spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

HMČR Open

Publikum se dostává do varu, je rozhodující bod finále. Za stavu 12:12 proti sobě stojí dva nejlepší týmy letošního open mistrovství. Žlutá Zimnice útočí na vítězství, proti ní ale stojí nesmiřitelní TIOS, zkušení váleční veteráni, kteří udělají pro vítězství vše. Následuje výhoz a …... Ale to už jsme moc daleko, není proč spěchat.

Základní skupiny

Když se vrátíme v čase, uvidíme partu frisbeejáků v klubu TOPAZ v pátečním víru noci.
Obsluha příjemná, okolo dívek radost pohledět, zábava příjemná. Sobotní ráno je deštivé, ale cestu do hrací haly nachází všichni v pohodě. Již první zápasy napovídají, kdo se bude zřejmě ucházet o vítězství. Jedna skupina je vzácně vyrovnaná, o dramata není nouze. Postoupit chtějí staříci TIOS, plzeňští ATRUC, zkázu rozsévající Zimnice, mírové sbory z Písku a to nesmím zapomenout na hrozivé Opičky. Ve druhé skupině je situace o dost jasnější. Postup si zajišťují Devils a mladíci z FUJ. V první skupině se nakonec po odehrání všech zápasů vynořili TIOS, kteří vyhráli všechny zápasy velice těsně a prokázali neutuchající bojovnost. Jako druzí postupují chlapíci (a dvojčata) ze Zimnice, ve které hází Kačer overy na své ovečky a ti je chytají s velikou jistotou.

Biologický pivní závod

Před námi je párty a také pivní závod. Rektálka opět nezklame své příznivce a je tu naprostá originalita, při které se některým zvedá žaludek, ale publikum se baví. Ono jíst šváby, cvrčky nebo housenky asi není jednoduché. Mnozí účastníci obrňují svou mysl a dokazují, že v nejvyšší nouzi člověk pozře všechno. Pro ty, jejichž žaludek se obrací sem a tam, je záchranou hledání kinder vajíčka v pytli s hnojem. Přeborníkem v lovení vajíčka se stává Jana ŽZ a po deseti minutách s malou pomocí skutečně vajíčko nalézá a jí z něj lentilku. O těžkosti úkolu vypovídá Mára: "švába nebo housenku bych nedal, ale cvrček mě příjemně překvapil". Nebo Vojta: "nakonec jsem to polknul (švába), nejhorší byly asi nožičky". Párty se příjemně rozjíždí, někomu vadí muzika, někdo naopak prokazuje své taneční nadání.

Semifinále

V neděli se hrají semifinále, ve kterých vítězí TIOS nad FUJ, a do finále postupuje také Zimnice. Kačerovými overy a zkušeností dvojčat a jiných při chytání v zóně nedává obraně Devils šanci a vítězí 13:11. Špička se nám začíná vyrovnávat a je čas spadnout zpátky na zem ďáblíci. Třetí místo nakonec utrhnou PD, když dají za stavu 8:10 pro FUJ posledních pět bodů. Výkon FUJ je ovšem skvělý, mladíci bez tradičních opor (i zahraničních) hrají uvolněně a moc obětavě.

Třetí místo v ženské kategorii obsazují FUJ, které přehrávají PD 13:10. Slabší část Devils se zlepšovala celý turnaj, ale na medaili to nestačilo. Finále vyhrává dívčí část Zimnice, posílená o holky z Brna (Terezka, Eva) a Veu z Frkotů. Ta prožívá zřejmý herní růst a je škoda, že zatím nebyla na žádném turnaji s HB. Finále je ovšem vyrovnané, dramatické a plné zvratů. Jednou vede Zimnice, podruhé Sedma, ve které září tradiční opory Lenička, Lea a Andy. Výsledek finále 13:12.

Finále Open

Finále open proti sobě tedy postavilo TIOS a ŽZ. Hra byla vyrovnaná až do stavu 6:6, pak se staříci utrhli a zvedali svůj náskok přes 9:7 až na 11:7. Už to vypadá, že je všechno jasné, ale najednou veteráni chybují a Zimnice chyby tvrdě trestá a přebírá vedení 12:11. Staříci vyrovnávají a tím se dostáváme zpátky na začátek článku. V posledním bodě si dá Zimnice několik přihrávek a potom posílá Kačer overa na vítězný bod. Ten je ale trošičku kratší a Papáho obrana potvrzuje, že v posledním bodě je alespoň jeden turnover. TIOS rozehrává, disk se dostává na Šakyho, break do backhandu na Libora a halovými mistry v kategorii open se stávají TIOS. Výhra je pro ně sladší získáním double za Spirit.

Veliká hala se dvěma hřišti, ubytování ve školních třídách, pivní závod, spousta dramatických okamžiků, rybiček, to prostě nemá chybu. Díky za turnaj Rektálko.

Frankie PD

Autor: Frankie PD, 14. 3. 2008
Poslat odkaz na e-mail