spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Český freestyle jede vydrancovat Berlín

Mahonyho exhibice během Všehodění v Podvinní v parku Podivný mlýn v Praze; autor: Tomáš Navrátil
Rok se s rokem sešel a máme tu další mistrovství světa! Tentokrát se organizace ujala naše „bratrská“ parta jammerů z Berlína a jak se zdá, máme se opravdu na co těšit! Nejdůležitější turnaj roku začne ve středu 19. srpna a potrvá do neděle 23. Finále proběhnou v sobotu večer.
 

Z České republiky se do dějiště jubilejního třicátého světového šampionátu vypraví historicky největší výprava – jeden trik za druhým bude sázet celkem 22 freestylerů!!! Jsou mezi nimi jak začátečníci, kteří se budou učit přímo od mistrů, tak zkušení matadoři, kteří si brousí zuby na historický úspěch! Za všechny jmenujme Honzu Zahradníčka, Jirku Weisse nebo Pavla Baranyka, mezi ženami má pak víc než dobré vyhlídky pýcha českého freestylu Irča Kulišanová, která již nyní suverénně patří mezi nejlepší Evropanky!
 
Irena Kulišanová během tréninku v parku na Vyšehradě; autor: Jan Zahradníček
Jak už to ve freestylu bývá, určitě v Berlíně nebude nouze o velkou pohodu, nekončící party, ale především vynikající sportovní výkony! První z nich přijdou již víkend před celým turnajem, když se v samém srdci Berlína, naproti berlínskému dómu, uskuteční Hat tournament (náhodně vylosované týmy) – tentokrát ovšem v režii pražských kluků z asociace Kobra-Kai  Dojo! I to je dalším neklamným znamením toho, že doba jasné nadvlády Američanů a Italů je pryč a musí začít počítat nejen s německou, ale především také s českou konkurencí, která jim na fieldu nedá nic zadarmo! Tak nám držte pěsti! :-)
 

Autor: Pavel Baranyk, 12. 8. 2009
Poslat odkaz na e-mail