spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Začátečnické turnaje Mezi bloky a Venkovní Zimničárna

Venkovní Zimničárna

V neděli 30.května se v Praze pořádal tým Žlutá Zimnice venkovní turnaj pro začínající týmy. V areálu ČZU Praha na Suchdole se nakonec sešly 4 týmy a systémem každý s každým v 45 minut dlouhých zápasech za místy silného větru odehrály skupinu.

Skupině dominovala Žlutá Zimnice, která si zahrála o první místo s týmem z Náchoda posíleným o hráče z Hairy Jet a Liberce. Zápas o třetí místo patřil týmům Kulatá šachovnice a Pražské sedmě.

Konečné pořadí bylo tedy následující:

  1. Žlutá Zimnice (Praha)
  2. Náchod+Jičín+Liberec
  3. Kulatá šachovnice (Hradec Králové)
  4. Pražská 7 (Praha)

Mezi bloky
V rámci propagace frisbee mezi mladými lidmi uspořádalo brněnské sdružení Ultimate Frisbee Brno dne 20. května amatérský ultimate turnaj pro studenty vysokých škol. Za pomoci sociální sítě Facebook a přímého kontaktování potenciálních hráčů z řad kamarádů a známých se povedlo zajistit poměrně slušnou účast 7 týmů studentů Vysokého učení technického a Masarykovy univerzity. Jelikož se jednalo o amatérský turnaj, hráči hrající déle než jeden rok neměli účast povolenou. Sešlo se tedy přibližně 50 studentů, pro které bylo ultimate jako hra úplnou novinkou.

V časovém intervalu 4 hodin se stihlo odehrát 42 zápasů na 3 hřištích, kdy týmy hrály systémem „každý s každým“ prakticky nepřetržitě v patnáctiminutových zápasech. Dávka ultimate nebyla tedy zrovna nejmenší. I přes fyzickou náročnost si hru všichni patřičně užívali, dokonce došlo i k výměně kontaktů, aby v létě bylo s kým hrát.

Konečné pořadí bylo tedy následující:

 
1. Meteor (VUT) 
2. Prší, prší (MU)
3. Lužánecká smešť (MU)
4.-5. Krutopřísní hustodémoni (VUT) 
4.-5. Uberskill (VUT) 
6. Get on my hors (MU) 
7. Jam (VUT)
 
Doufáme, že turnaj Mezi bloky se nám podaří na podzim úspěšně zopakovat. Cílem akce je dostat frisbee do širšího povědomí veřejnosti a zaujmout hráče natolik, aby se stali součástí české frisbee komunity.
 
Akce proběhla za podpory Centra sportovních aktivit VUT v rámci Brněnského vysokoškolského sportu, který tuto akci financoval. Turnaj se s největší pravděpodobností zařadí mezi pravidelné akce Brněnského univerzitního sportu (další plánujeme na říjen tohoto roku)

Autor: Jiří Voseček, Jakub Vondra, Hanka VM, 2. 6. 2010
Poslat odkaz na e-mail