spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Silvestr 2012: Frisbee Comics

31. prosinec většinou není obyčejný den. Pro skupinu frisbeeáků, kteří se sjeli do Ratají na Sazávou, však byl úplně neobyčejný. Večer se totiž uskutečnil 10. frisbee ples a navíc v komiksových maskách.


Několik statečných, vesměs organizátorů, na místo přijelo už o den dříve a jalo se vyzdobit sál a bar komiksovými výrazy jako třeba "Vžuuum", "ŽUCH", „Prásk“ a podobně. Na Silvestra dopoledne začal pick-up turnájek. Čtyři týmy, po šesti či sedmi lidech, nesly názvy "Rychlé šípy", "Sin City", "Avengers" a "Tom a Jerry". Hřiště bylo zpočátku pěkně namrzlé, takže hráči a diváci byli svědky spíše komediálních, než herních výstupů. V bitvě pět na pět se to jen hemžilo nedotaženými náběhy, šílenými záhozy a palačinkami. Otázka, zda za to mohl terén, či neustálý přísun chutného punče, zůstala až do konce turnájku nezodpovězena. Kdo vyhrál či nevyhrál není tak důležité, protože obzvlášť toho dne platilo, že „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ Nicméně vítězi se stali drsňáci a drsňačky ze Sin City.

Silvestrovský turnaj

Když se na hřišti dobojovalo, přesunuli se zablácení, ale spokojení hráči do Klubu Pivovárek, kde na ně čekal plný hrnec výborného guláše. Atmosféra byla napjatá a všichni rozebírali, kdo přijel s jakou maskou. Očekávání bylo veliké! Okamžik odhalení přišel v sedm hodin večer. Ze všech koutů sálu se začali trousit Wolverini, Jokeři, taky Asterix s Obelixem a Panoramixem, přišli i AdamsoviZorroRůžový panter... A o vážené hosty se za barem starala Hana a Hana.

Párty odstartovala vystoupením pánů Bobíka, Vilíka a Hulka, kteří profesionálně zapěli dobře známé queenovské „FLASH!!! Aaa aááááá ...“ ze snímku Flash Gordon. Následoval raut a volná zábava, která se prozatím odbývala ponejvíce u baru (jak taky jinak). Později však přišel zlatý hřeb večera – komiksová scénka Čtyřlístku. Ještě před ní však před zavřenou oponou zatančil Hulk sólo na „tonight’s gonna be a GOOD, GOOD night!” Čtyřlístek následně vybíral posilu do svého týmu, poněvadž se v Třeskoprskách konalo Mistrovství České republiky v ultimate. Pořádající Čtyřlístek turnaj vyhrál, ale objevily se spekulace, že to bylo zaplacené… Kdo ví, to už se asi nedozvíme.

Scénka
Scénka, publikum

Co se dělo dál si asi každý frisbeeák umí představit. Hodně se pilo, hodně se jedlo, trochu se tančilo, hodně se mluvilo (o čemkoli), všichni se spolu fotili, navzájem si chválili masky a těsně před půlnocí se asi třicítka komiksáků vyvalila před hospodu, kde se kochala ohňostrojem.
Tak začal (nejen) pro českou frisbee scénu Nový rok 2013. Porazí konečně někdo Prague Devils v Openu? A vrátí se Žlutá Zimnice do čela Women? A kolik nových malých frisbeeáků se narodí? A komu fandí Jan Tleskač?

Za všechny zúčastněné si dovoluji poslat velký DÍK organizátorům, barmanům a barmankám a psovi Pibovi.

Společná fotka

Autor: Anička 3SB, 16. 1. 2013
Poslat odkaz na e-mail