spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

EYUC 2013 – pohled open týmu

Mistrovství je za námi a obě české reprezentace, open i women, skončily stejně, a to na 6. místě. Kvalita ostatních týmů byla jiná než např. ve Wroclawi, což se dalo samozřejmě čekat, ale silné týmy to byly a oba dva naše týmy se s nimi dokázaly porvat i v těch nejtěžších chvílích.

A teď k Open týmu. Přes všechny přípravné turnaje a soustředění, které během roku proběhly, nebyla na výkon na EYUC moc velká očekávání od kouče ani od hráčů. Na každé akci nebyli všichni, tudíž bylo těžké ke konci vybrat sestavu, která se vydá do Kolína. Parta se ale rozhodně vytvořila a zlehounka se i sehrávala. Vše vyvrcholilo na EYUC v Kolíně nad Rýnem.

ČR vs. Itálie – 17:9

Nervozita, ale zároveň natěšenost na první zápas s Itálií, který jsme odehráli první hrací den v 11:30h. Nikdo z nás nevěděl, co od Itálie čekat, a že bychom viděli nějaké známé tváře, to se říci nedalo, tudíž to byl úplně jiný tým a nejspíš poskládaný z U17 z minulých let. Na začátku jsme si vytvořili celkem slušný bodový náskok, který jsme si drželi až do konce zápasu. Myslím, že od každého týmu letěly max. 2 dlouhé přihrávky do koncové zóny, jinak to byl zápas přes několik přihrávek. Říkali jsme si, porazit obhájce bronzu z Wroclawi takovýmto skóre, jako je 17:9, je potěšující. Ale rozhodně jsme byli stále připraveni na těžší zápasy.

ČR vs. Finsko – 17:3

Další zápas ve skupině nás čekalo Finsko v 17.30h. Rozhodně slabší soupeř, ale nepodcenili jsme ho a nastoupili se stejným odhodláním jako na Itálii. Měli dobré handlery, což jsme věděli už před zápasem. Střídání osobky se zónou 3-3-1 velice fungovalo, Finové byli nejistí a měli příliš mnoho dropů. Náš útok byl jistý a výsledek myslím mluví za vše.

ČR vs. Rakousko – 11:15

Poslední skupinový zápas nás čekal další den s Rakouskem opět v 11.30h. Všichni jsme si vzpomněli na Aš a jejich tým, který si nevěděl rady s 3-3-1 proti našim českým týmům. Bohužel jsme ale nečekali, že se k nim do Kolína přidá dalších nejméně pět kvalitních hráčů, mezi kterými byli i zkušení handleři. Byl to zápas dlouhých bodů, oba dva týmy předváděly skvělé obrany, ale i mnoho zbytečných záhozů. Co se týče Spirita, nebyl to dobrý zápas, ke konci se hodně hlásilo, a to vedlo i k delším rozmluvám. Zápas psychicky lépe zvládli Rakušané a my se ho snažili co nejrychleji hodit za hlavu.

EYUC 2013 - ČR vs. GB

ČR vs. VB – 14:15

Následovalo Power pool, kde jsme se prvně střetly s Britama v 17:30h. Věděli jsme, že to bude hodně těžký zápas, měli jsme celkem velké odhodlání je porazit a hráli jsme s nimi velmi vyrovnaně. První poločas jsme celý vedli a i vyhráli jsme ho 6:9. Byl to hodně fyzicky náročný zápas, Britové dorovnali na 9:9 a od té doby se to tahalo o bod až do 14:14. Myslím, že Britové šli do útoku a ten bez jediného turnoveru proměnili. Zápas nás velmi mrzel, mohli jsme si výhrou ušetřit jeden zápas, ale na druhou stranu jsme byli za tento výsledek ještě rádi.

ČR vs. Belgie – 17:6

Nad soupeřem, jako byla Belgie ve čtvrtek ráno, jsme si byli jisti, že budeme mít na kontě další výhru. Ale i tak jsme se pečlivě připravovali jako na každý zápas hodinu před jeho začátkem. Belgičani asi měli ještě snídani v břiše a tak nás náskok 6:0 asi po 15 minutách hodně uklidňoval a celý zápas jsme hráli víceméně na pohodu. Ke konci, kdy to bylo asi 15:3, jsme trošku polevili s tím pocitem, že to máme v kapse, proto těch 6 bodů, kterých Belgie nakonec docílila. Jinak jasný zápas pro nás.

ČR vs. Irsko – 17:12

Odpoledne v 15:30h nás čekal nejdůležitější zápas EYUC, tzv. Cross Over. Buď nahoru anebo dolů. Bylo to proti Irům. Věděli jsme, že jsou velice silní, co se týče jejich stavby těla, a že dokážou být i dostatečně rychlí. V hlavách jsme neměli nic jiného, než jít nahoru a být v top 8, to byl v té chvíli náš prvotní cíl. Irové nám to nechtěli dát zadarmo a těžký zápas to byl. Od půlky mistrovství jsme se celkem rozházeli na dlouhé hody a v zápasech nám i docela vycházeli, většina našich bodů v tomto zápase byly přes dlouhou. Náskok asi 4-5 breaků nám vydržel až do konce zápasu. Byli jsme v top 8.

ČR  vs. Francie – 14:15

V pátek v 11:30h nás čekalo čtvrtfinále s Francií. Francie procházela mistrovstvím celkem přesvědčivě  a čekal nás opět velmi těžký zápas. První poločas, který jsme prohráli 4:9, nás držel dole a přestávali jsme věřit na vítězný konec. Každý z nás měl ale touhu bojovat o medaile a nechtěli jsme tento zápas vzdát. Dokázali jsme se nahecovat a stáhnout výsledek několika úspěšnými obranami na 10:12. To nám stupňovalo nastoupení v zápase a dokázali jsme vydřít i poslední break. Skóre 13:13, 14:14 a Francie šla do útoku. 3 turnovery v tomto bodě nás dostali před zónu Francouzů. Dobývání v mírném větru se nám bohužel nepovedlo a Francie už svůj útok potvrdila. Nedokážu popsat ten pocit, kdy jsem věděl, že už se medaile nadobro vzdálila. Ten večer jsme se s několika klukama shodli, že jsme měli všichni na krajíčku. Nic víc nás na tomto turnaji nemrzelo, než prohra s Francií.

ČR  vs. Švýcarsko – 14:12

Ten stejný den v 15:30h jsme hráli se Švýcarskem o to, jestli budeme další den hrát o 5.-6.místo nebo o 7.-8. místo. Rozhodně jsme chtěli hrát aspoň o to 5. místo, ale do tohoto zápasu jsme nastoupili velmi odevzdaně a s hlavami dole. Bylo to velmi těžké zkousnout prohru od Francouzů a výhru jsme si vydřeli s odřenýma ušima.

ČR  vs. Rakousko – 12:17

Poslední zápas mistrovství hned ráno v 9:30 s Rakouskem. Rakousko, které pomýšlelo na medaile, dopadlo stejně jako my, prohráli stejným výsledkem se Švédskem. Tento zápas byl absolutně bez emocí a bez všeho, oba dva týmy na tom byly naprosto stejně. Tomuto zápasu by se dalo říkat „odehraj a jeď domů‘‘

Tímto bych chtěl poděkovat všem svým spoluhráčům za všechno, co v Kolíně proběhlo. NEJVĚTŠÍ DÍK patří manažerům Márovi a Káje ve spolupráci s Janičkou, kteří se o nás celou tu dobu starali, dávali nám info a tolik věcí, co za nás zařídili, to se snad ani nedá vyjmenovat, ještě jednou děkujeme. A nesmím zapomenout ani na našeho kouče Honzu, který nás táhnul k tomuto výbornému výsledku po celé mistrovství. Díky všem!

Výsledky obou českých týmů a jejich sestavy naleznete v předchozím článku.

EYUC 2013 - společná fotka Open & Women

Autor: Tom Atruc, 19. 8. 2013
Poslat odkaz na e-mail