spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Juniorské mistrovství světa ve Wroclavi

Aktualizace pátek 5. srpna:
 
Holky skončily v pětičlenné základní skupině třetí, největším úspěchem byla výhra o bod nad favorizovanou Austrálií. Už jim zbývá poslední zápas - s Ruskem o 9. místo.
 
Kluci zvládli první zápas proti Rusku, díky kterému nespadli rovnou do spodní skupiny. Pak přišly prohry, ale po výhře v crossoveru nad Indií si zahrají o solidní 9.-16. místo. čeká je poslední zápas, s Polskem, o 15. místo.
 
 

Do Vratislavy, tedy polské Wroclawi, vyrazilo přes 40 hráčů, společně se 4 trenéry a 2 manažery.

 
Průběžné novinky, minimálně za každý den, je možné sledovat na Facebookové stránce českých juniorů (dostupná i bez registrace na Facebooku).
 
Novinky jde sledovat také na oficiálním webu akce, kde budou i všechny výsledky.
 

Tým U20 Women

ME 2015, Frankfurt

Ženský juniorský tým přebrali na podzim roku 2014 noví trenéři, Jiří "Kačer" Voseček a David "Dejv" Novák. V předcházející sezoně tým na MS v Leccu nehrál a tak došlo po dvou letech k celkové generační obměně. Po sérií přípravných akcí se tým zúčastnil ME 2015 ve Frankfurtu, kde dosáhl historického umístění - 4. místo po prohře o jediný bod s Francií. Na Mistrovství Evropy jelo 17 hráček - všechny které měly zájem.
 
Druhá sezona pod novým vedením se nesla ve znamení velkého nárůstu počtu hráček a každého soustředění se zúčastnilo přes 25 hráček. Tým vyrazil mimo jiné na přípravný turnaj do Vídně (hra 5 na 5) se třemi týmy po 7-8 hráčích a odvezl si 1,3 a 4. místo.
 

MS 2016, Wroclaw

O účast na Mistrovství světa mělo zájem přes 30 hráček. Možná poprvé se tak musel mezi dívkami dělat výběr. Jako maximální počet si trenéři stanovili 21 hráček. Od prosince se drtivá většina týmu připravovala nad rámec svých tréninků pomocí "Výzev", na které vždy byl 1 až 2 týdny.
 
Jak se skutečně celoroční příprava 21 reprezentatek vyplatila uvidíme už na začátku týdne. V pondělí po poledni tým startuje proti Kanadě, vicemistrovi posledního MS. Pro české ultimate je účast dívčího týmu na MS juniorů premiéra, pevně věříme, že bude třeba tak vydařená, střet letošní reprezentace kategorie Mixed s Mistry světa z Kanady na letošním MS v Londýně.
 

Sestava týmu

3SB (České Budějovice)
Sofie Schwarzová
Eliška Zikešová
Lenka Krausová
Anna Dvořáková
Aneta Vejdová

Kulatá šachovnice (Hradec Králové)
Alžběta Hodačová
Kateřina Kopecká
Gabriela Vodičková
Natalie Grymová

Chlupatá žába (Slatiňany)
Markéta Hudcová
Ája Valovičová
Alžběta Kimáková

Atrofované ruce (Plzeň)
Sára Prokopová
Barbora Kiliánová (spirit kapitán)
Lucie Černíková

Rainbow Banana (Bohumín)
Kateřina Lapčíková
Nikola Schmidtová

Terrible Monkeys (Praha)
Michaela Novotná (kapitán)
Anna Sedláčková

Frkot (Olomouc)
Kristýna Kvapilová

Trubky (Nové Město nad Metují)
Petra Janečková

trenéři:
Jiří Voseček (Kulatá šachovnice)
David Novák (Chupacabras)

manažerka: Tereza Pešková (Terrible Monkeys)

Tým U20 Open

Po turnaji ve Frankfurtu v roce 2015 u Open týmu po mnoha letech skončili Jan Splítek a Jana Vejmelková. Z týmu se oddělili junioři do 17 let, které si převzala Jana Vejmelková společně s Matějem Štětkou (a zúčastnili se U17 Open Mistrovství Evropy v Gentu v půlce července).
 
K týmu nastoupila nová krev, Martin "Lipi" Lipert a Ondřej "Čégo" Rýdlo. Nastolený tvrdý režim možná některé jedince odradil, ale na první pohled nabil drtivou většinu týmu novou energií, i po výsledkově nevydařeném ME ve Frankfurtu. Červnový přípravný turnaj Junior Clash odehrála reprezentace ve velkém tempu a optimistické náladě. Stejně jako u dívek i v Open kategorii probíhal výběr.
 
Kluky čeká v pondělí soupeř nejtěžší. Team USA. I český dospělý Open tým potkal USA na MS v Londýně a nedopadlo to nijak slavně. Junioři si ale jistě vezmou poučení ze slov kapitána Open týmu, Pavla Bláhy, který zápas zanalyzoval velice realisticky - totiž že se tým porazil sám svým přehnaným respektem k velkým jménům. Věřme, že proti Američanům vletí čeští kluci na hřiště bez přehnaných obav, co se bude dít a naopak dokážou sebevědomé úřadující Mistry světa zaskočit.
 
Pokud se jim nepodaří porazit USA, budou muset zvládnout reprezentanty z Ruska. Z tříčlenné skupiny, která se odehraje v pondělí, postupují do hry o medaily pouze 2 týmy.
 

Sestava týmu

FUJ (Praha)
Jan Tichý
Jachym Hrušák
Jan Marek
Matouš Pešice
Ondra Votruba
Cyril Šimon

3SB (České Budějovice)
Tadeáš Vávra
Tomáš Kouba
Michal Marek
Pavel Štěch

Rainbow Banana (Bohumín)
Tomáš Maryška
Jiří Zdvomka

Žlutá Zimnice (Praha)
Maxmilián Péder
Matyáš Doubek

Kulatá šachovnice (Hradec Králové)
Kryštof Holeček
Vojtěch Remes

Trubky (Nové Město nad Metují)
Vojtěch Joska

Atruc (Plzeň)
Ondřej Sip

Terrible Monkeys (Praha)
Jan Kurfürst

Pražská 7 (Praha)
Vojtěch Lanz 

trenéři
Martin Lipert (3SB)
Ondřej Rýdlo (Terrible Monkeys)
 
manažer: Tadeáš Grym (Terrible Monkeys)

Autor: Redakce, 29. 7. 2016
Poslat odkaz na e-mail