspěšnou zónovou obranu a nepustil tým z Edsbynu k více jak 5 bodům. Výsledné skóre 17:5 posílá do semifinále Buzz Bullets.

Podobně jako Buzz Bullets postoupil do semifinále poměrně snadno americký tým Revolver, když si poradil s australskými Colony. Revolver se přes dlouhé přihrávky do zóny se proházel až k vítězství 17:8, když díky perfektnímu čtení disku a vysokým výskokům ovládal vzdušný prostor. V semifinále se utkají s Buzz Bullets.

Poslední čtvrtfinále se hrálo v rámci Game of the Day na Strahově. Přední americký tým Sockeye bojoval o účast v semifinále s dalším americký týmem Ironside. V utkání za účasti přibližně 1200 diváků dlouho měli navrch Ironside, během druhého poločasu však Sockeye převzali otěže utkání a dovedli zápas do vítězného konce 17:15. Bouřlivý aplaus vestoje sklidil hráč #23 Andrew Fleming, který rybičkou dlouhou 4 metry dostihl disk a skóroval důležitý bod na 16:14.

Ben Wiggins, známé jméno v kruzích ultimate frisbee a kapitán Sockeye si na nás po zápase udělal čas: „S dnešním výkonem celého týmu jsem absolutně spokojený. Ironside jsou skvělý tým a kdykoliv hrajeme s dobrým americkým týmem, je to výborný zápas. Chain Lighting, náš semifinálový soupeř, má senzační sestavu. Kapitán, který po pět let vedl Sockeye nyní hraje za Chain Lighting. Mají skvělé hráče, pokusíme se je překvapit“.
Lay-out 4 metry Sockeye (#23 Andrew Fleming), foto Martin Fajta

České týmy

Hot Beaches v ranním osmifinále nestačili na největšího favorita turnaje, americké Fury, a prohrály 17:7. Beaches ale nevzaly prohru tragicky a poté co na úkor silných britských Iceni postupili do osmifinále si poradili s dalším favorizovaným britským týmem Leeds a zvítězily vysoko 17:5. V pátek budou hrát o 9-13.místo.

Silence, český zástupce v kategorii Open, vyhráli s přehledem svoji skupinu o umístění a v pátek se utká o 25-28.místo a to v 8:30 na hřišti 28 ve Vršovicích.

Velká Morava v kategorii Mixed po velkém boji podlehla slovinským Frizmi, kteří celý zápas byli o krok vpřed a ani velice dobrý výkon celého týmu nestačil na slovinský tým. Morava se tak zúčastní boje o 33.místo.

S hvězdou českého týmu Hot Beaches, spolehlivou koncovou hráčkou Veronikou „Veu“ Šedovou jsme si povídali po vítězném křížovém zápase s Leeds. „Zápasu s Leeds jsem se bála stejně jako s Iceni, které v Londýně byly první a druhé a tak jsme nastupovaly s respektem. Nad očekávání to bylo až moc jednoduché. Porazily se tak trochu i samy, dělaly hodně dropů možná z nervozity, zápas se jim nepovedl. Před turnajem jsem si optimisticky přála boj o 9.místo a je to tady a je to velký úspěch“.
WUCC 2010, photo by pruda

České týmy na WUCC 9.7

 • OPEN
 • 8:30 hřiště 28 Vršovice- Silence vs. Fire of London (Anglie)
 • 13:00 hřiště 1-2 Strahov - Silence vs. ... o 25. nebo 27.místo
 • WOMEN
 • 08:30 hřiště 23 Vršovice - Hot Beaches vs. Chukyo University Naughty Kids (Japonsko)
 • 13:00 hřiště 21-24 Vršovice - Hot Beaches vs. ... o 9. nebo 11.místo
 • MIXED
 • 10:45 hřiště 30 Vršovice - Velká Morava vs. XLR8RS (Belgie)
 • 15:15 hřiště 27-30 Vršovice - Velká Morava vs. ... o 33. nebo 35.místo

Nejzajímavější zápasy WUCC 9.7

Semifinále kategorie OPEN
 • 8:30 hřiště 9 Strahov - Chain Lighting (USA) vs. Sockeye (USA)
 • 8:30 hřiště 10 Strahov - Revolver (USA) vs. Buzz Bullets (Japonsko)
 • 17:30 hřiště 24 Vršovice - Finálový zápas divize Masters - veteráni

Autor: Jiří Voseček, 8. 7. 2010
Poslat odkaz na e-mail