spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

České Kimle 2015: barevné listí ve Slatiňanech

Poslední víkendový turnaj venkovní sezony 2015 se nesl v příjemném podzimním počasí. Pořadatelský tým uspořádal již tradičně turnaj České Kimle ve Slatiňanech na Chrudimsku. Prestiž akce dokazuje velký převis poptávky, kromě 16 přijatých týmů se na dalších 8 z kapacitních důvodů nedostalo.

V sobotu si týmy ve čtyřech čtyřčlenných skupinách zahrály o účast v bojích o 1.-8. místo či v dolní osmičce o 9.-16. místo. Situaci trochu zkomplikoval vytrvalý páteční déšť, kvůli kterému se půlka turnaje musela operativně přesunout na druhé hřiště do nedaleké Svídnice, aby nedošlo k poškození nového trávníku na hlavním hřišti ve Slatiňanech.
 

Mistrovství světa v Čingčongách

Po odehrání skupin je čas trochu zarelaxovat, a tedy zahrát si během večerní zábavy již klasické Mistrovství zeměkoule ve hře "Čing čong". Ve hře s postupném vyřazování soupeřů v jednom velkém pavouku pomocí předvídání a hypnózy na zvedání palců, se koná již od vzniku České Kimle, tedy letos počtvrté. Není bez zajímavosti, že se do finále potřetí probojoval Kubajz (Prague Devils), ale až do letoška byl neúspěšný a bral jen druhé místo. Napotřetí se však smůlu povedlo prolomit a šampionem se tak stal černovlasý mladík původem z Plzně.
 
Opět se konala soutěž o nejlepší výhoz, tu nakonec ovládl Dave z Chupacabras, i když kvůli hře ve dvou areálech byla soutěž trochu bez zájmu diváků.
 

Play-off

Nedělní play-off začínalo přísně už v devět hodin ráno, ale zato také s občasným sluníčkem. Ve spodní osmičce se do zápasu o 9. místo probojoval juniorský mix trenérů, hráčů a hráček a tým Záře (část pořadatelských FUJ). Ve vyrovnaném zápase, jenž dospěl do rozhodujícího universe pointu, byli šťastnější junioři. Za pozornost stojí, že druhý juniorský tým sice postoupil do horní osmičky během sobotních bojů ve skupinách, ale nakonec se propadl po třech prohrách až těsně před své spoluhráče z ME ve Frankfurtu na 8. místo.
 

Finále

Horní pavouk nabídl taktéž zajímavé zápasy v horní čtyřce. Terrible Monkeys coby vítěz obou dosavadních ročníků skončil těsně před branami finále a prohrál i se Žlutou zimnicí v zápase o 3. místo. Do finále se tak dostal jediný maďarský tým - Hallodigaz-e?, soupeřem mu byl výběr hrající v kostýmech Superhrdinů (Chupacabras ze Ždáru n.S.). Dramatický závěr umocněný diskutabilními hláškami maďarského týmu nakonec dovedl k vítězství Supermana, Batgirl a další spasitele světa.
areál Spartaku Slatiňany

Výsledné pořadí

 1. Chupacabras (Žďár nad Sázavou)
 2. Hallodigaz-e? (Györ)
 3. Žlutá zimnice (Praha)
 4. Terrible Monkeys (Praha)
 5. Figurky slonů (Říčany)
 6. Prague Devils (Praha)
 7. Outsiterz (Bratislava)
 8. Duranga (juniorský mix)
 9. Trouble Band (juniorský mix)
 10. Záře (Praha)
 11. Left Overs (Brno)
 12. Stromasky (Praha)
 13. FUJ (Praha)
 14. 3SB (České Budějovice)
 15. Chlupatá žába (Slatiňany)
 16. Cookie Monsters (Přelouč)

beer race: 3SB
pull contest: Dave Chupacabras (160 m)
čingčongy: Kubajz PD

České Kimle 2015

areál Spartaku Slatiňany
Outsiterz z Bratislavy
Stromasky - junioři
Vítězové turnaje - Chupacabras ze Žďáru nad Sázavou
Stromasky proti Záři
Figurky slonů proti Stromaskám
pražští FUJ
Figurky slonů z Říčan
juniorský tým Duranga
stánek Ultimate Coffee
tým Chupacabras ze Žďáru nad Sázavou
Web

Autor: Redakce, 27. 10. 2015
Poslat odkaz na e-mail