spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

WCBU 2017 - report žen

Česká ženská reprezentace se v letošním roce přihlásila na plážové mistrovství světa v termínu 18.–24. června ve francouzském Royanu, které pořádala Beach Ultimate Lovers Association (BULA).
 
Naší účasti však předcházela na české poměry celkem důsledná příprava. Vše začalo již v září 2016, kdy se mnohé z hráček rozhodovaly, zda se zúčastní, či nikoli. Podle daného věkového složení zájemkyň pak vyšlo najevo, že WCBU budeme reprezentovat v kategorii WOMEN nikoli WOMEN'S MASTER, jako tomu bylo v Londýně. Trénování se s odvahou ujal Jan Splítek z Prague Devils, který své předešlé trenérské zkušenosti zužitkoval skvěle a tým nejen fyzicky, ale hlavně psychicky, vedl po celou dobu s bravurou sobě vlastní. V říjnu 2016 nám WFDF potvrdila spot a mohly jsme už vážně začít běhat a zvykat si na písek. Listopad a prosinec jsme si začaly zvykat na týdenní úkoly zadávané trenérem posilující naši fyzičku.
 
Poté následovaly přípravné turnaje. Prvním takovým byla PRAGUE WINTER 28.–29. ledna, současně jsme začaly dojíždět na písek na Kladno do Vavřinec beach klubu. Na Prague Winter bylo prvotní sehrávání zatím ještě na umělce, konečný výsledek trochu překvapil a možná i zklamal (nakonec jsme si odvezly 4. místo), ale dopomohlo to vykrystalování některých hráček do sestavy. V únoru až dubnu jsme měly několik soustředění na písku, abychom se seznámily s vlastnostmi povrchu. Dalším přípravným turnajem byla už plážová COPA TANGA v Barceloně v termínu 29. dubna – 1. května, kde jsme si mohly zkusit zahrát i proti Ruskám, které se v přípravě nechaly slyšet, že si na WCBU 2017 do Royanu jedou pro zlato. Po Copa Tanga se už téměř celá sestava potvrdila včetně náhradníků. Jmenovitě reprezentaci tvořili: Honza Splítek z PD jako trenér, Myška z FUJ jako kapitánka, Iva Klimentová ze ŽZ jako spirit kapitánka, Maky z FUJ jako fyzioterapeut a hráč, Běli, Malá, Renča a Zuz z TM, Ája, Áňa Klacková a Maru ze ŽZ, Káťa a Bejk z Atrucu, Lucka a Babina z PD, Téra z DT a jakožto využité náhradnice: Verča za ŽZ a Terka z TM. Jelikož s námi nakonec nemohla jet Katy (Kateřina Langová), která si z Prague Winter odvezla přetržený vaz, tak ji nahradila Verča ze ŽZ a nemohla jet ani Malá z TM kvůli potížím s nártem, což dalo místo do sestavy Terce TM, naší nejmladší hráčce. Ale skvělé bylo, že Katy ani po odstoupení z pozice hráčky tým a přípravu neopustila a zůstala s námi po celou dobu, především se zasadila o výrobu a zpracování dresů, ale pak i toho ostatního, za což jí moc moc děkujeme. V týmu se ještě velmi zásadně projevily organizační schopnosti Zuz z TM, bez které bychom se nepodívaly nikam, také jí a všem ostatním velké díky.
Women reprezentace na WCBU 2017
V květnu pak následoval poslední přípravný plážový turnaj BUM 2017 v Berlíně, kde jsme už tolik nezaválely a trenér byl z našeho výkonu značně rozčarován, protože mistrovství se blížilo a takhle bychom tam tedy hrát nechtěly.
 
V červnu už nebylo kam couvnout a jely jsme několikahodinovou cestu na pláž k Atlantiku, kde se mělo ukázat, jestli se příprava vyplatila. WCBU začínalo mezinárodním průvodem, kde jsme nemohly chybět. Už tady se první den ukázalo, že se naše dresy od Syna v pohybu (SvP) svým designem v mezinárodním poli neztratí. Organizace celého týdne probíhala bez větších obtíží. Ubytování, strava i dostupnost k hřištím neměla chybu. Herně to bylo z naší strany trochu jako na houpačce. Začaly jsme slavně porážkou Singapuru 11:7, ale poté následovala vlna proher, která bolela celý tým. S Francií 6:13, s Německem 4:13, s Ruskem 3:13, s Lotyšskem 6:13, se Švýcarskem 5:9 a s Velkou Británií 3:13. Nakonec z toho bylo předposlední (7.) místo ve skupině a "postup" do Power poolu L, kde jsme už naštěstí všechno vyhrály a mohly se konečně radovat! Do boje o horních osm umístění jsme dostaly Španělky a těšily jsme se na hozenou rukavici. Do tohoto zápasu jsme daly všechno a mnohé z nás ho považují za vrchol celého turnaje. Konečný stav byl naneštěstí 8:9 pro Španělsko, ale rvaly jsme se se ctí a chybělo jen málo. Ve skupině v bojích o 9.–16. místo jsme nejprve prohrály nešťastně s Austrálií 8:11 a pak už dvakrát zvítězily nejdřív znovu nad Rakouskem 10:6 a poté nad Estonskem 12:4, z čehož pro nás plynulo 13. místo.
 
Co se o našem týmu a zápasech dá říci obecně? Mohly jsme vyhrát se Španělskem a být nejhůř osmé, ale na ono "mohly" se nehraje. Rozhodně se nevzdáváme! Trenéra Splíťu to s námi asi nakonec bavilo víc než zamýšlel a upsal se k další spolupráci. Jak bylo uvedeno už v dokumentu Czech Ultimate 2020. Stále hledáme nové posily do týmu a plánujeme další soustředění a další turnaje. Reprezentace si chce a musí vybudovat stabilní místo mezi hráčkami. Jménem trenéra a ČALDu zveme všechny holky bez rozdílu věku či herní zkušenosti na další reprezentační akce. Nejbližší je už letošní podzimní soustředění, které proběhne v termínu 21.–22. října ve Slatiňanech u Chrudimi. Bude následovat zimní a jarní soustředění, bližší informace se brzy dozvíte. Proto nás neváhejte sledovat třeba na Facebooku nebo na Frisbee.cz. V sezóně 2018 chceme určitě vyrazit na dva velké turnaje do Německa, možná pojedeme na Windmill do Amsterdamu a možná si zopakujeme Copa Tangu, uvidíme, jaký bude zájem a kam se dostaneme.
 
Létat je tak snadné (hlavně na pláži)!
Givt.cz

Autor: Zuzana Babina Žatečková (PD), 1. 9. 2017
Poslat odkaz na e-mail

Evropská liga a reprezentace (2017)

    Žádné články nejsou k dispozici.