spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

ZOH Chrast 2014

Kdy: 2. - 4. 5. 2014
Kde: Chrast
Pořadatel: Terrible Monkeys
Kategorie: Open
Startovné: 2000 Kč/tým, 350 Kč/hráč

Všemi oblíbený turnaj v Chrasti opět nezklamal a poskytl hráčům čtrnácti týmů potěšení netušených rozměrů. V sobotu si mohli zahrát při zimních teplotách a v dešti (protože jak každý ví, Chrast leží ve srážkovém stínu), neděle jim pak poskytla krásné jarní polojasno se studeným větrem. Takticky se tedy mohl vyžít každý a herních taktik bylo k vidění opravdu hodně - od klasické lajny přes zónovou obranu až k beznadějně vypadající, ale fungující huck-d.

Samotný turnaj začínal klasicky v sobotu, vzhledem k prodlouženému víkendu ale třicet nadšenců přijelo už ve čtvrtek  a v pátek se konala nažhavovací pick-up hra. Večer si však páteční párty užila už stovka tanečníků! Během víkendu také proběhlo mistrovství v pičkách. To vyhrál tým Maková Panenka (Frankie PD - Kája TM).

Za zvuků originálních jinglů, které nám všem znovu připomněly, proč nehrajeme fotbal, se k vidění naskytly zajímavé zápasy. Jak už to tak v Chrasti bývá, přijeli si zahrát i ti, kteří se jinak k disku už skoro nedostanou (tzv. vykopávky, ale do očí jim to neříkejte!). Byl tak krásně vidět rozdíl v pojetí hry mezi staršími, zkušenějšími hráči a mladými nadějemi. Na turnaji se před nabitou sezónou připravoval i juniorský open tým, který získal pěkné třetí místo.

Sobotní večerní představení se inspirovalo letošní zimní olympiádou, soutěžilo se v rychlobruslení i biatlonu, nechybělo televizní studio s rozhovory ani putování olympijské pochodně (pusťte si video).

Výsledky

 1. FUJ
 2. Východní blok
 3. Trouble Band
 4. Kulatá šachovnice
 5. Prague Devils
 6. Velká Morava
 7. Terrible Monkeys – Generation X
 8. Žlutá zimnice
 9. Terrible Monkeys – Talented
 10. Frkot
 11. Atruc
 12. Prague 7
 13. Dream Angels
 14. Trubky

Spirit: Prague Devils

Double Disc Court (pičky): Maková Panenka
Biatlon (beer race): Dream Angels

Autor: Áňa 3SB, 12. 5. 2014
Poslat odkaz na e-mail