spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

EUCR-E v Mariboru: Regionals pro ČR dopadlo úspěchem

Kdy: 2.8 - 4.8. 2013
Kde: Maribor (Slovinsko)
Pořadatel: Nejc, Jaka
Kategorie: Open, Women
Startovné: 120 €/tým, 25€/hráč (open)

Open

Z deseti týmů o postup reálně hrálo osm. Slovenští Outsiterz a česká Velká Morava přijeli na evropskou scénu spíše sbírat zkušenosti. Do horní čtyřky po odehrání základních skupin šli z prvních místo polští Uprising (následování z druhého místa českými FUJ) společně s rakouskými bigEz (z druhého místa Tree Monkeys).
 
Teplota se během pátku i soboty pohybovala okolo 37°C a pekelné vedro s minimálním stínem nenabídlo ani zdaleka ideální podmínky pro devadesátiminutové zápasy s bodovým stropem 17 bodů. Organizátorský tým alespoň neustále zásoboval hřiště naplněnými barely, ve kterých se studená voda během pár desítek minut měnila v teplou vodu pro mytí rukou. Během neděle teplota nepatrně klesla.
 
Český leader, Prague Devils, ve skupině kvůli horšímu skóre skončil až třetí a tak jej čekal boj o možnost sehrát barážové utkání s týmem ze čtvrtého místa. Svůj boj po porážce slovenských Mor Ho! a maďarských Lézer Pávák vyhráli a čekali, kdo se propadne na poslední místo horní čtyřky. FUJ zvládli vyrovnaný zápas s thebigEZ, zatímco Tree Monkeys špatně začali proti polským Uprising, předvádějící fyzickou hru na hranici pravidel, a zápas už nedokázali zvrátit.

Finále

Spot v kategorii Elite na finále v Bordeaux byl pouze jeden a to pro vítěze turnaje. Tím se po těžkém boji stali Uprising, zatímco FUJ si zahrají "pouze" v kategorii Challenger. Třetí místo a tedy jistotu kvalifikace do Challengeru získali thebigEZ. V odvetě zápasu ze skupiny dokázali jistější útok a kvalitní obranu, čímž TM vrátili porážku ze skupiny a poslali český tým do boje o udržení.
 
Zápas TM vs. PD začal lépe pro opice, hned na začátku získali dva breaky a třetí nedokázali potvrdit. Útočná lajna TM ale brzo náskok ztratila a pustila Devils do vedení, který PD do konce utkání, zkráceného na 15 bodů, už nepustili a vítězstvím 15:10 získali opičí spot v kategorii Challenger.
 

Bordeaux

Na finále Evropské ligy (v Bordeaux na konci září) tedy do kategorie Elite pojedou Uprising (Polsko), FUJ a PD do kategorie Challenger. Šance ještě zůstává pro Tree Monkeys, bigEZové zatím nepotvrdili účast a je možné, že Monkeys přeberou spot rakouského týmu.

Women

Ženskou kategorii postihl absolutní nedostatek týmů. Na vině bylo mistrovství světa U23 probíhající ve stejném termínu, EYUC začínající hned následující úterý, finančně a časově náročné plážové mistrovství ECBU, a také nešťastná lokalita na samém okraji regionu.
 
První místo stejně jako loni suverénně získaly Prague Devils, na druhém místě skončily LayD's a na třetím Box, hrající ve smrtelných podmínkách devadesátiminutové zápasy v neuvěřitelných osmi lidech. Hot Beaches bez handlerských opor skončily poslední. Protože náš region letos získal na rozšířené xEUCF v kategorii women třetí spot a Box předem oznámil, že se do Bordeaux nechystá, bylo jasné, že oba české týmy bez ohledu na výsledky postoupí.

Co bude dál

Je jasné, že v příštím roce proběhnou v našem evropském regionu "EUCR-E" změny. V sobotu večer diskutovali v Mariboru zástupci jednotlivých týmů o možnostech, jak by mohla příští sezóna vypadat. Určitě do ní zasáhne WUCC na přelomu července a srpna. Navíc by měla v EUCF nastálo přibýt mixová kategorie. Z nejen českého pohledu pak také přestají dávat smysl dva kvalifikační turnaje, kde do druhého přibudou pouze dva rakouské týmy v openu a jeden ve women.
 
Zdali se Česká republika stane samostatnou "sekcí" s jistými spoty rovnou na EUCR, oddělí-li se pořádání turnajů women a open (a mixed) nebo přibude-li třeba ještě juniorská kategorie, o tom všem ještě proběhnou jednání a hlasování. Jisté je pouze to, že příští rok EUCR nebude v Mariboru, ale blíže centru regionu. A také že bude třeba vybrat jiný termín.

Výsledky

Kategorie Open

 1. Uprising (Polsko)
 2. FUJ (Praha)
 3. thebigEZ (Rakousko)
 4. Prague Devils (Praha)
 5. Tree Monkeys (Praha)
 6. Lézer Pávák (Maďarsko)
 7. FWD>> (Rakousko)
 8. Mor ho! (Slovensko)
 9. Outsiterz (Slovensko)
 10. Velká Morava (Brno, Olomouc)
Spirit: Lezer Pavak

Kategorie Women

 1. Prague Devils (Praha)
 2. LayD's (Slovensko)
 3. Box (Rakousko)
 4. Hot Beaches (ČR)
Spirit: Box

Autor: Kačer, Míša, 6. 8. 2013
Poslat odkaz na e-mail