spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Spirit On Ice

Jednoho krásného dne jsem přijal pozvání od Frkotů, jestli bysme s Klárkou nechtěli vyjet representovat do Polska. Pozval nás Miguel a to byla záruka dobré nálady, tak jsme přijali. Miguel zařídil ještě předodjezdový trénink v Odrách, kde jsme se prakticky všichni sešli a sehráli. Poté jsme vyrazili k našim severním sousedům. Cestou jsme nabrali poslední zbytky posádky a první důležité nápoje. Následovalo slepé pronásledování posádky Miguelova auta s navigací, který měl do kopce průměrnou rychlost 140 a z kopce 80km/h, míjel jednu značku sjezdů na Katowice za druhou, a navigace přepočítávala a přepočítávala. Poté co jsme se již dostali téměř na správnou dálnici, zastavujeme. Miguel si potřebuje dát jednu zdravotní na nervy. Poté vyrážíme dle navigace konečně správně, ale realita je jiná. Již staré pravidlo říká zahneš li čtyřikrát doprava, objevíš se opět na tom samém místě. A tak se i stalo. Po 8 km zastavujeme na stejném místě. Navigace opět nepomohla, a tak pro změnu zkusíme následovat dopravní značení. Už jedem slušně a přijíždíme ke škole, kde se ale nespí, spalo se minule:-). Tak s menší dohledávkou nalézáme správnou školu a jdeme se ubytovat. Našli jsme volnou šatnu a začalo sudoku o tom, jak se naskládáme, abychom se vešli. Největší zásek je opět Miguelův, když vytahuje svoje nafukovací 1,5 lůžko, na které se vejde jen on a zabere nejvíc místa. Nějak jsme se pomačkali a jdeme spát.


Sobota ráno, pěší přechod do nedaleké haly, Miguel vyráží s navigací hledat bankomat, snad se nám vrátí. Hala krásná, hřiště optimálně veliké, pouze mantinely za koncovými zónami pokryté žíněnkami předpovídají bolestné grimasy některých hráčů. Připravena je velká snídaně, zabíráme šatnu a jdeme se připravit na první zápas. Organizátorům jsme dovysvětlili pravidla…jako že střídačka není všude:-) Dostáváme v rámci startovného trika s logem turnaje jako všechny týmy, asi kdybysme neměli dresy:-) A začínáme hrát. Startovní pole je rozděleno na dvě skupiny Fire a Ice pool. Frkoti jsou v Ice pool a začínáme vítězně proti Uwaga Pies 18:7. Na druhý zápas proti slabšímu soupeři jsem si připravili chuťovku, mezi hrami jsme si vysvětlili zóničku. Ale chuť nás každým soustem přecházela, jelikož soupeř TIT vůbec nepochopil naši obranu a útočil klasickou lajnou. Jejich náběhy ve dvou až třech lidech a postup otevřenou stranou se nějak nedařilo zastavit, my nechtěli upustit od obrany, jelikož jsme si ji chtěli připravit na těžší soupeře, ale skóre přiklánějící se stále více k soupeři nás donutilo začít bránit osobně a dosáhnout konečného skóre 21:10. Jdeme na jídlo, několik druhů salátů a toasty, to vše zadarmo v rámci startovného.


Třetí zápas proti silnějším WD40 se hrál již mnohem intenzivněji, bod za bodem, vedeme, prohráváme, vedeme a konečný výsledek je 15:15, velmi vyrovnaný boj bez útočných chyb. Poslední zápas dne proti AWF jsme vyhráli 15:8 a těšili se do sprchy, někteří to stihli, někteří byli ještě před sprchou zachyceni pořadateli, ať postavíme dva nejsilnější chlapy týmu do ALL STAR GAME open, ze stávající sestavy byli vybráni Miguel a Zelí. Začátek hry se oddaloval a tak jsme načali první pivka, poté dovezli v termoboxech luxusní večeři, opět v ceně startovného. Tak jsme si naprali pupky a když už dorazilo zpět do haly dost diváků, nafasovali jsme každý triko s logem hvězdné hry a začínáme. Diváci fandí, hra má rychlost, spád a je vidět mnoho exhibičních hodů a chytů. Obecenstvem koluje místní drink Spirit on Lemon a atmosféra graduje. Konec utkání, duo pupek se hecuje, rozbíhá směrem k tribuně a hází svá trika obecenstvu. A hurá do sprchy.


Party se zdála příliš daleko, tak jsme to vzali po svém a zabrali místnost v ubytovacím zařízení. Něco jsme popili, zavtipkovali a party gradovala až k sázce mezi duem pupek. O co šlo??? Kdo byl u callahanu (callahan goal pozn. redakce) na EUC 07. Miguel říká Frankie a Dred, Zelí ho šetří a chce jen 10 piv a říká Jerry a Dred. Na rozsouzení jsme nemuseli dlouho čekat, máme dvd z EUC:-). Poté party uhasíná a odebíráme se ke spánku. Nedělní ráno bylo poněkud těžší, ale balíme se a přesouváme auty před halu. Dopřáváme si snídaně a jdeme se připravit na hru. Semifinálový souboj nám moc nevyšel a prohráli jsme proti hratelnému soupeři 15:7. Po semifinále se konala ALL STAR GAME žen. Výběr jedné ženy z týmu byl jednoznačný a Weu nezklamala trenérovu důvěru, kouč glosoval hláškou, že by si za ten pěkný výkon zasloužila po Polski pořadně vyhledat. Rozdává se paleta červených býků,opět zadarmo. Probíhají hry o umístění a nás čeká odvetný boj s WD40 o bronz. Připravili jsme se dokonale a nechali si utéct začátek. Poté ale strojovna Frkotů zašlapala a touha po bronzu byla větší než soupeřova. Zvítězili jsme 14:12 a olejářům zůstaly pouze brambory.


Takže rychlá sprcha, sledování finále, kde se utkali RJP Squad a místní Spirit on Lemon. Domácí se svou střídačkou, 15 a možná i více hráčů, měli více sil a udržovali vedení celé finále až do konce zápasu, za stavu 14:11. Vyhlášení na sebe nenechává dlouho čekat a začíná. Miss turnaje (zmalovaná polka), nejlepší žena Weu (česká hezká holka), nejlepší chlapík (motorová myš Polák) spirit of pain (Polák, můj velký favorit, co při běhu pro dlouhou a sledováním disku ve výšce, si udělal o mantinel na koleni pěkný bolák), Spirit of the game si herně a pořadatelsky zasloužili Spirit on Lemon, bronz pro Frkot, stříbro RJP a zlato pro místní. Každý tým dostal lahvinku lemonovice a týmy na bedně cestovní sadu vysílaček. Například v našem kufříku byly skryty 2 vysílačky, s nabíječkami na baterky a do auta, baterky, handsfree. Prostě paráda. Za málo peněz spousta muziky a radosti. Cesta zpět již byla dle dopravního značení.
Na jaře letošního roku jsme spustili mobilní verzi frisbee.cz. Vypadá pochopitelně trochu jinak než její plná verze a , slouží hlavně k přečtení nejnovějšího článku cestu do práce apod.

Založili jsme twitter @frisbee_cz, nejnovější příspěvky vidíte na pravé straně homepage. Mělo by to být nejrychlejší zpravodajství z turnajů, zajímavosti a odkazy.
datum: 23.-24.2.2008
místo: Sosnowiec PL
pořadatel: Spirit on Lemon
systém: halový 5 na 5, easy mixed (1-2 ženy na lajně), nonstop systém
startovné: nízké a spoustu věcí v něm

FIRE POOL
Spirit on Lemon, RJP Squad, Intercity, Astro Disco, GMF

ICE POOL

WD 40, Frkot, AWF, TIT, Uwaga Pies
1. Spirit on Lemon
2. RJP Squad
3. Frkot
4. WD 40
5. GMF
6. AWF
7. Uwaga Pies
8. Astro Disco
9. Intercity
10. TIT Maters


Spirit of Game: Spirit on Lemon

Autor: Filip Zelenka, 24. 2. 2008
Poslat odkaz na e-mail