spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

AtruCup 2012: Nový světový rekord

Kdy: 7.7. - 8.7.2012
Kde: Losiná (u Plzně)
Pořadatel: Atruc
Kategorie: Soft Mix
Startovné: 3000 kč/tým, 150 kč/hráč
Deváté výročí AtruCupu a hlavně o hodně kulatější desáté výročí týmu Atruc oslavilo 12 týmů během uplynulého víkendu v Losiné poblíž Plzně. Oproti loňskému podzimnímu počasí, kdy půlka turnaj propršela si všichni mohli užít dosytosti sluníčka, lehkého větru a krátké sprchy v neděli v poledne.

Sobota

Softmixový turnaj má tradiční formát. V sobotu bitva ve skupinách o postup výše, v neděli dohrát poslední skupinové zápasy a zahrát si o místa lichá. V první skupině se pořadí trochu zamotalo, když Terrible Monkeys dokázali porazit Atruc, ale prohráli s Pískem a zároveň Písek nepřehrál domácí tým a tak muselo v trojúhelníku rozhodovat skóre. Z něj nejlépe vyšel právě domácí Atruc. Prvním bezpečně postupujícím byla Žlutá zimnice. Druhá skupina byla na první pohled přehlednější, když nahoru šli Devils s Little Secret. Do prvních čtyřech míst chtěla promluvit i Chlupatá žába, ale těsně prohrála s oběma soupeři a tak na ni zbyly pouze utkání o 5-8. místo.

Rekord byl překonán - jaký rekord? Přece slavný čtyřboj - pivní závod ve formě běhu, plavání, discgolfu a skákání v pytli - kde každý účastník zvládne malé pivo a přenáší štafetový kolik ve formě létajícího talíře. Čtyři roky starý rekord, 2:46, který drželi 3SB o vteřinu posunuli opět hráči z Českých Budějovic. Vzhledem k perfektnímu provedení všech čtyř disciplín se množí diskuze o tom, zda je možné rekord srazit pod 2:40, nebo už je tento čas mimo lidské možnosti a snad jen za pomoci zakázaných látek by šel prolomit.

Za pozornost stojí, že 3SB vyhráli pivní závod naposledy v roce 2008 a tehdy také vytvořili nový rekord. Následně je na tři roky v prvenství vystřídali Terrible Monkeys, tedy až do letoška, kdy na první místo pouští opět světové rekordmany. 3SB zřejmě razí heslo, když něco vyhrát, tak pořádně!

Sobotní večer se nesl ve znamená Mysliveckého a hasičského bálu. A stejně jako po celý víkend, k poslechu vyhrávala dechovka v množství větším než malém. Hodnotné ceny v tombole vyhráli většinou ti, kteří si zakoupili jeden až dva losy, zatímco velcí investoři často odešli s prázdnout. Večer obohatil také živý koncert, tým Atruc slaví desáté výročí (gratulujeme) a protože členové týmu spadají pod TJ Sokol, který má výročí 150 let, tak si všichni užili krátké pěvecké představení, jehož útržek si můžete také poslechnout.

Neděle

Tým Ježkovy oči se dočkal zřejmě prvního vítěství na venkovním turnaji s účastí známých týmů, když porazil polské hosty. Little Secret sice nedosáhli na finále, spravili si však chuť v zápase s Atrucem a získali alespoň třetí místo. Do finále se dostali Prague Devils a Žlutá zimnice a již z počátku si ŽZ vytvořila drobný náskok, který udržela a mírně zvýšila během 40 minutového utkání.

Výsledky

 1. Žlutá zimnice (Praha)
 2. Prague Devils (Praha)
 3. Little Secret (Praha)
 4. Atrofované ruce (Plzeň)
 5. Chlupatá žába (Slatiňany)
 6. 3sb (České Budějovice)
 7. PeaceEgg (Písek)
 8. Terrible Monkeys (Praha)
 9. Flow Wratislavia (Polsko)
 10. Pražská 7 (Praha)
 11. Ježkovy voči (Jihlava)
 12. krakUF (Polsko)
Spirit of the Game: Terrible Monkeys

Beer race

 1. 3sb 2:45 WR
 2. Atruc 3:03
 3. PD 3:09
 4. TM 3:16
 5. ŽZ 3:18
 6. LS 3:35
 7. PE 3:36
 8. CHŽ 3:43
 9. KUF 4:01
 10. P7 4:16

Autor: Kačer TM, 11. 7. 2012
Poslat odkaz na e-mail