spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Training Camp 6

Hráči na training Campu foto:RB
O víkendu 30.-31. 5. 2009 proběhl 6. frisbee Training Camp zaměřený na ultimate a discgolf. Fotbalové hřiště v Předboji u Prahy přivítalo 45 účastníků. Během dvou dnů provedl 6ti členný tým instruktorů hráče základy házení s létajícím talířem, základními cvičeními a drilly. Zkušenější hráči pak poznali, jiný způsob tréninku a odnesli si tipy pro tréninkovou přípravu vlastních týmů. V sobotu přes den si všichni vyzkoušeli discgolf, večer pak byl věnován promítání zápasů z mistrovských soutěží v ultimate.
Podle Jany Vejmelkové by Training Campy měly pomáhat začínajícím i pokročilým hráčům, naučit se, jak má vypadat správný trénink. Pro hráče malých týmů, které se scházejí v malém počtu je to možnost zažít plnohodnotný trénink. Akce má ale co nabídnou i zkušeným hráčům, kteří se chtějí zlepšovat. Tréninkové skupiny jsou rozděleny podle pokročilosti. Training camp se vydařil i přes sobotní nepřízeň počasí dodává Jana.
Training Campy budou probíhat i nadále 2x ročně, organizátoři chtějí rozšířit nabídku sportů o další sporty s diskem. Účastníci se mohou tešit, že kromě ultimate vyzkouší například Double Disc Court, a Discathlon. V plánu je také využití videozáznamu z tréninku k rozebrání herních situací, či častých technických chyb. Další Training camp proběhne na podzim. Sledujte stránky České asociace létajícího disku a emailovou konferenci Halo.
 
Všichni účastníci Training Campu 6 - jaro 2009, foto: MonkeyGallery
Organizační tým:
Jana Vejmelková, Michal Ševčenko
Instruktoři:
Tomáš Veselý, Petr Medek, Petr Haering, Petr Kotěšovec, Jirka Blahout
Pomocníci:
Lucie Frišová, Radka Balážová

Autor: RB, 31. 5. 2009
Poslat odkaz na e-mail