spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

První titul v openu pro Figurky slonů, obhajoba ve women pro Yellow Block

Open

Finálového turnaje se zúčastnilo 12 týmů, z 2. ligy se přes Kulatou šachovnici do 1. ligy pro neděli probojovali budějovičtí 3SB, kteří ale na víc než 6. místo nestačili. Semifinále bylo opět záležitostí pražských týmů.

Finále

Letošní finále předložilo řadě diváků obdobný obrázek jako minulý rok. Opět se střetli Terrible Monkeys s FUJ (aka Figurkami slonů). A stejně jako loni se ujal jeden tým vedení již 5:1, tentokrát se ale role obrátili a ztrátu museli umazávat kluci v zelených dresech. Figurky slonů nakonec dokonali obrat, když v universe pointu ubránili (po 4 minutách, ze kterých se hrálo asi 50% času a zbytek se řešily hlášky) a i přes trochu zbrklý útok získali Figurky slonů svůj premiérový titul. Pro FUJ (aka Figurky slonů) je to návrat na post Mistra ČR Open po dlouhých 10 letech.
 

Women

Hrálo se stejným systémem jako loni; čtyři nejlepší týmy z kvalifikace (ŽZ, PD, VMA a 3SB) hrály horní skupiny, z níž nejslabší musel obhájit místo v semifinále v baráži s prvním ze spodní skupiny (FUJ, TM, PE, Atruc a VMB).
V dolní skupině bylo víceméně zřejmé, že o šanci zahrát si v baráži o horní čtyřku zabojují napřímo v posledním večerním zápasu Terrible Monkeys a FUJ. Deštivý zápas skončil 9:7 pro TM, ty se tedy ráno postavily Velké Moravě.
Velká Morava ve svém prvním turnajovém vítězství první ligu uhájila, 12:8.

Finále

Yellow Blok v duelu s budějovickými 3SB nepřipustil žádné větší drama. Některé body sice trvaly řadu minut a velký počet turnoverů, nicméně hráčky spojené Žluté Zimnice s Východním blokem získaly druhý titul v kategorii Women v řadě po vítězství 9:4.

Autor: Redakce, 6. 7. 2015
Poslat odkaz na e-mail