spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Finále halové středoškoly vyhrála Alej

Ve středu 28. března se konalo finále zimní části středoškolské ligy. Venku bylo krásně, teplo, jasno, a tak se ani nechtělo věřit, že se bude hrát v hale. Tam už však čekalo osm natěšených týmů, které postoupily z kvalifikací, připravených porvat se o přední příčky.

Skupiny měly jasné favority

V první skupině se odehrál prakticky bratrovražedný boj mezi týmem gymnázia Jírovcova, obhájcem titulu, a gymnáziem Třeboň. Jírovcovka pro sebe nakonec urvala vítězství, i když o pouhý bod. Oba tyto týmy si následně poradily se svými dalšími soupeři – Náchodem a Špitálskou – a postoupily ze skupiny.

Ve druhé skupině bylo také od začátku jasné, že si gymnázium Nad Alejí ani gymnázium Boženy Němcové (Gybon) nenechají vzít pozice favoritů. Obě postoupily a na Česko-anglické gymnázium a gymnázium ze Žďáru nad Sázavou zbyly jen boje v dolní skupině.

Dolní skupina

Té vládl tým Špitálské, který měl původně ambice hrát o medaile. V boji o páté místo porazil Česko-anglické gymnázium. Předposlední pozici vybojovalo gymnázium Náchod, které porazilo tým gymnázia ze Žďáru.

Semifinále

Obhájci titulu z Jírovcovky se v semifinále utkali s nabušenou Alejí. Pražáci si na začátku udělali solidní náskok, který ale jihočeši dokázali srovnat na 4:4. Jírovcovka ale dělala plno nevynucených chyb, Alej naopak hrála téměř bezchybně a každý renonc trestala. Bylo tedy jasné, že domů se Jírovcovka s prvním místem tentokrát nevrátí.

Druhým finalistou se stal hradecký Gybon. Ten neustále stavěl na lajnu dvě holky a bránil zónově. I když Třeboň postupovala proti zóně v zásadě trpělivě, Gybonu se dařilo lépe a zaslouženě postoupili do finále, které slibovalo pěknou podívanou.

Boje o medaile

V boji o bronz se tak opakoval ranní zápas mezi dvěma jihočeskými týmy. Tentokrát už nebyl tak vyrovnaný, Jírovcovka měla nad Třeboní jasnou převahu a nakonec si pohlídala třetí místo. Obhájci titulu tak měli aspoň nějaké bolestné.

Finále mělo také poměrně jednoznačný průběh. Vyrovnaný zápas ze skupiny se neopakoval a Alej roznesla Gybon jasně a s přehledem. Cenu za nejspiritovější hru si odvezlo gymnázium Třeboň.

Výsledné pořadí

 1. Gymnázium Nad Alejí Praha
 2. Gymnázium B. Němcové Hradec Králové
 3. Gymnázium Jírovcova České Budějovice
 4. Gymnázium Třeboň + spirit of the Game
 5. Gymnázium Špitálská Praha
 6. Česko-anglické gymnázium České Budějovice
 7. Jiráskovo gymnázium Náchod
 8. Gymnázium Žďár nad sázavou
Pořádí Spirit of the Game
 1. G Třeboň - 8,8
 2. G Žďár n.S - 7,6
 3. G Jírovcova ČB - 7,4
 4. JG Náchod - 7,2
 5. ČAG ČB - 6,4
 6. G Špitálská Praha - 6
 7. G B. N. HK - 6
 8. G Nad Alejí Praha - 4,5

Autor: Anička 3SB, 6. 4. 2012
Poslat odkaz na e-mail