spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Žbluňk opět na scéně

Po loňském úspěchu ve formě zlata na Atrucupu a stříbru před dvěma lety v Amsterdamu na univerzitním turnaji UUT jsme se rozhodli uvést Žbluňk opět na scénu a pokusit se vylepšit náš nizozemský výkon. K tomu nám nahrála dotace od ČVUT (moc děkujeme), a tak nic nebránilo tomu, vybrat ty nejlepší pušky z naší alma mater a vydat se vstříc dobrodružství a přírodním živlům. Sestava byla nadtýmová a obsahovala členy ze Žluté Zimnice, PD, 3SB, Trubek, Chupacabras i FUJ.
 
Zopakovali jsme předloňský nápad a do Amsterdamu vyrazili o den dříve, abychom si mohli prohlédnout jeho krásy a abychom dokázali strávit všechno Vla, které jsme si nakoupili. Vydrželi jsme ve městě celý den, ti, kterým chyběla škola, se vzdělali v technickém muzeu, a zbytek bezcílně bloudil centrem města. Unaveni jsme se ve večerních hodinách vydali pro věci a šli se zaregistrovat. Jelikož spací halu otevírali až v 11 večer, rozhodli jsme si udělat spací gaučový koutek a všichni jsme unaveni po náročném dni vytuhli.
 
Ráno nás čekal hned první ranní zápas proti týmu UTKA. Vůbec jsme nevěděli, co od soupeřů čekat a jaká bude herní úroveň turnaje, a tak jsme se rozhodli šetřit každé síly a vynechali jsme rozcvičku. Taktika se vyplatila a první zápas končil v náš prospěch 15:(něco málo). V podobném duchu se odehrály i další dva skupinové zápasy proti týmům Ars Ludendi a Freespect. Prvních pár bodů se s námi protihráči zvládli tahat o body, ale postupem času a frustrací soupeřů počasím jsme vždy získali pevné vedení. Posledním soupeřem dne byli Flying Penguins, kterým jsme měli z minula co vracet, jelikož nám ukradli první místo ve skupině i zlato. Přišla na řadu řádná rozcvička a z tempa, které jsme nasadili, se brzy posadili a dosažením hard capu jsme opět vyhráli. Přišla na řadu party, ve které jsme také zabodovali a náš pijanský tým ve složení Matěj a Šuty se propil na první místo.
 
V neděli jsme opět chytili černého Petra a čekalo nás tak první ranní hraní proti UFC. Jak už to v nedělích bývá, nohy byly těžké a hlavě se moc nechtělo, ale nakonec jsme zmobilizovali zbytky sil a urvali vítězství, což nás díky systému à la Fujárna vystřelilo rovnou do finále. Finálovými soupeři byl tým Compil'DisC, který svojí skupinou prošel obdobně lehce jako my, takže jsme věděli, že hodně přituhne. Začátek zápasu se vůbec nevyvíjel dle našich představ a díkvůli ky jejich nepříjemné zóně jsme brzy prohrávali 0:5. Po timeoutu jsme se postupně začali vracet do hry a bodový náskok jsme postupně dotahovali. Mezitím se střídalo snad všechno možné počasí od slunečna přes mráz, orkán, kroupy až po déšt. Zápas ale pokračoval a cap udeřil za stavu 11:11, takže hra do 12. Bohužel se naší obraně nepodařilo zastavit jejich útok a tak jsme z turnaje opět odvezli "pouze" stříbro. Ale příště už se to třeba povede!
 
Na závěr bychom chtěli moc poděkovat ČVUT za příspěvek na akci, bez ní bychom se jen těžko poskládali. Dále také Tomáši Němečkovi za organizaci a Márovi za kapitánování a vedení našeho zájezdu. Žbluňk se prozatím loučí, ale snad se na něj můžete těšit opět na AtruCupu.
Žbluňk opět na scéně

Autor: Hop Chupacabras, 25. 4. 2017
Poslat odkaz na e-mail

Středoškolská liga a junioři (2017)