spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Olomócké minitornaj

Tož tych dvacet let svobode sme nemohle oslavit jináč nežfriszbim. Olomócké náčelnik Vosa se ojal organizace tornaja a vyšpekuloval olomóckó sportovni halo na celéch pět hodin. Ten celodeňi tornaj bel volnym pokračovánim sóstředěni v Klentnice a v té Ostravě. To be belo abesme se nenaočeli něco novyho! Tož sme to toťka chceli předvyst.

Celá akca začla ož v ponděli, kdež štere plejeři oslavile listopadovy narozenine, náčelnik Vosa řijnovy. A že akca to bela špicovni! Nésme žádny béčka. Nekteři pařani to vedrželi až do pul sedmé. Vekládalo se a borovička tekla cákem. Hodino před poledňěm ož sme veklizeli spaci halo a šle na bašto do Hanácké hospode. Česnekačka s vécem a šnitlichem a kofola bela jasna volba.

V hraci hale sme čekale jož od dvóch hodin a čočele na volébal. Velkó halo sme měli mit jož od třech, ale nigdo o nás neměl ani páro, tož sme se na velkó plocho dostali až ve štyre. Mezetim sme si dale do těla házenim a nejakyma tema cvičenima na malym hřišťo.

Tornaj začal otkánim olomóckyho Frkotu a té Ostravy. Meze nama, Ostrava nám nabančila. Ta naša hra bela totálni chaos, cheběl totiž kauč. Ani pořádny zbócháni Miguela nedonotilo, abe kaučoval. Tož to zbelo na nás. Litali sme tam jak škrablačky po dvuře  a s vepětim sil sme održeli aspoň nejaké ten bodové odstup.

Drohy otkáni jož belo jednoznačňéši. Brňáci hrále proti Ostravě. Ostravšti plejeři nebeli zvykli na zónovy bráněni a zbetečně odhazovali taliře do kélu. Ani ty dlóhy jim moc nešle, beť mají obrovské potenciál. Pruběžné bodové stav toho otkáni bel 11:2 pro Brňáke.

Ten třeti zápas bel teda špicovně verovnané. Olomóčáci proti Brno. Cvičenci obóch týmu nésó žádni cápci a beli rechli jak ďasi. Caloni z Brna se s nama teda necicmale a vezkóšele zas to zónovy bráněni. Dale nám co proto, vedobyt tu našu zónu bel sakriš problém. Vedéchnót nás nenechale. Ale aj ta jejich gropa dělala chebe. Okvapeny vrhe bele néspiš zpusobenytó včeréši párty. Vehráli o jeden bod.

V dalších otkáních sme zkóšele ruzny taktyke a zjišťovale, kde máme mezere. Aji ty Ostravaci potym překvapile, jak jim to špicovně litalo. Dófáme, že přijedó co nédřif na nejaké ten tornaj a okážó světo, že v Ostravě nésó žádny veslóžilci, ale pořádny plejeři.

Ke koncu teho tornaja sme eště postavile tym, které teťka pofrči do Vidňě na těžké tornaj. Vetrénovali sme ten non-stop systém a doladile nektery herni chebe.

Finiš tornaja patřil babám. Veponókale sme škute, abe okázale, co v nich je, pač potřebojeme potrenovat tu našu hru. Proti tem vesokém chlapum se ale nedalo hrát. Veťelópili se tam, kde sme to némiň potřebovale. Ty utoky sme naštěsti nemrvile, tož se nám nekolik bodu podařilo dat aji tak.

Přišti tyden frčime s babama do Prahe, tož dófáme, že ostatnim cerkám okážeme, co omime toťka na Moravě.

Autor: malá Hanka a Gaspacho (VM), 21. 11. 2009
Poslat odkaz na e-mail