spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Aprílový discgolfový dýchánek

Adam loví, zdroj: Martin Olšina
Ročník: 7.
Pořadatel: Atruc
Datum: 4.- 5. dubna 2009
Místo: zámek Kozel
Počet hráčů: 22

Letošní  Aprílový discgolfový dýchánek si pro hráče připravil jednu velikou, luxusní delikatesu - tou nebylo nic jiného než  nový kurz v zámeckém parku na Kozlu (1:0 pro organizátory - pozn. aut.). Zámek Kozel se nachází asi 15 km jihovýchodně od Plzně, postavil ho v 18. století Jan Vojtěch Černín z Chudenic a
Adam lovec, zdroj: Martin Olšina
šlechta sem jezdila odpočívat a lovit zvěř v oborách.
   My jsme ale raději než po zvěři stříleli do košů. Měli jsme jich dostna to, abysme si mohli postavit pevný kurz (2:0), to se panečku hrálo!Velké díkyv tomto směru patří Marťákovi a Danymu, kteří přivezli plná auta pevných košů.
Kurz byl navržen ve svažitém terénu parku a tvořilo ho 18 krásných a náročných jamek. Nechybělo na něm nic, co by si mohl každý hráč přát - hrálo se z kopce, do kopce, složitým terénem i otevřenými loukami, nechyběla spousta O.B. a samozřejmě všemi oblíbené vodní překážky (3:0). O.B. většinou tvořili cesty tak, aby se hráči co nejvíce vyvarovali kontaktu s běžnými návštěvníky parku a zámku, což se docela povedlo. Náhodní kolemjdoucí byli vcelku mile překvapeni počínáním discgolfistů a kupodivu nedocházelo k žádným třenicím a problémům. Dalším autem (O.B.) byl plot, který tvoří hranici celého areálu, a který pro hráče byl jakýmsi mantinelem a tlumil je v rozletu směrem do lesa. V neposlední řadě jetřeba vyzdvihnout výše zmíněné vodní překážky. Na Kozlu mají jeden velký rybník a pak ještě spoustu dalších, menších jezírek. Platilo takové nepsané pravidlo, které znělo: co pojme velký rybník, to už nikdy nevydá, co pojmou menší jezírka, tak je určitá šance, že svůj disknajdete. V každém případě si docela dost hráčů během víkendu umyla nohy, případně i vyšší partie.
Put, zdroj: Martin Olšina
Dalším trumfem, který organizační tým vytáhnul z rukávu, bylo ubytování u Vašíka na chatě v Osadě Tuleňů, což je skoro na dosah zámeckému areálu a hlavně v lůně přírody (4:0). Tímto velké díky Václavovi, že nám takto elegantně vytrhnul trn jménem „ubytování“ z paty. Když se v lůně přírody navíc objeví Habas se spoustou masa na grilování, je to rázem 5:0. Sobotní párty myslím neměla chybu, pojedli jsme, popili a snad jsme šli i brzy spát.
   Dalším pozitivem bylo počasí, které nám nesmírně přálo (6:0) a oba dva dny bylo slunečno, místy až vedro. Ani vítr nás nijak netrápil, takže v tomto směru jenom spokojenost.

No a jak jsme hráli? Na to, že se jednalo o první turnaj nové  sezóny, tak většina hráčů ukázala zlepšující se formu a musím říct, že hned na začátku ligy byla cítit soutěživost a každý chtěl dosáhnout co nejlepšího vstupu do nové sezóny.
   Dr.Úd ukázal trik „jak prohrát turnaj, když na poslední jamce vedete o dva hody“, vítězem se nakonec stal Dany, když v rozhozu vyhrál na jednoduché „trojkové“ jamce 5:6 - opravdu napínavý souboj, Marťák třetím místem ukázal zlepšující se formu, Lukáš se naštval a odjel bez rozloučení, asi si představoval lepší vstup do sezóny než čtvrtým místem a Briky se podíval po nějaké době zase do finále. Naprosto zklamali domácí borci, kteří v sobotu hráli velice špatně, a tak v neděli raději vůbec nepřišli - opravdu tragická bilance domácího týmu!
   Holčičí kategorii vyhrála
s přehledem sedmnácti hodů Zdenička, druhá byla Vendulka a třetí skončila Kamča. Všichni dostali diplom s kozlem, Dany si mohl po roce opět podepsat Kundál a odvézt si ho zase na rok domů (i když to má doma výslovně zakázáno) a bylo na čase odjet dříve, než se přižene blížící se bouřka. Pan kastelán byl nakonec také rád, že se nám akce povedla, a že nebyl s turnajem žádný problém, takže je možné, že se na tomto krásném místě uvidíme i za rok.
Kozlu zdar!

Výsledky:

kategorie Open


 1. Daniel Hokeš
 2. Jíří Blahout
 3. Martin Slížek
 4. Lukáš Filandr
 5. Pavel Brückler
 6. Martin Olšina
 7. Michal Urban
 8. Marek Šnejdar

 9. Lukáš Habada
 10. Petr Ciboch
 11. Michal Javora
 12. Vítek XXX
 13. Václav Brada
 14. Adam Štekl
 15. Martin Řehoř

kategorie Women

 1. Zdeňka Kosková
 2. Vendula Skalková
 3. Kamila Brücklerová
 4. Pavla Pešková
 5. Helena Walachová
 6. Kateřina Prieložná
 7. Eliška Walachová

Autor: Dr.ÚD (Atruc), 27. 7. 2009
Poslat odkaz na e-mail