spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

EYUC 2015: holčičí tým na dosah medaile

Po mistrovství světa hráčů do 23 let v Londýně (bez české účasti) a mistrovství Evropy v Kodani pokračovalo léto další velkou akcí, mistrovstvím Evropy juniorů do 17 a 20 let ve Frankfurtu nad Mohanem. Na posledním EYUC skončily české týmy shodně na šestém místě.
 
European Youth Ultimate Championships (EYUC) se koná každé dva roky střídavě s mistrovstvím světa, které bývá zpravidla také vždycky v Evropě, aby se ho účastnilo co nejvíce zemí. Příští rok se koná jen kousíček do českých hranic - ve Wroclavi! Vrcholná juniorská akce se tam vrací po čtyřech letech, v roce 2011 Česká republika vyslala do Polska dokonce tři týmy - kromě U20 open a ženy ještě U17 open. 
 

Women reprezentace

Dívčí tým ve skupině prohrál s Itálií a Finskem, porazil však Rakousko, ale díky prohře s Finskem i tak skončil až na 4. místě. Bez problémů holky přehrály Irsko a jednoznačným výsledkem 17:11 také Švýcarsko.
 
Čtvrtfinále postavilo "český buchty" proti dosud suverénnímu Rusku. V letním spalujícím horku však dokázaly české hráčky překvapit a přehrát soupeře 12:11, i když do posledního bodu tým nastupoval do obrany.
 
Semifinále přišlo se známým soupeřem, zápas byl přenášený živě na playo.tv, kde je také ze záznamu spustitelný. Rakušanky se oproti skupinovému duelu poučily a dokázaly účinně bránit české útoky. Zbýval tak zápas o bronz.
 
Historický úspěch v podobě medaile pro české juniorky se zdá realitou, když holky vedly už 5:1. Po sérii obran však francouzky dokázaly získat poločas 8:7. Holky zápas nevzdaly a vrátily se do zápasu, ze stavu 9:11. Universe point za vyrovnaného stavu měl jeden turnover, bohužel na obou stranách. Druhý útok si už francouzky nenechaly vzít. I tak ale český tým získal historicky nejlepší umístění na juniorských šampionátech.
 
Kompletní výsledky: http://ultimatecentral.com/en_IE/t/czech-u20-women/schedule

Autor: Míša, 4. 8. 2015
Poslat odkaz na e-mail