spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

London Calling - Hot Beaches na Tour 1

O uplynulém víkendu 4. a 5. 6. se český ženský tým Hot Beaches zúčastnil prvního turnaje letošní britské ligy v Londýně. Kromě českého celku se turnaje otevřeného zahraničním klubům zúčastnily Yaka z Francie a Little Miss Sunshine z Irska. 

Hot Beaches uhrály celkové 5. místo (nasazené byly jako 3.), když v základní skupině dokázaly porazit Brigton (10. – údaj v závorce značí nasazení do turnaje) a Nice Bristols 1 (5.). V zápasu o nasazení do čtvrtfinále proti Iceni (1.) HB podlehly. Do čtvrtfinále tak nastupovaly z 3. pozice, čtvrtfinálovými zápasy začínal program nedělního dne, HB v něm nestačily na Yaka z Francie (6.). Dostaly se tak do semifinále o 5. -8. místo, kde přehrály Dirty Olives (7.) z Londýna, v poslední zápas zakončily vítězstvím nad Little Miss Sunshine z Irska (8.).

Turnaje se účastnilo 22 ženských týmů, podle vyjádření organizátorů to byl historicky největší ženský turnaj v Británii. Souběžně na 16 hřištích Richardson Evans Memorial Playing Fields probíhal turnaj Open ligy A, kterého se účastnilo 16 družstev. Ve stejném termínu v Chiswicku probíhaly zápasy Open ligy B a C, kde hrálo dalších 40 týmů.

Ženská liga v ultimate je v České republice teprve v zárodku, a tak je účast na tak velkém ženském turnaji inspirativním zážitkem. Nehledě na to, že Hot Beaches přinesl zkušenost z mnoha hodin hry proti kvalitním soupeřkám, které je těžké během roku potkat i na velkých turnajích s mezinárodní účastí. Šest devadesátiminutových zápasů během víkendu dokáže řádně prověřit fyzickou kondici hráček. Hrálo se 90 minut s cap 2 a hard cap 15. Anglické týmy oproti těm našim srší energií, týmovým duchem a mají opravdový hlad po disku a dokážou hrát důrazně a sebevědomě. Máme se od nich co učit.

Ve všech zápasech, které HB během víkendu odehrály, si člověk nemohl ani na chvilku oddychnout, ať už vedl soupeř nebo se vedení přelévalo ze strany na stranu, i když byly HB ve vedení. Protihráčky se nevzdávaly a zkoušely urvat každý bod, měnily zejména taktiku obrany a hlavně šly po disku, pokud skutečně neležel na zemi. Celý víkend provázel vítr, ať už slabší či silnější, ten zas prověřil hody, postřeh a obětavost hráček při chytání disku. Taky hru proti zónové obraně.

HB prokázaly bojovnost zejména v zápasu proti Nice Bristols, který byl velmi vyrovnaný, týmy se přetahovaly o skóre, poslední bod před začátkem capu daly Bristols proti větru na 11:10 a pomalu začínaly slavit výhru, ale HB se nevzdaly a zápas dotáhly do vítězného konce 13:12. Po prvním nedělním zápasu, kde HB zaostaly za Yaka (7:15), povinně vyhrály zápas proti Dirty Olives, ve kterém po počáteční ztrátě dvou bodů celou dobu vedly, i když před koncem zápasu ztratily několik bodů v kuse, ale vítězství nakonec uhájily solidním výkonem (15:9). HB ztratily dva body i v úvodu zápasu s Little Miss Sunshine, Ája ale týmu naordinovala switche v obraně, které spolu s řadou dlouhých hodů na bod byly tím správným receptem na výhru. 

Z deníčku nejmenované členky týmu po turnaji v Londýně:
 • Na venkovní turnaje i v létě už jen teplý spacák!
 • Nezapomínat ionťák! S sebou na hřiště dvě lahve!
 • Zlepšit chytání v soubojích – je to trága!!
 • Po tomhle super zážitku už nikdy nechci hrát ženské ultimate venku 5 na 5!
 • Makat na fyzičce a zlepšit hody!
 • Switche v obraně nad zlato! 
 • Koukat při hře kolem sebe, když dusám za útočníkem a nevšimnu si, že mi kolem hlavy profrčel disk, jsem truhlík!
 • Příští rok chci zase do Londýna na Tour!!!
 • Znova přečíst pravidla!
 • HB doporučují curry: „Rogan Josh“!
 • A hlavně ÚSMĚV!
Výsledky zápasů Hot Beaches:
HB  x  Brighton  - 15 : 2
HB x Nice Bristols -  13 : 12
HB x  Iceni – 5 : 14
HB x Yaka - 7 : 15
HB x Dirty Olive – 15: 10
HB x Little Miss Sunshine – 13:10

Výsledky Women Tour :
 1. Iceni
 2. LeedsLeedsLeeds
 3. SYC
 4. Yaka (Francie)
 5. Hot Beaches (Česko)
 6. Little Miss Sunshine (Irsko)
 7. Dirty Olive 1
 8. Nice Bristols 1
 9. Swift
 10. BAF
 11. Crown Jewels
 12. Brighton
 13. Bear Cavalry
 14. ISO
 15. Rebel Ladies
 16. Big Girls
 17. The Brown
 18. Nice Bristols 2
 19. Northern Lights
 20. Ltd Release
 21. Dirty Olive 2
 22. Chick Hazard

Výsledky Open Tour A:
 1. Clapham Ultimate
 2. Chevron Action. Flash
 3. Inside Rakete (Německo)
 4. Fire of London 1
 5. Brighton Ultimate 1
 6. Fusion 1
 7. Ireland Open
 8. EMO 1
 9. Fire of London 2
 10. LeedsLeedsLeeds
 11. Tooting Tigers
 12. TeamShark
 13. Devon
 14. Burro Electrico
 15. Cardiff Storm
 16. Ltd Release 1

Autor: RB, 10. 6. 2011
Poslat odkaz na e-mail