spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

PD ženy na Banana Cupu 2008

Do Aše jsme dorazili v pátek večer a protože obloha vypadala celkem slibně a stavět stan se nám nechtělo, zvolili jsme širák. V pět hodin nás ale probudil déšť a byli jsme více než vděčni za místní tělocvičnu. Slabý deštík, vítr a chlad nás pak uvítal i ráno na snídani. Tohle počasí se pak s přestávkami neslo celý víkend.

V ženské kategorii si odbyl svoji premiéru nově složený tým Prague Devils – hráčky PD, Monkeys a já. :) Ač byly do ženské kategorii přihlášeny pouze čtyři týmy, jejich jména nás docela lákala. Hot Beaches, jeden německý tým a pak dokonce ženská německá reprezentace do 20 let naznačovala zajímavá utkání. Zvučnost jmen se bohužel ukázala jako pouze papírová, z German national team U20 se vyklubal shluk holčiček od jedenácti do osmnácti let, některé z nich hrály frisbee podle slov trenéra nějakých 14 dní. Některé zkušenější  uměly hodit i forhand. Sobotní ranní zápas jsme s nimi tedy vyhrály něco jako 17:2. Druhé na řadu byly drážďanské Drehst"n Undercover, jejich první zápas s HB jsme po očku sledovaly na druhém hřišti, takže jsme očekávaly velmi podobný průběh jako ráno. Daly nám o nějaký bodík víc, ale vyhrály jsme hladce.

Ve dvě hodiny přišel jediný opravdu zajímavý zápas, ale skoro ani nebylo nutné si ho jet odehrát z Prahy 180 km. :) Hot Beaches lépe bránily i útočily a zapás vyhrály. Ve čtyři hodiny se konal Women All Star game, tedy pick-upový přátelák nejlepších hráček z každého týmu. Po něm nás čekal další zápas s německými juniorkami. Hrály o poznání lépe než ráno, dařilo se jim víc chytat disky a hrát nějak celkově víc v klidu.

Dopolední zápas v neděli nás čekaly znovu HB, ale holky se vzhledem k neustávajícímu dešti rozhodly zápas, ve kterém opravdu o nic nešlo, zrušit. Čekal nás tedy jen druhý zápas s Drehst’n Undercover, které podle mě trochu obměnily složení, přidaly několik „lepších“ hráček z německých juniorek. Svojí laxností jsme si nakonec zápas velice zkomplikovaly, tak nějak jsme čekaly, že se to vyhraje samo, a ono ne. V závěru zápasu proběhlo několik nekonečných bodů a nakonec jsme vydřely vítězství o jediný bod.

České finále vyhrály podle očekávání Hot Beaches, ale zadarmo jsme jim to nedaly.

Vyhlášení proběhlo formou „Jerryho okénko“, kdo tam nebyl, nepochopí. Kromě upomínkových přívěšků s TM motivem jsme si z vyhlášení odnesli nějaké ty opičí odměny – banány, ananasy… V kategorii Největší prudič u baru zvítězil Kačerr a odnesl si domů několik limetek. Spirita získaly za ženy německé juniorky, v chlapech thebigez.


Konečné pořadí:
1. Hot Beaches (Czech Republic)
2. Prague Devils (Prague, Czech Republic)
3. Drehst"n Undercover (Dresden, Germany)
4. German national team U20 (Germany)

Podrobnější výsledky najdete zde.
České ženy na Banana Cupu foto: pruda
Maruška PD foto:pruda
Martja PD foto:pruda

Autor: Míša Čakrtová, 19. 8. 2008
Poslat odkaz na e-mail