spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

HMČR Mix 2017: Plzeň větší a větší

Tradiční lednové halové mistrovství mixu v Plzni. Dva dny, dvě ligy, dvě haly. Počkat, vlastně ne, haly tři! Finálového klání smíšených družstev se totiž zúčastnilo rekordních 26 týmů oproti loňským 24. Již od začátku turnaje se hráči mohli těšit z „malých radostí“, které připravili organizátoři z Atrucu. Jednalo se o již známý SpiritBox nebo jimi upečené sladké pochutiny.

1. liga (sobota)

Již od prvních zápasů bylo možné vidět, který tým přijel v jaké formě. Dopolední skupinu 1. Ligy ovládli budějovičtí 3SB bez ztráty zápasu, avšak se dvěma výsledky, hovořící v jejich prospěch, pouze o jediný bod. Už tento fakt značil, že nic není jasné a každý z týmů může kohokoli porazit. Odpolední skupina zas patřila žďárským Chupacabras, kteří taktéž neztratili žádný zápas. 

2. liga (sobota)

Jak bylo zmíněno výše, druhé ligy se zúčastnilo 16 týmů. Tento fakt znamenal, že organizátoři museli připravit další palubovku, což se jim bezesporu povedlo a polovina sobotních zápasů se přesunula na území Západočeské Univerzity v Plzni. Dvě skupiny na „lokotce“ opanovaly pražské týmy Terrible Monkeys „A“ a P7. Skupiny testující novou halu zas Chlupatá Žába a po dodatečném kolečku ve skupině „E“ se z vítězství radovala i Žlutá Zimnice „B“. Ihned po ukončení základní části se účastníci druhé ligy vrhli na křížové zápasy, které určily jejich další soupeře. Na konci dne tak bylo jasné, že o první čtyři místa druhé ligy se tak budou rvát vítězové skupin, kteří své podvečerní zápasy zvládli vítězně.

Večer byl zcela v režii každého hráče popřípadě týmu. Někteří si udělali vlastní skromnou párty, jiní si užili společenských her, zpěvu nebo šli objevovat tajuplné krásy Plzně. Mnozí se však také připravovali na nejdůležitější část víkendu, a tou byla neděle, čas vyřazovacích bojů!

1. liga (neděle)

Hned z rána se začalo velmi tvrdě. FUJ vyřadily v universe pointu KŠ „A“, ŽZ „A“ zas poslala do bojů o 5. - 8. místo Prague Devils.

Semifinále nabídlo loňskou reprízu té samé vyřazovací části mezi Žlutou Zimnicí a 3SB. Před rokem se radovali z postupu Pražané, letos se však museli spokojit „pouze“ s bojem o třetí místo, jelikož podlehli červenočerným 10:13.

I druhý loňský finalista, Chupacabras, se mohl připravovat na zápas o bronz poté, co prohrál s FUJ poměrem 9:10. Prvním medailistou se právě po vítězství na Chupacabras stala Žlutá Zimnice, která zvítězila 12:9.

Na finále se v ochozech prvoligové haly sešli všichni, kteří se rozhodli zfandit a podívat se, kdo bude šampionem mixové haly pro rok 2017. Zároveň také proběhla jedna z dalších „malých radostí a tou byla plyšáková bouře. Každý, kdo chtěl, mohl hodit na dějiště posledního zápasu dne plyšáka, který poté putoval k dětem do Fakultní nemocnice v Plzni. 3SB si na začátku třicetiminutového klání vydobyli vědení 7:3, když třikrát dokázali donést break. FUJ poté mocně stahovali a snažili se dotáhnout na co možná nejmenší rozdíl. Čas však hrál proti nim a 3SB se stali mistry mixové haly pro rok 2017! Spirita si odvezli FUJ s průměrem 12,57. 

2. liga (neděle)

V druhé lize se bojovalo převážně o prvních pět míst, která znamenají postup do kvalifikace o první ligu na příští ročník. První čtyři místa už byla jasná, zbývalo rozluštit hádanku, kdo obsadí to páté. Tím šťastným týmem se staly náchodské Trubky, které porazily PD „B“. Třetí místo obsadila Chlupatá Žába před ŽZ „B“ a mistrem druhé ligy se stali hráči a hráčky Terrible Monkeys „A“, kteří porazili Pražskou 7. Spirit of the Game obdrželi U.F.O. s průměrem 12,5.

Nezbývá než poděkovat Atruc do Plzně, že pro všechny nadšence Ultimate Frisbee připravili parádní turnaj a za rok znovu na místě činu! A třeba ještě ve větším počtu. 

Výsledné pořadí 1. ligy:

 1. 3SB A
 2. F.U.J.
 3. Žlutá Zimnice A
 4. Chupacabras
 5. Prague Devils A
 6. Kulatá šachovnice A
 7. Left Overs A
 8. Frkot
 9. PeaceEgg
 10. Atrofované ruce A

Výsledné pořadí 2. ligy:

 1. Terrible Monkeys A
 2. Pražská 7
 3. Chlupatá žába
 4. Žlutá Zimnice B
 5. Trubky
 6. Prague Devils B
 7. Frozen Angels
 8. 3SB B
 9. Rainbow Banana
 10. Terrible Monkeys B
 11. Left Overs B
 12. U.F.O. (Ubiquitous Frisbee Ordinands)
 13. Dream Team B
 14. Atrofované ruce B
 15. Kulatá šachovnice B
 16. jElita

Autor: Tomio 3SB, 20. 1. 2017
Poslat odkaz na e-mail