spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Spirit on Ice

O turnaji v Polsku jsem věděla tolik, že je to hrozně daleko, mají hodně sponzorů a všechno je tam zadarmo, a že to loni vyhráli Monkeys. Cesta byla opravdu dlouhá, i když kilometrově kratší než do Berlína. Nicméně jsme z Prahy vyrazili v pět a na místě byli o půl jedné. Alespoň nebylo namrzlo, jen mlha a louže.

Postavili jsme s Fujema středně zkušený tým bez některých našich pilířů a byli zvědaví, co to udělá. I když jsme asi konečným sedmým místem nijak neoslnili, jsem vcelku spokojená. Týmy byly kvalitnější, než jsem čekala, hráli jsme vyrovnané zápasy, napínavé do posledního bodu. V základní skupině jsme bohužel dvakrát neudrželi nerva v poslední bodě a zápasy skončily remízou, což nás poslalo do spodního poolu. I to je ale cenná zkušenost. :-) V zápase o umístění s Velkou Moravou jsme to už zvládli a v "nastaveném čase" dokázali skórovat.
Plakát Spirit on Ice 2010

V rámci startovného jsme měli jídlo po celé dva dny (i balíček na cestu:), tričko, čepici, pití v hale i na párty. Bylo dost příjemné zajít si kdykoliv mezi zápasy nabrat trochu těstovinového salátu nebo sladkou buchtu. Nechyběl ani doprovodný program - all star game, vystoupení hiphových a křováckých tanečnic. V hale bylo poměrně dost diváků, zájem měla i polská internetová televize (reportáž v odkazech pod článkem). Startovné nás při devíti hráčích vyšlo na 26 euro. Možná bych raději na startovném zaplatila trochu méně a odpustila si kšiltovku nebo pití zdarma, ale chápu, jak to se sponzoringem bývá... Hala by mohla být o trochu větší, do zón o hloubce dva a půl metrů se trefovalo jen hodně těžko. Zóna některých týmů spočívala v markerovi + čtyřech lidech v zóně, to byla trošku škoda.

Ke zmatků došlo kvůli určení turnaje jako "easy mix", což jsme si (spolu s některými dalšími týmy) interpretovali jako "jedna žena na lajně". Až dva týdny před turnajem jsme se dozvěděli, že se bude hrát se dvěma ženami: "easy mix means 2 girls on the line (it is easier than 2 or 3 depending of offence as it is in mix turnament)". :) Z původního problému, koho ze čtyř holek vyřadit ze sestavy, se nám rázem stal problém mám tři holky na dvě místa na hřišti... Hůř na tom byli Mentálové, na Janě a Katce bylo od třetího zápasu patrné značné vyčerpání. Přesto si neporaženi z turnaje odvezli kameru a mikinky za první místo a Katka dokonce cenu za nejlepší hráčku turnaje.

Výsledky

  1. Mental Discorder (SK)
  2. Hallodigaz-e? (Maď.) + cena Spirit of the Game
  3. Spirit on Ice (Pol.)
  4. AstroDisco (Pol.)
  5. Furious Goats (Pol.)
  6. GrandMaster Flash (Pol.)
  7. FUJ (ČR)
  8. Velká Morava (ČR)
  9. FreeBees (Maď.)
  10. Uwaga Pies (Pol.)
Vítězové - Mental Discorder

Autor: Míša, 22. 2. 2010
Poslat odkaz na e-mail