spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Pražská amatérská liga

PALUF - pod tímto trochu tajemným názvem se skrývá Pražská Amatérská Liga Ultimate Frisbee (www.paluf.cz). Vznikla letos jako iniciativa skalního jádra jedné pražské party, která se pomalu dostává do všeobecného povědomí jako DreamTeam. Nutno podotknout, že především svými skvělými umístěními v různých pivních závodech. S výhrami v zápasech ultimate frisbee je to (zatím!) kapánek horší.
 

Proč a jak

Chtěli jsme si změřit síly s jinými týmy, které třeba nemají ambice na opravdové „sranda turnaje“, ale pravidelně a s nadšením trénují, ať už ve Stromovce, na Letné nebo na Ladronce. K DreamTeamu se tak do prvního ročníku PALUFu přidaly týmy Stromasky, Drag'n'Drop a Z ústavu. Soutěž probíhala od poloviny května do poloviny června, hrálo se systémem „každý s každým“. Týmy dostaly v každém kole přiděleného soupeře a během dvou týdnů odehrály svůj zápas v místě a čase, na kterém se domluvily. Celkově tedy odehrál každý celek na provizorních hřištích tři zápasy o délce 2x20 minut, pět proti pěti, v kategorii open.
 
Výsledky zápasů:
 

 

Drag'n'Drop

DreamTeam

Stromasky

Z ústavu

Drag'n'Drop

X

7:6

4:14

7:12

DreamTeam

6:7

X

6:9

13:9

Stromasky

14:4

9:6

X

7:14

Z ústavu

12:7

9:13

14:7

X

 

Zápasy se odehrávaly v přátelském duchu, což se odrazilo i v několika následných posezeních v nálevnách. V úterý 1. července pak ve Stromovce na Psí louce proběhl mini pick-up turnájek a velkolepá grilovačka spojená s pivním závodem a vyhlášením výsledků. Potvrdili jsme svou pověst, protože pivní závod jsme vyhráli. Udělovala se i cena za Spirit of the game. Každý tým měl jeden hlas. Týmy se jednohlasně shodly, že nejlepší Spirit měl tým Drag'n'Drop. Jediný, kdo pro ně nehlasoval, byli oni sami.

Podpora PALUF

Přestože je celý PALUF dílem pár nadšenců z DreamTeamu, měli jsme i ceny! Již v prvopočátcích se o nás doslechl e-shop Ultimo (ultimo.cz), kterému se náš nápad zalíbil natolik, že se rozhodl jej podpořit hodnotnými frisbee cenami: disky Chameleon, Ultra Star Black a Frisbeer, navíc i fešnou kšiltovkou. Tyto ceny byly uděleny za první až třetí místo v lize a také pro vítěze SOTG a BeerRace. Tímto e-shopu ultimo.cz, kde můžete zakoupit mnoho (nejen) frisbee propriet, velice děkujeme!

Rovněž bychom chtěli moc poděkovat ostatním týmům, které se do pražské amatérské ligy přihlásily. Bez Vás by se totiž žádný PALUF nikdy nekonal. Děkujeme a těšíme se na další (podzimní?) klání!

Výsledky

  1. Z Ústavu
  2. Stromasky
  3. Drag'n'Drop
  4. Dream Team

Spirit: Drag'n'Drop


Autor: DreamTeam, 11. 7. 2014
Poslat odkaz na e-mail