spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

MČR Mix 2011: Mistry v mixu poprvé FUJ

Mistrovství České republiky v kategorii mixed zaujímá v českém ligovém kalendáři tradiční místo v závěru sezóny, letos se odehrálo 3. a 4. září v Hluboké nad Vltavou. Mixové ultimate, ačkoli se v českých podmínkách kvůli malé hráčské základně trénuje prakticky pořád, má oproti open a women kategorii jedno úskalí navíc. Zvládnout spolupráci hráčů a hráček v týmu tak, aby to fungovalo, je někdy oříšek. Ale zároveň v tom vězí klíč k vítězství.

Na mistrovství přijelo 14 týmů včetně nováčka mistrovských turnajů - The Road Eighty Eight.

Semifinále

Titul si posledních šest let předávaly dva nejsilnější pražské týmy, Prague Devils a Žlutá Zimnice. Ze skupinových zápasů postoupili z prvních míst kromě PD a ŽZ ještě loni třetí a čtvrtí FUJ a Terrible Monkeys. TM ve čtvrtfinále málem ztratili téměř vyhraný zápas proti Velké Moravě, nakonec ale zvítězili a v semifinále se postavili obhájcům titulu Žluté Zimnici. Ve vyrovnaném souboji se Monkeys povedlo získat těsně před poločasem dvoubodový náskok, který udrželi až do konce zápasu. Vyřadili tím ze souboje o zlato hlavního favorita. Na vedlejším hřišti se odehrál úplně jiný zápas. FUJ nastoupili do duelu s PD s ohromným nasazením a během prvních několika minut odskočili na rozdíl tří bodů, v poločase už byl stav 8:3. Devils se nedokázali vzpamatovat a výsledek 13:7 vyslal FUJ do souboje o zlato.

O umístění

Monkeys a FUJ předvedli ve finále vyrovnanou bitvu, v poločase FUJ vedli dvoubodovým rozdílem 8:6. O ten záhy přišli, ale nakonec zápas dotáhli až do konečného vítězného výsledku 11:9. "Rozhodlo, jako většinou, kdo udělá více chyb," vyjádřila se k zápasu Jana Vejmelková z týmu FUJ a dodává: "Naše radost je obrovská!" protože FUJ se mohou těšit ze svého historicky prvního titulu v kategorii mixed.

Zatímco Terrible Monkeys si kromě stříbra z MR mixed odvážejí ještě cenu Spirit of the Game, bronzovou medaili vyhrála Žlutá Zimnice, která v zápase s Prague Devils potvrdila svou sílu v zónové obraně a výraznou převahu v ženské části týmu. Mladí FUJ jsou nováčky na pozici mistrů republiky a bookmakeři jim určitě budou dávat velké šance i v příštích letech. Sesazená Žlutá Zimnice a letos "bramboroví" Devils jsou ale stále kvalitní týmy a krátké působení v "opozici" jim může ještě zvýšit motivaci - letošní výsledek tedy znamená jediné: české ultimate bude odteď mnohem zajímavější.

Pořadí:

 1. FUJ A (Praha)
 2. Terrible Monkeys (Praha)
 3. Žlutá zimnice (Praha)
 4. Prague Devils (Praha)
 5. 3SB (České Budějovice)
 6. Velká Morava (Brno, Olomouc)
 7. Kulatá šachovnice (Hradec Králové)
 8. Atruc (Plzeň)
 9. Východní blok (Východní Čechy)
 10. Prague Devils B (Praha)
 11. PeaceEgg (Písek)
 12. Pražská 7 (Praha)
 13. FUJ B (Praha)
 14. T.R.E.E. (Praha)
Spirit of the Game: Terrible Monkeys

Autor: Hanka PD, 6. 9. 2011
Poslat odkaz na e-mail