spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Rozvoj frisbee v Ostravě

Jednoho dne se Zelí dostal do Ostravy na školu. Bylo mu od začátku jasné, že bude muset opět zamakat, aby měl s kým trénovat a měl další motivaci k rozvoji frisbee na Moravě. Naštěstí narazil na skvělé spolužáky, kteří měli zájem o tento pro ně neznámý sport a první partička lidí byla na světě. Ostravská univerzita také pomohla zařadit frisbee do TEPu, což je program tělesné aktivity pro studenty, většinou zadarmo nebo za malý poplatek ( sporty jako plavaní, florbal, basketbal, fit box, cyklistika, lezení). Bohužel OU nevlastní fotbalové hřiště tak jsme si museli místo na tréninky hledat sami. Nalezli jsme slušné hřiště a nebylo znát, že by na něm někdo trénoval nebo někomu patřilo, bylo volně v parku. Ale udělalo se hezčí počasí a fotbalisti vylezli z děr. Byli jsme vyhoštěni, tak nastala parková část tréninků, netrvala naštěstí dlouho, nalezli jsme další volné hřiště, ale očekávali jsme kdy to přijde.

Spirit z prvního turnaje

Dokázali jsme postavit tým na AH 2007 v Liberci. Většina týmu byla na turnaji poprvé, hra a okolí hry se jim moc líbilo. Pochopili i proč nemáme rozhodčí a co je spirit a také jsme si ho odvezli. Což Zelímu udělalo velkou radost a byla to odměna za vynaloženou práci. Po AH přišlo léto a tým se rozjel po republice, jediný Ko-ci pochopil, že ho hra baví natolik a sjezdil v létě několik turnajů. Po létě se začalo opět v Ostravě trénovat, na fotbalovém hřišti kde jsme měli v plánu uspořádat i kvalifikační turnaj na AH 2008. Dokud bylo hnusné počasí žádný problém, ale udělalo se hezky a fotbalisti opět vylezli z děr a zjistili jsme, že hřiště má nového majitele a byli jsme opět vyhoštěni. Nastal problém s hřištěm a začala komunikace s OU a VŠB.

Čtrnáct dní před kvalifikačním turnajem jsme šli prozkoumat soupeře z VŠB, domluvili jsme společně s Jirkou Friedelem (zakladatel Frkotu, nyní tělocvikář na VŠB) společný trénink a přátelské utkání. Na VŠB mají frisbee v rámci tělocviku, i jako dobrovolný sport a mají velkou hráčskou základnu, ale začínají. Následoval kvalifikační turnaj, kde se OU podařilo postoupit z druhého místa na AH do Brna. VŠB bohužel nepostoupilo. Po kvalifikačním turnaji se dohodlo. že založíme vysokoškolský klub a pořádně to v Ostravě rozjedeme. Další překvapivou zprávou bylo že v Ostravě je pár mladých lidí co chtějí založit tým. Zelí je se všemi v kontaktu, ale nemá bohužel moc času. To se snad zlepší a z Ostravy se stane nová kolébka ultimate v ČR. Hlavním cílem Zelího je, až odejde z Ostravy aby tam pořád fungoval nějaký tým nejspíš pod vedením Jirky Friedela a rozvoj frisbee pokračoval.

Autor: Filip Zelenka, 20. 6. 2008
Poslat odkaz na e-mail