spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

I holky mají své dny. A jsou růžové

Třetí červencový víkend roku 2016 bude jistě v budoucnu zapsán jako historický milník v dějinách evropského ženského ultimate. V Českých Budějovicích se totiž konal první ročník mezinárodního turnaje pouze v kategorii women – The Princess Cup. Co na tom, že mezinárodní prvek reprezentovaly nakonec jen ztepilé Slovinky z Cosmo Maribor a týmů se nakonec sešlo jen šest. Alespoň je růst do budoucna prakticky zaručen.
 
Dlouho před akcí bylo jasné, že o růžovou, sukně a princezny nebude nouze. Byla vyhlášena soutěž o nejlepší herní outfit a většina týmů se skutečně nedala zahanbit. Jako nejkrásnější byly nakonec ohodnoceny sličné slečny z  Chupacabras, které se mimochodem ukázaly hned s několika novými tvářemi a dokázaly navíc všem pochybovačům, že i v sukni se dá hrát naplno a vypadat u toho skvěle. Tímto vzdáváme hold Kláře Klér Matějkové (Chup), která se nedala odradit pozdními odhlášeními a zasoustředila se zcela správně více na kvalitu, než na kvantitu svých hráček.
Chupasquitas
Sobota přinesla trošku pomalejší rozjezd, jakoby se týmy nemohly rozhodnout, zda se jedná o tréninkový přátelák nebo skutečný boj o prestižní titul. Zřejmě k tomu přispěla výzdoba z lučního kvítí, korunky zavěšené nad toaletami a růžové kužely. Postupně se ale výkon družstev zlepšoval a prosadila se hlavní myšlenka turnaje – zahrát si holčičí ultimate na nejvyšší možné úrovni a navzájem se obohatit o další herní zkušenosti. Sobotní zápasy skončily už kolem čtvrté hodiny, takže odpoledne zbyla spousta času na tlachání, spaní, procházky po městě a další aktivity.
 
Jakmile delikátní královská bříška strávila večeři z místní vyhlášené indické restaurace, přišla na řadu party. Vzhledem k věkovému průměru se nesla v duchu "My sweet sixteen" a pila se převážně limonáda. Při horse race se sice nějaký ten alkohol vypil, ale hlavním zdrojem dobré nálady bylo spíš mládí a radost ze života. Při Lip Sync Battle se přišlo na to, že aby to mělo větší grády, budou příště potřeba větší repráky, ale to nezabránilo mladým hvězdám z Atruc, aby ovládly pódium a předvedly fantastická čísla. Kdo ještě neměl dost, vrhl se následně do víru našeho… ehm… velkoměsta.
3sb - šatičky
V neděli všechny princezny čekalo posledních pár zápasů ze "skupiny" (hrál se systém round robin) a následně poslední zápas o umístění. Mírný vítr a příjemné teploty byly pro ultimate víceméně ideální a k vidění byly jak zápasy celkem jednoznačné, tak dechberoucí napínáky. Oproti sobotě se kvalita hry ještě o stupeň zlepšila a bylo vidět, že společné zápasy naostro (nebojte, ne doslova) týmům prospívají. Podpora těch pár příslušníků opačného pohlaví, kteří se ten víkend na Sokolský ostrov odvážili, všechny moc potěšila.
 
Prague Devils nakonec v zápase o třetí místo těsně podlehly Mariboru a z Budějovic si odvezly pomyslnou bramborovou. Krátkou pauzu před finále některé slečny využily k tradeování dresů. Ve finálovém zápase nastoupil tým Šatičky tvořený hráčkami Žluté zimnice a FUJ, který i po sobotním náročném wakeboardovém odpoledni zvládnul udržet po celou dobu náskok jednoho až dvou bodů nad domácími 3sb. Při hře se před diváky blýskly zejména mladší 3sb hráčky, ovšem stylové zakončení předvedla až Marie Michalová (ŽZ), když poslední bod skórovala elegantní rybičkou. Spirit of the Game si zcela zaslouženě odvezly do Slovinska Cosmo Maribor a z jejich přístupu k výkonu ve hře i k fair play si jistě české týmy odnesly mnoho. Je vidět, že kapitánka Tjaša Banović (CM) má se svým týmem ještě velké plány a společně je čeká jistě zářivá budoucnost.
 
Za organizátory bychom ještě jednou chtěly poděkovat všem zúčastněným a těšíme se na vás zase za rok v Budějovicích!
 
Foto: Tomáš Klacek

Autor: Ráchel Tošnerová, 26. 7. 2016
Poslat odkaz na e-mail

Další informace

Nesoutěžní a amatérské turnaje (2016)