spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

EUCR mixed: postupují dva české týmy

Jihomoravský tým LeftOvers hostil v největší vinařské obci ČR kvalifikační turnaj na finále Evropské ligy kategorie mixed. Česká republika měla mezi čtrnácti týmy hned pět zástupců, na postup do Wroclavi však bylo potřeba umístit se do čtvrtého místa.

Yellow Block prošel základní skupinou bez porážky a získal tak spot v power poolu, ve kterém se sešli vítězové čtyř skupin. Do power poolu šli také budějovičtí 3SB, kteří zvládli skupinu bez větších potíží.

Middle pooly pro týmy ze 2. a 3. míst (2 skupiny po 4 týmech) přinesly souboj Prague Devils a Terrible Monkeys. Z duelu vyšli lépe Monkyes, další soupeře české týmy také zvládly a dostaly se tak ke křížovému zápasu s druhým middle poolem. V něm oba týmy nezaváhaly, TM poslali domů maďarské Hallodigaz-e? výsledkem 12:6, Devils v universe pointu přehráli Mental Discorders 11:10. Jak Devils, tak Monkeys se tak mohly těšit na zápas o postup.

V power poolu se zatím sešli Yellow Block a 3SB, společnost jim dělali bratislavští Outsiterz a polští Grand Master Flash (kteří mají stříbro z loňského evropského finále). Outsiterz porazil Yellow Block a 3SB, prohráli s GMF. Yellow Block zase porazil GMF a z výsledného kolečka tak vyšel nejlépe Yellow Block. Posledními dvěma týmy tak byli 3SB a Outsiterz.

Jeden ze zápasů o postupový spot nabídl český souboj: 3SB vs. Terrible Monkeys. TM, kteří loni získali na Evropě v této kategorii bronz, letos na regionální kvalifikaci přivezli kvůli zraněním značně oslabený tým. Naopak 3SB posledních několik sezón rostli a formu si přivezli více než solidní. V duelu, jenž snesl měřítka zápasu o postup na finále Evropy, si na začátku 3SB vybudovali menší náskok, který ovšem do poločasu TM zkorigovali na 7:8. Po poločase se však projevila touha 3SB na vstup do Evropské ligy a zápas již nepustili. Výhrou 12:9 se tak dostávají na evropskou scénu.

Ve druhém zápasu o postup Devils s Outsiterz nezačali dobře. Na zónovou obranu slovenského týmu nenašli PD recept, ač ji sami běžně hrají. Slováci dokráčeli k postupu s jistotou a zápas se spíš jen dohrával. Poslední český zástupce, LeftOvers, obsadil po výhře nad tureckým zástupcem v regionu Odtupus 13. místo. Nutno doplnit, že organizace turnaje se jim povedla na výbornou a týmy z Bílovic odjížděli nad míru spokojené.

Loňský nejúspěšnější český mixový tým v Evropě, Terrible Monkeys, se sice nekvalifikoval, získal ale cenu Spirit of the Game.

Do Evropy jdou z našeho regionu: Grand Masters Flash (Polsko), Yellow Block (ČR), Outsiterz (Slovensko), 3SB (ČR). Finále se hraje v prvním říjnovém víkendu, 2.-4. října ve Wroclavi.
 

Autor: Redakce, 4. 9. 2015
Poslat odkaz na e-mail