spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Proběhla první kola kvalifikace na finále evropské ligy

Během května se na jižní Moravě konalo "regionální finále" v mixu a první kvalifikační kolo v openu a ženách. Českým týmům se dařilo, open a women vyhrály, v mixu braly druhé místo.
 

EUCR-E mixed

Velké Bílovice se staly již tradičním turnajovým zázemím pro brněnské pořadatele z řad Left Overs. Již potřetí se zde uskutečnila regionální kvalifikace na Evropské klubové mistrovství v kategorii mix.

Oproti minulému ročníku byl zájem týmů o tuto kategorii menší a to především z důvodu WUGC v Londýně, které se koná letos netradičně už v červnu. To zamíchalo s turnajovým kalendářem tak, že týmy preferující kategorie open a women již ani v případě nepostupu do dalších kol nemají možnost se přihlásit na mix. To mělo za následek úbytek i českých týmů z loňských pěti na pouhé dva – 3SB a domácí Left Overs.

Do slunečných Velkých Bílovic tak zavítalo 12 týmů s celkovým počtem 180 nadšených sportovců. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin podle nasazení svých zemí z minulého ročníku, což hodilo 3SB do role hlavního favorita a Left Overs měli obhajovat poslední postupové místo na 4. pozici.

Zatímco 3SB dvěma výhrami 15:3 s týmem RJP (Polsko) a 13:10 s nejexotičtějším týmem turnaje Dragons Ultimate (Turecko) potvrdili nasazení, brněnským Left Overs se nepodařil vstup do turnaje, kdy nedokázali prolomit zónovou obranu maďarských Hallodigaz­-E? a prohráli 12:14.

Druhý zápas si už brněnští nenechali ujít a na druhými Maďary, SzuflaLionz, vyhráli 15:4. 3SB už měli pro sobotní den volno a čekali na svého soupeře, který vzejde z křížení druhých a třetích týmů ve skupinách. Tím se stal mladý a výborně spiritově hrající tým Cosmo Maribor (Slovinsko). Left Overs ještě museli o postup zabojovat proti Turkům. Svůj úkol měli o to lehčí, že měli informace o soupeři od hráčů 3SB, kteří s nimi již hráli. Nakonec to byl jednoznačný postup do bojů o horní patra (15:4).

Kromě obou českých týmů postoupili do horní osmičky vítězové skupin Wunderteam (Rakousko) a Flow (Polsko), z křížových zápasů pak RJP a Outsiterz (Slovensko).

Vcelku poklidnou párty zpestřoval vinný race, kdy si týmy vyzkoušely práci s koštýřem a vítěz si nakonec vlastnoručně zašpuntoval svou láhev sedmičky. Několik týmů se hned po závodě odebralo do pohostinství místních penzionů a zbytek to zabalil snad před půlnocí. To vypovídalo o zodpovědnému přístupu hráčů k rozhodujícím nedělním zápasům.

Nedělní den se probudil do slunného bezvětrného rána, ale hráči pociťovali především nervozitu z nejdůležitějších zápasů víkendu. Výhra znamená postup, prohra už jen boje o nasazení do dalších ročníků.

Left Overs začali svůj zápas dobře a útočili na vedení 7:3. Nízký disk do zóny ale srazil obránce a od té doby se přestalo dařit. Velmi atletický rakouský tým začal tlačit v obraně a nasázel šest bodů v řadě. Brněnským se ještě podařilo srovnat na 10:10, závěr ale patřil opět Rakušanům, kteří si zajistili vítězství 15:11.

Na 3SB vyšel o něco lehčí soupeř Cosmo Maribor. Zápas jsem sice neviděl, ale skóre naznačuje jasný vývoj 15:7. Dalšími postupujícími jsou Outsiterz na úkor Hallodigaz­-E? 15:14 a Flow v polském derby s RJP 15:6.

Left Overs si dál už poradili s RJP 15:12 i s Cosmo Maribor 14:12 a celkově skočili těsně pod branou postupu 5.

Budějovičtí dokázali zvítězit nad Outsiterz 15:10 a probojovali se tak do finále turnaje, kde se postavili fyzicky dobře trénovanému týmu Flow. Zápas nakonec těsně prohráli 15:13, ovšem spokojenost s druhým místem a postupem byla obrovská! Gratulujeme. ;­)
 
Gaspacho, Left Overs
 
Konečné pořadí:
 1. Flow (Pl)
 2. 3SB (ČR)
 3. Wunderteam (Rak.)
 4. Outsiterz (SK)
 5. Left Overs (ČR)
 6. Cosmo Disc (Slo.)
 7. RJP (Pl.)
 8. Hallodigaz-e? (Maď.)
 9. Disc Fiction (Rak.)
 10. Dragons Ultimate (Tur.)
 11. Szufla-Lionz (Maď.)
 12. Hallod3000 (Maď.)

EUCQ-E open a ženy

Vzhledem k předsunutému mixu se šardického turnaje účastnilo méně týmů než v minulosti - 13 openů a 9 ženských týmů. Poprvé v historii dorazil tým ze Srbska. Češi zvítězili v obou kategoriích a v obou vzali po třech postupových místech do dalšího kola, které se koná na konci srpna v rakouském St. Pöltenu. O čtyři openové a tři ženské spoty na finále tam budou bojovat s týmy z Rakouska, Ukrajiny a Běloruska.
 
Open
 1. FUJ (ČR)
 2. Yellow Block (ČR)
 3. Mojra (Pl)
 4. Lézer Pávák (Maď.)
 5. Girls Stay Home (Pl)
 6. Terrible Monkeys (ČR)
 7. Prague Devils (ČR)
 8. PeaceEgg (ČR)
 9. Perun (Pl)
 10. Uprising (Pl)
 11. Discover (Pl)
 12. SVK U20 Open (Sk)
 13. Wasps (Srb)
 
Women
 1. Yellow Block (ČR)
 2. Whatever (Pl)
 3. Troubles (Pl)
 4. Prague Devils (ČR)
 5. Terible Monkeys (ČR)
 6. Lézer Pipik (Maď.)
 7. Atruc (ČR)
 8. Donuts (Pl)
 9. SVK U20 women (SK)
Hodnocení turnaje

Čím víc bodů, tím lépe (podobně jako Spirit).

Večeře
Večeře byla dobrá, za rozumnou cenu, porce dostatečné, nečekalo se
Snídaně
Snídaně byla včas, v dostatečném množství, kvalitě a rozmanitosti
Časomíra, jingly
Měření času fungovalo, jak mělo; na všech hřištích byly dobře slyšitelné a rozpoznatelné všechny milníky (začátek a konec času…)
Příprava hřišť
Hřiště bylo včas a dobře nalajnováno, na hřišti byly kuželíky a počítadla, voda byla doplňována
Informace a komunikace
Informace o turnaji přicházely včas a byly dostatečné, organizátoři odpovídali obratem a byli nápomocní apod.
Celkový dojem
Celkový pocit den po turnaji.

Autor: Gaspacho LO a Míša FUJ, 30. 5. 2016
Poslat odkaz na e-mail