spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Středoškolská liga: na třetí turnaj přijelo už šestnáct týmů!

Ve středu 20. 10. 2010 proběhl v areálu TK Třebeš v Hradci Králové již třetí turnaj projektu Středoškolské ligy. Celkem se do Hradce sjelo 16 týmu, z nichž čtyři byly právě z pořadatelského města, tři týmy vážily dalekou cestu z Českých Budějovic, po dvou týmech dorazily Náchod, Chrudim a Praha. Ostatní zúčastněná města vyslala hájit své “barvy” pouze po jednom týmu.
Středoškolská liga, říjen 2010; foto: Carlos

Týmy byly rozděleny do čtyř skupin po čtyřech. Hrály se třicetiminutové zápasy současně na čtyřech hřištích. Úderem deváté hodiny ranní vylétl do vzduchu první disk a turnaj započal. O první zmatek se postaraly týmy z Budějovic, které dorazily pozdě, takže zápasy musely být překládány a přehazovány. V každé skupině se nacházel jeden papírově silnější tým (Gymnázium Jírovcova České Budějovice “A”, Lepařovo gymnázium Jičín, Gymnázium Třeboň a pražská Alej) a všechny tyto týmy svou sílu potvrdily a bez jediné prohry prošly do semifinále. Tam na sebe narazily Budějovice s Třeboní a Praha s Jičínem.

V semifinále jihočeských týmů využili své zkušenosti lépe hráči z krajského města a postoupili do finále. Tam na ně čekali hráči a hráčky pražského týmu, kteří dokázali Jičín přehrát 7:4. Ve finále měli po kratičkém zaváhání Budějovičtí jasně navrch - nejprve prohrávali 2:0, ale bleskurychle se jim podařilo průběh utkání otočit a naprosto zaslouženě si tento tým (složený převážně z hráčů juniorské reprezentace) odváží z prvního turnaje tohoto ročníku zlato a 16 bodů do celkového hodnocení kvalifikace.

Počasí nám naštěstí až na chvíli vcelku přálo. Moc nepršelo ani nefoukalo, takže disky létaly pěkně. Pouze v závěru, právě když si hráči Budějovic přebírali ceny za první místo, začalo silně pršet a dokonce padaly kroupy.

Překvapením turnaje se stalo družstvo Česko-anglického gymnázia z Budějovic, které disponovalo jasně nejmladšími a vzrůstem nejmenšími hráči, a přesto dokázalo držet krok i s jasně silnějšími týmy. A konečně jsem velmi rád, že se sjelo tolik týmu, které nikdo předtím neviděl a kde jsou hráči, kteří frisbee hráli poprvé. Je strašně moc super sledovat, jak se tenhle v Česku zatím ne moc velký sport rozšiřuje a stává se čím dál tím známější. Tak snad to tak půjde i dál…

Výsledné pořadí:

 1. Gymnázium Jírovcova České Budějovice "A"
 2. Gymnázium Nad Alejí Praha
 3. Lepařovo gymnázium Jičín
 4. Gymnázium Třeboň
 5. Obchodní akademie Vinohradská Praha
 6. Jiráskovo gymnázium Náchod "A"
 7. Gymnázium Jírovcova České Budějovice "B"
 8. Gymnázium Žďár nad Sázavou
 9. Gymnázium B. Němcové Hradec Králové
 10. Biskupské gymnázium B. Balbína Hradec Králové
 11. Česko-anglické gymnázium České Budějovice
 12. Obchodní akademie Chrudim
 13. Gymnázium Chrudim
 14. Jiráskovo gymnázium Náchod "B"
 15. Soukromé jazykové gymnázium Hradec Králové "A"
 16. Soukromé jazykové gymnázium Hradec Králové "B"
Spirit of the game: Česko-anglické gymnázium České Budějovice
Středoškolská liga, říjen 2010; foto: Markéta Pilátová

Video z turnaje od týmu ČAG České Budějovice


Autor: Elf (Gymnazium Nad Alejí Praha), 23. 10. 2010
Poslat odkaz na e-mail