spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

HMČR Open & Women: Dvojí mistrovství republiky v brněnské hale

HMR Open (1.místo pro Prague Devils, foto Dejf)
Brněnská hala VUT hostila o víkendu 12.-13.2.2011 mistrovství republiky v kategoriích ženy a open. Žlutá zimnice potvrdila formu z mixového mistrovství republiky, když se oba její týmy dostaly až do finále. Zatímco ženy ve svém zvítězily, muži narazili na neporažené obhájce titulu Prague Devils. Výsledkovou listinu tradičně ovládly pražské týmy.

V ženské kategorii se během soboty vytříbilo umístění ve skupinách převážně jednoznačnými zápasy. Přes nedělní baráž s Prague Devils postoupil do semifinále jediný nepražsý tým Velká Morava. Moravanky nakonec vybojovaly bronzovou medaili proti týmu FUJ.

Finálovými vyzývatelkami obhájkyň titulu Žluté zimnice se staly dámy z Pražské 7, což byl také největší výsledkový skok oproti loňskému ročníku. Šestá nasazená Pražská 7 se k výzvě postavila čelem a věnovala favoritkám nejvyrovnanější zápas turnaje. V atraktivním finále nakonec Žlutá zimnice zvítězila 9:7.

Také v mužské kategorii se prosadily převážně pražské týmy. Zatímco mezi prvními osmi týmy pouze dva nebyly z Prahy, v druhé půlce tabulky se umístily pouze dva pražské B týmy.  Očekávaným skokanem open kategorie byl tým z Písku. Po loňském 10. místě navázal na svou předloňskou formu, kdy si zahrál finále, a letos vybojoval třetí příčku.

Tým Tios ukázal, že čeští masters jsou stále ve formě a k postupu do semifinále mu chyběl jediný bod, který nedokázal proměnit proti Žluté zimnici. Nakonec skončili pátí, když si poradili s letos tápajícími Terrible Monkeys.
Dvojí mistrovství republiky v brněnské hale. Foto: Dejf
Dvojí mistrovství republiky v brněnské hale. Foto: Carlos
Finále open přineslo nečekané drama. Favorizovaní Prague Devils dosud všechny zápasy turnaje vyhráli minimálně tříbodovým rozdílem. Hned v úvodu finále se však dopustili několika chyb v útoku proti zónové obraně a poslali soupeře až do dvou- a posléze tříbodového vedení. Žlutá zimnice, která čtvrtfinále i semifinále vyhrála s minimálním možným rozdílem, nyní rychle potrestala chyby Devils a ještě deset minut před koncem času to pro ně vypadalo velmi nadějně.  Za stavu 7:9 se však Prague devils chopili poslední šance na obhajobu titulu. Intenzivní osobní obranou dotlačili Zimnici k chybám a postupně jí sebrali tři útoky. S koncem času se poprvé v zápase ujali vedení 10:9. Svůj comeback potvrdili v nastavení a upravili vítězné skóre na 11:9.

Výsledky open:

 1. Prague Devils
 2. Žlutá zimnice
 3. PeaceEgg
 4. FUJ
 5. TIOS
 6. Terrible Monkeys
 7. Pražská 7
 8. Velká Morava
 9. Žlutá zimnice A
 10. Východní blok
 11. Prague Devils B
 12. 3SB
 13. Atrofované ruce
 14. Figurky slonů
Spirit: Tios

Výsledky women

 1. Žlutá zimnice
 2. Pražská 7
 3. Velká Morava
 4. Fuj
 5. Prague Devils
 6. 3sb
 7. Terrible Monkeys
 8. Východní blok
 9. Atruc
Spirit: FUJ

Článek byl se souhlasem autora převzat ze Sport.cz.

Autor: Štěpán Materna (PD), 17. 2. 2011
Poslat odkaz na e-mail