spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

EUCF 2014 - TM z bronzu

Terrible Monkeys si prodloužili víkend na 3. - 5. 10. a odjeli do Frankfurtu nad Mohanem na finále Evropské ligy v kategorii Mixed. Jaké byly tři dny plné ultimate na vysoké úrovni a s jakými pocity se pražský tým vrací?

Několik vět

Už je to zase tady, ta zvláštní prázdnota, která přichází po velkém turnaji, kde jste s týmem nechali všechno, užili jste ho „do plnejch“. Ve čtvrtek odpoledne jsme natěšení a plní očekávání odjížděli směr Frankfurt nad Mohanem, kde jsme nastoupili na horskou dráhu ranního vstávání, rychlých snídaní, rozcviček, házení, drillování, motivačních řečí, základních i autových čar, náběhů, chytání, ustanovování, pivotování, hodů, chytů, fejků, brejků, radosti, napětí, time-outů, náběhů, bodů, obran, střídání, layoutů, zvratů. V předposlední zatáčce jsme narazili na zklamání, naštěstí hned za ní bylo znovupovstání a vítězství… pak už jen výklus, chillout, fandění a povzbuzování, obdiv vítězům, dekorování a fotografování. Vyplivlo nás to v neděli před půlnocí doma, bolavé s hromadou špinavého prádla, ale šťastné a spokojené.
 
Nedokážu náš výkon objektivně rozebrat bod po bodu, dokážu jen popsat svoje pocity. Začali jsme a najednou to šlo, a to bylo hodně fajn. Všechno, co do nás Carlos od léta dohušťoval a co jsme zkoušeli a nedokázali prodat na českém mistrovství, najednou začalo zapadat do sebe, partička individualit se slila do jednoho dobře namazaného stroje, kterému sice občas nějaké kolečko zaškobrtlo, ale vždycky se zas rozběhlo a šlapalo líp než předtím. Porazili jsme "tučňáky", "rusy", "taloše" - u toho nám krásně fandili všichni „naši“ (a že jich ve Frankfurtu bylo), vyprovodili jsme i "kravičky", to všechno nás ale vyčerpalo na tolik, že jsme těsně nedosáhli na "slunce" a neporadili jsme si ani v semifinále s polskými "hopery". Pak bylo ještě třeba pořádně si odpočnout a pak vlítnout bez respektu na veselé polské rarášky Flow a dojít si pro BRONZ!
TM EUCF Frankfurt 2014

Autor: Radka Balážová, 17. 10. 2014
Poslat odkaz na e-mail