spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Kde budete trávit letošního Silvestra?

"Bůh je mrtev. Dvakrát." Barman přikývl a vytáhl dvě sklenice. Do každé nalil panáka extra jemného melasového rumu a zabil ho dvěma deci Coca-coly. Hnus. Ale když si to pánbíčkáři přejou... Když před kněze postavil nápoje, seděla už vedle něj jeptiška s provinilým úsměvem ve tváři, čelenkou 5Ultimate na čele a zbytky zvratků na hábitu.
 
To jsem si zase dal. Barman si smutně vzpomene, že místo tohoto pochybného kšeftu mohl trávit Silvestr na té párty s Leošem Marešem. Kněz s jeptiškou dopili svoje drinky, ďábelsky se zachechtali a vrhli se spolu na parket. Zrovna hráli Black Sabath.
disc_godseye
Ze sálu se naopak klidným krokem vracel mnich v hnědé kutně Lookfly a v kopačkách, ve tmě jeho kápě byl tušit jen pár šibalských očí. Hlas měl tichý a vyrovnaný.
"Čistou vodu, prosím." Když mu barman naléval Absolutku, zmocnil se jej najednou zvláštní pocit. Ohlédl se a na stoličce vedle mnicha nikoho nespatřil. Koukl na mnicha, ale nedokázal říct, jestli ten si také něčeho všiml. V tom dostal chuť udělat nějaký opravdu skvělý drink. Z náhlé inspirace začal běhat mezi lahvemi, tu sáhl po mátě, tam přisypal skořici, přidal trochu sirupu, úplně přestal vnímat okolí. Ledová tříšť, protřepat, limetka, pomeranč, místo paraplíčka křížek. Postavil sklenici hrdě na bar k prázdnému místu vedle mnicha, a ta vzápětí zmizela. Za chvilku bylo po všem. Dal by všechno za to, aby si vzpomněl, z čeho to všechno míchal, ale nešlo to. Ještě si všiml, jak mezi barem a parketem několik lidí na vteřinu zkoprnělo a pokleklo. Pak pokračovali v zábavě.
 
"Jeden džihád. A hejbni sebou." Chlap s plnovousem na něj téměř nepohlédl. Na sobě měl dlouhý kabát, kolem pasu, hned pod nápisem Burik se mu rýsovala zřejmá vyboulenina. Barman nasucho polkl a napsal manželce, že ji miluje. Pak umíchal absinth se Semtexem a okořenil to střelným prachem. K chlapovi přišla dlouhovlasá slečna s červenou tečkou na čele a Nalgenkou v ruce. "Máš?" Chlap jenom lehce poodhalil kabát a oba se na sebe usmáli.
 
"Už dorazil? Viděl jste ho někdo?" Před půlnocí měl dorazit zvláštní host, ale nejenže ho nikdo neviděl, ale nikdo si ani nebyl úplně jistý, kdo to má být. "Myslím, že už tady je," zkusil se do dění vložit barman, ale nezdálo se, že by ho někdo poslouchal.
 
Blížila se půlnoc a na parketu zrovna místo tance probíhal rituál vúdú s várnicí a počítadlem, na úrovni galerie rotoval svatý muž s kuželíkem na hlavě. Rozrazily se dveře do sálu a v nich stál vousatý chlap v kabátu. "Hej, pojďte se mnou ven, bude ohňostroj!"
 
Stále se nebojíte přijít oslavit Silvestr do Ratajů nad Sázavou?
Chcete zkusit spatřit zvláštního hosta?
Registrujte se na frisbee@penzion-rataje.eu, nebo si slavte s Leošem. ;) Jak vypadal loňský frisbee Silvestr v Ratajích najdete v Souvisejících.

Autor: Štěpán PD, 6. 11. 2013
Poslat odkaz na e-mail