spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Jak jsem vyhrála mistrovství Evropy

Přesvědčit Lucku Schönovou, aby napsala report o Mistrovství Evropy v dogfrisbee, nebylo jednoduché. Tedy, ne že by nerada psala - o svých psech a dogfrisbee publikuje pravidelné články na svém webu - ale nechtělo se jí "chlubit" akcí, na které vybojovala se svým pejskem titul mistryně Evropy a nový český rekord k tomu. Nicméně - dokázali jsme to a report je zde!

Verden (Německo), 29. - 30. 8. 2009 

Mistrovství  Evropy je vždy vrcholem naší závodní  sezony a ani letos tomu nebylo jinak. Po loňském roce, kdy se organizace ujala Česká republika, jsme se tentokrát přesunuli do německého Verdenu. Účast více než 150 startujících týmů z 10 zemí byla rekordní a slibovala skvělou podívanou. Větší diváckou podporu zajistil i koňský festival Verdiana, který se konal ve stejném termínu i areálu.
freestyle_kuba.jpg
Česká výprava doráží na místo konání už v pátek odpoledne, abychom se svými stany strategicky obsadili výhodné pozice. Celkem nás přicestuje 21 lidí a 25 psů, někteří však pouze coby fanoušci. Poté co se po dlouhé štrece trochu protáhneme, s obavou kontroluju částečně zahojenou přední packu své fenky Dixi. Před týdnem si v jezeře nadvakrát rozřízla polštářek a od té doby nedělám nic jiného, než že se na ni patnáctkrát denně obsedantně vrhám se čtyřmi různými typy hojivých mastí. Tlapka však nyní vypadá dobře, Dixinka (mezi frisbíčkáři známá spíše jako Diskinka) nekulhá a s nadšením na mě skáče. A už přijíždějí i ostatní. Vítáme se s kamarády ze všech zemí a to bychom nebyli my, kdybychom neiniciovali zápas v ultimate, který se protáhne až do tmy. A co většině hráčů chybí v oblasti znalosti pravidel, pilně dohánějí zápalem pro hru. :-)

Scheiβ Wind! 

Letos se startuje ve třech disciplínách – Super Pro Toss&Fetch, Freestyle a EuroQuad. Freestyle, show s deseti disky plná nejrůznějších hodů a triků, je dále rozdělen na Beginners, Bonsai (pro psy do 38 cm) a Open Qualifier (odtud se pět nejlepších kvalifikuje na světové finále do USA). EuroQuad, kde jde o hody do dálky, je logicky rozdělen na Men a Women.
Konkurence je letos větší než obvykle. Všichni moc dobře víme, že  úroveň evropského dogfrisbee stále stoupá a výkony, které by před třemi lety stačily na umístění v Top 10, by dnes již patřily k nevýraznému průměru. Celou soutěž nám navíc mnohonásobně ztěžuje silný vítr, který s lehkostí zmítá lehoučkými disky na dogfrisbee.
euroquad_darri.jpg

Dva tituly, dva rekordy 

V Super Pro Toss&Fetch se už před soutěží očekávala jasná nadvláda českých týmů. Kamkoli jsme tento rok vyjeli do zahraničí, vždy jsme v této disciplíně ukořistili jeden nebo dva poháry. Výsledky proto nejsou žádným překvapením – Mistrem Evropy v Super Pro Toss&Fetch se stává náš „guru“ Jakub Štýbr s belgickým ovčákem Putee, na třetí místo se pak díky vydařenému druhému kolu vyšvihne Slávek Přibyl s border kolií Magnetem.
EuroQuad je napínavá, ale velmi zrádná vyřazovací disciplína, kde hodit nejdál ještě neznamená vyhrát. Mezi muži  bojují i dva Češi, ale jeden z nich vypadává již v kvalifikaci (ačkoli se mu zadaří hodit nový český rekord) a druhý končí těsně pod stupni vítězů.
V ženách nastupuju z ČR pouze já se svým chodským psem Darrim. Věkem je již téměř důchodce, ale místo mozku má v hlavě smačkaný létající talíř, pro který by se i zabil. To nám všem vzápětí dokazuje, když chytí můj sice dlouhý, ale mizerně nasměrovaný hod, a v letu se přitom srazí se stativem na kameru. Naštěstí se nezraní a tento výkon je zároveň novým českým rekordem. K němu nakonec přidáváme i titul Mistr Evropy v EuroQuadu a je jasné, že večer se bude slavit :-)
stupne_euroquad.jpg

Autor: Lucka Schönová, 11. 12. 2009
Poslat odkaz na e-mail