spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

ADVENTure Cup 2008

V sobotu 29.listopadu proběhl ve Vídni turnaj učený Juniorům a začínajícím týmům (kategorie Talente). Organizátoři nezapomněli ani na ženy a tak k vidění bylo i dámské ultimate. Na hřištích s umělou trávou se sešlo 15 open-Talente, 10 juniorských a 5 ženských týmů. Čeští junioři postavili hned 2 týmy Double Trouble a Big Band.

Double Trouble

Pro mě a pro Piráta začal tenhle turnaj pátečním odjezdem do Prahy, kde jsme přespali u Janičky v bytě společně s Vojtou. Bylo o nás královsky postaráno, od výborné večeře přes půjčené filmy až po stoh starých i nových výtisků Pastí. V sobotu brzo ráno jsme dorazili na I.P. Pavlova, kde čekali další junioři a kam pro nás za chvíli přijela Klárka se Zelím. Do Vídně jsme dorazili asi za čtyři hodiny a po krátkém motání po městě jsme našli sportovní areál. V 10:00 byl kapitánský meeting a v 10:30 první výhoz.

Hrálo se na umělé trávě pět na pět. Venku byla dost velká zima, zmrzlé prsty nedovolily pořádný forehand a tak se pro zahřátí dělalo snad úplně vše. Při střídání rychle do bund a do rukavic, běhat po lajně a pomáhat ostatním. První zápas ve skupině nám docela pěkně vyšel, nebyl těžký soupeř a tak jsme se dobře rozehráli, i když naším stálým problémem je přizpůsobování se hře soupeře, ke konci jsme to začali vypouštět a konečný stav byl myslím 7:1. Nejvyhrocenějším zápasem ve skupině bylo pravděpodobně utkání s rakouským týmem Jein, které skončilo myslím o bod. Nicméně jsme celou skupinu vyhráli a dostali jsme se do semifinále, shodou okolností jsme nehráli proti nikomujinému, než našemu druhému týmu. Zápas to byl velmi vyrovaný a já jsem si ho hodně užil. Přestože šlo o postup do finále, tak jsme hráli čistě a nevyhroceně. Hlavně jsme všichni stáli při sobě, což zvyšovalo kvalitu zápasu i celého turnaje o 150%. Tento zápas mezi Double Trouble a Big Bandem, obojí náleží Franzi Fenclovi, vyhrál Double Trouble.

Neodpustím si popis posledního bodu, kdy stála v zóně klasická lajna, já jsem vyběhl do zavřené, Pirát mi hodil podhozený forehand a já to chytil :). A poté přišlo už finále, ve kterém jsme se potkali opět s Jein. Řekl bych, že první zápas s nimi byl vyhrocenější, tahali jsme se víc o každý bod, nicméně ani toto finálové utkání nebylo jednoduché. Ale i přesto přes všechno jsme ho vyhráli a získali tedy pomyslné zlato. Big Band získal bronz, když porazil unavený Cosmodis. K tomu všemu byl Big Band zvolen ostatními týmy za nejčestnější a nejférovější a získal cenu Spirit of the Game. Během turnaje jsme zkusili hrát všechno možné, jak v útoku, tak v obraně. Od klasciké lajny přes příčnou až po účko v útoku a osobní i zónovou obranu. Sami jsme tedy zjistili, co nám vychází a v čem máme mezery, což je pro nás asi nejkonstruktivnější zpětná vazba. Máme z čeho vařit :).

Turnaj jsem si vážně užil. Můžu za to poděkovat hlavně lidem, se kterými jsem tam byl, lidem, kteří nás tam dopravili (Zelí, Klárka, Libča, táta Aničky a táta Skokana) a lidem, kteří turnaj zorganizovali. Prostě Vám všem díky.

Fakt dobře jsem si zahrál a jsem rád, že mám za spoluhráče právě vás, jak Big Band, tak Double Trouble. Společně s Janičkou a trenérem Frankiem, je to kombinace, za kterou jsem opravdu vděčný.
Vašek Misík (Double Trouble)

Big Band

Pro nás, třeboňské, cesta začala v 6 hodin ráno na domluveném místě, kde se pro nás zastavila Janička a Libčák. Po klidné cestě jsme dojeli do Vídně, do sportovního areálu, kde se měl turnaj konat. Byli jsme zde jako první, čekali jsme v teplém, prostorném prostoru u šaten, protože venku byla strašná zima.  Po chvilce se konečně začalo objevovat víc a víc hráčů.

První zápas ve skupině jsme s přehledem vyhráli 8-1. V dalším zápase jsme ale narazili na velmi dobrý tým Cosmodisc. Byli lepší než my, sehranější a nemohli jsme nalézt recept na jejich obranu. Konečný výsledek asi 7-3 pro slovince. V dalším zápase jsme hráli s nějakým rakouským týmem. Byli slabší, ale my jsme se úplně přestali snažit a oni toho okamžitě využili. V posledním bodě jsme alespoň uhájili remízu 5-5. Věděli jsme, že jestli chceme postoupit do semifinále, musíme vysoko porazit naše poslední soupeře ve skupině. Ty jsme porazili asi o 12 bodů a postupovali jsme tedy do semifinále. Tam na nás čekal druhý český tým, Double Trouble Franze Fencla, který zatím nebyl poražen.

Zápas to byl velmi vyrovnaný a úroveň hry byla také vysoká. Vyrovnané to bylo do posledního bodu, který padl, když mě Pirát prohodil do zavřené na Vaška. Byli jsme se hrou spokojeni a věřili jsme si i na soupeře o třetí místo, opět na Cosmodisc. Ti už ale byli úplně vyčerpaní, aby také ne, když hrají v sedmi lidech jak juniorskou tak i kategorii open, tedy celý den bez zastavení. Asi v půlce časového limitu se jim zranil jeden hráč a už neměli nikoho na střídání, dohodli jsme se, že tento bod bude poslední. Tak jsme tedy skončili na celkovém třetím místě a mohli jsme být spokojení. Rychle jsme se ještě přioblékli a šli jsme sledovat finále, ve kterém hrál Double Trouble s Jain. Povzbuzovali jsme je hlasitě a někteří, nebo minimálně já, jsme poté nebyli schopni mluvit. Díky jejich skvělé hře i našemu povzbuzování nakonec zaslouženě zvítězili.

Při slavnostním vyhlašování jsme si došli pro perníkové srdce za třetí místo. Ještě při jeho dojídání jsme opět uslyšeli název našeho týmu. Získali jsme totiž i cenu „Spirit of the game“  Byli jsme šťastní, že náš výlet do Vídně nepřišel nadarmo, když nebyl zrovna zadarmo, a ukázali jsme, že jsme schopní i něco uhrát.
Syky (Big Band)
 
Výsledky:

Talents-Division (Open)
 1) Chuck Bronson
 2) Dreh & drink
 3) 2EZ II
 4) Cosmo-disc
 5) Rektálka
 6) Anti Anti
 7) Mosquitos
 8) 2 EZ
 9) LOL
10) BME
11) Stolichnaya
12) Die Jackson Five Rivival Band
13) Frisbusinesspeople
14) MORTHENS
15) The Discos
Spirit:
Dreh & Drink

Juniors-Division
 1) Double Trouble
 2) Jein
 3) Big Band
 4) Cosmo-disc
 5) Catchup
 6) Nein
 7) Outsiterz
 8) Cornetto Heidelbeer
 9) Mushy
10) Magnum
Spirit: Big Band & Nein


Women-Division
1) Outsiterz
2) LOL
3) Eyecatchers
4) Spindarella
5) Lemminge
Spirit: Spindarella


Double Trouble
Jonáš FUJ, Marek ZZ, Pirát LC, Hop TR, Franta PE, Vašek LC, Skokan FUJ, Anička 3SB, Celer FUJ

Big Band

Syky TR, Martin TR, Tom 3SB, Jirka 3SB, Kuba ZZ, Vojta Jičín, Potápník FUJ, Květák ZZ

Pokud je Vám méně jak 20 let, hrajete frisbee a máte chuť se zapojit do juniorského týmu zaregistrujte se na http://juniori.tymy.cz , nebo přijďte na další společný trénink, který se uskuteční v sobotu 17.1.2009.

Fotogalerie

Autor: Vašek Misík (Double Trouble) & Syky (Big Band), 3. 12. 2008
Poslat odkaz na e-mail