spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

20. ročník HH cupu – tanec mezi sněhovými vločkami

Letošní HH cup se stal zcela určitě nezapomenutelným zážitkem pro mnohé zúčastněné. Převládající dojem, který si odnášíme z tohoto pickupového turnaje konajícího se v Kněževsi je třeskutá zima, sníh a mráz. Na absurditě přidal fakt, že žádný den před ani po 27. říjnu nesněžilo.
 
I přes nepříznivou předpověď počasí se nás sešel v Kněževsi docela požehnaný počet, ze kterého se sestavilo 8 týmů. Jak už bývá na pickupových turnajích zvykem, každý tým se skládal ze zkušených mistrů, hráčů a začátečníků. Týmy neměly žádné specifické názvy, rozlišovaly se podle kapitánů. Vítězství si nakonec vydobyl tým Ondry Boušky.
 
A jakže přesně vypadala hra? Disk pochopitelně hodně klouzal, ale to známe z deštivých zápasů. Když byl na disku sníh nalepen nesymetricky, hod měl až zábavnou trajektorii. Po výhozu útočící tým disk často marně hledal, protože splýval buď s šedavým nebem nebo bílým sněhem. (Do sněhu jedině barevné disky!) Navíc výhoz nebylo možné dobře pozorovat, protože vám při záklonu hlavy nepříjemně sněžilo do očí. Mezi kolíky kopaček se lepil sníh, takže ztrácely svou funkci. (Příště mačky s sebou!) A samozřejmě jsme mrzli, při zápase to bylo snesitelné, nehorší byl ten moment těsně před.

Organizátoři se naštěstí snažili hráče svědomitě zahřát – bylo možné spočinout v příjemně vyhřáté šatně, doplnit tekutiny čajem, svařákem či polévkou. (Bohužel když zrovna přišel nejkrutější mráz, vypadly pojistky a polévka vystydla... Brzy byly ovšem nahozeny a neštěstí zažehnáno.) Nálada byla po celou dobu veselá. Hráči neztráceli nadšení a radost ze hry.
 
Závěrem jsme zkonstatovali, že hrát ve sněhu je příjemnější než hrát v dešti. Bylo to kruté, ale jednoznačně to stálo za to. Kdy jindy se vám stane, že musíte disk oprášit od sněhu, než začnete hrát? Kdy jindy si mezi zápasy postavíte sněhuláka? Kdy jindy uvidíte Gymliho smát se? No dobrá, pořád. Ale kdy jindy ho uvidíte smát se, i když mu zapadala židlička a nasněžilo do kopaček? Jedině na HH cupu. Ostatně, není se čemu divit - název tohoto turnaje, jak mi Héřa vysvětlil, má původ v sousloví Hodně sněHu:), což je výzva, kterou přijmou jen opravdoví nadšenci. Díky PD i ostatní, že jste nevyměkli!

VIDEO


Autor: Zuzka (FUJ), 8. 11. 2012
Poslat odkaz na e-mail