spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Spirit of the Game v číslech

Již rok a půl jsou hodnocení Spirit of the Game zadávány elektronicky přes aplikaci Catcher. Po několika soutěžních turnajích tak máme poměrně dobrý vzorek dat, ze kterého lze usoudit, kdo by měl zapracovat na znalosti pravidel či kdo polyká nejvíc sedativ, aby udržel svoje emoce na uzdě a nedostal málo bodů v kategorii "Pozitivní přístup a sebeovládání".
 
Vyhodnocení necháváme na jednotlivých týmech a hráčích. Průměry za rok a půl mohou posloužit jako vodítko pro týmy s nižším spiritem v některých kategoriích, na co se zaměřit, na čem zapracovat.
 
Obecně lze ale říct, že Spirit of the Game na českých ligových turnajích je dobrý. Pouze několik týmů má průměrné hodnocení těsně pod deset a naopak polovina týmů má průměrnou známku 11 a více.
 
 

Příklady hodnocení

WFDF vydalo v loňském roce příklady hodnocení Spirit of the Game pro každou kategorii a každé ohodnocení. Přehled obsahuje řadu situací a chování, za které je vhodné zvyšovat či snižovat hodnocení. Bylo by vhodné, aby si alespoň Spirit kapitáni pro ligové turnaje roku 2015 tuto tabulku pročetli.

Pravidla

Sekce Znalost pravidel a jejich použití se vyznačuje poměrně očekávatelně nízkým rozptylem hodnot. Hodnocení této kategorie je často řešeno nejrychleji, jsou však určitě případy, kdy by bylo možné tým ohodnotit vyšší známkou než je průměr či naopak dát známku nižší. Nebojme se ohodnotit kategorii Znalost pravidel a jejich použití jinou známkou než je průměr.

Autor: STK ČALD (Jiří Voseček - Kačer), 30. 4. 2015
Poslat odkaz na e-mail