spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Juniorské HMČR: 3SB dál válí

Třetí halové mistrovství republiky juniorů se letos konalo v Čelákovicích v termínu 28.-29. listopadu.
 
Z Dolní Cerekve se pořadatelé museli přesunout kvůli menším plánovacím zmatkům a následné nemožnosti získat dobrou halu na již pevný termín. Hala poblíž Prahy bohužel nesplňovala rozměrové parametry pro ligové ultimate v hale, výhodou ale byla tribuna pro hráče a diváky.

Easy mixed

Juniorské mistrovství se nadále hraje v kategorii easy mixed (nejméně jedna holka na lajně). Standardem ale byly alespoň dvě holky. Podmínka easy mixu je stanovená kvůli několika týmům, které by s regulérním mixed ultimate měly problém, ale postupně těchto týmů ubývá.
 

13 týmů

Letos se poprvé zúčastnilo třináct týmů, o jeden více než první i druhý ročník. Přibyl jeden nový tým - Gymnázium Botičská z Prahy, o které se starají Devils. Bohužel se už neobjevil tým spojených juniorů PeaceEgg a Figurek slonů, stejně tak Frkot a Chupacabras. Chlupatá žába postavila B tým. Pražští FUJ postavili tým díky spojení se Žlutou zimnicí.
Příští mistrovství se bude konat v jedné z dvouhal s velkou kapacitou, je tedy čas začít připravovat juniory ve svých týmech a nabírat mladé hráče.
Na mladých hráčích stojí kvalita ultimate na úrovni ligové a mezinárodní, stejně tak konkurenceschopnost sportu vůči dalším sportům v ČR.

Favorité

Jasným favoritem byli budějovičtí 3SB A, kteří už loni hráli finále, letos vyhráli venkovní mix a užili si finále Evropské ligy až do neúspěšného boje o bronz ve stejné kategorii.Prvním nasazeným byla Kulatá šachovnice A, která vyhrála oba předchozí ročníky, ovšem značně oslabená především o klučičí část týmu, která již juniorskému věku odrostla.
O medaile se také přijela poprat loni bronzová Chlupatá žába A, která posílila nejen zkušenostmi, ale pro tento turnaj také dvěma hráči top kvality (Had PeaceEgg, Tofa KŠ). Ve skupině také s přehledem vítězili FUJ.

No-Alcohol tournament

Stejně jako předchozí rok i letos byl zcela zakázaný alkohol pro účastníky, tak jak je standardem i na všech mezinárodních juniorských turnajích. Bohužel ne všichni tento zákaz v sobotu večer dodrželi a diskvalifikováni pro nedělní byli 2 hráči FUJ, 2 hráči Terrible Monkeys, 1 hráč 3SB a 1 hráč Chlupaté žáby.
 
Výkonná rada ČALD doporučila v případě porušení i v dalších ročnících diskvalifikovat celý tým.

Zlato do Budějovic

Hráči Českých Budějovic i přes absenci jedné hráčky získali zlato ještě suverénněji než loňský vítěz KŠ (12:7 nad ChŽ v semifinále, 16:5 nad FUJ ve finále). Bronz putuje Žábě do Slatiňan.

Spirit of the Game

Oproti loňsku se výrazně zlepšilo hodnocení Spirit of the Game. Letos žádný tým neklesl pod průměr 10 (loni hned několik), cenu si odvážejí Terrible Monkeys.
 
Turnaj opět pořádali členové Výkonné rady ČALD Jaromír Jáchym a Anna Zvěřinová.
Stříbrní FUJ
Zlato pro 3SB
Bronz Chlupaté žáby
Vyhlašování vítězů

Výsledné pořadí

 1. 3SB A
 2. F.U.J.
 3. Chlupatá žába A
 4. Kulatá šachovnice A
 5. Rainbow Banana
 6. 3SB B
 7. Terrible Monkeys
 8. Létající kapři
 9. Left Overs
 10. Kulatá šachovnice B
 11. Atruc
 12. Gymnázium Botičská
 13. Chlupatá žába B
Spirit of the Game
Terrible Monkeys
 
Celkové výsledky a podrobný Spirit: zde na frisbee.cz.

Autor: Jiří Voseček, 16. 12. 2015
Poslat odkaz na e-mail