spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Známe druhou pětici účastníků plzeňského MČR v kategorii mixed!

Západní konference

Turnaje v Brandýse nad Labem se zúčastnilo deset týmů z Prahy, Plzně, Českých Budějovic a Písku.
Všechny zápasy vyhrálo a tudíž zvítězilo áčko Pražské 7, ve finále si poradilo i s dosud také neporaženým PeaceEggem. Poslední postupové místo brali Fujové a vyřadili tak pořadatele mixu, Atruc. Rychlý vzestup potvrzují T.R.E.E., kteří obsadili solidní šesté místo.

Pořadí:

 1. Pražská 7 A
 2. PeaceEgg
 3. FUJ B
 4. Atruc A
 5. 3SB
 6. T.R.E.E.
 7. Prague Devils B
 8. Pražská 7 B
 9. Žlutá zimnice C
 10. Atruc B
Spirit of the Game: Atruc A

Východní konference

Hradec Králové přivítal ve známé "středoškolské" hale celkem osm týmů, z nichž dva čekala odměna ve formě postupového spotu. V základní skupině A si suveréně počínala Velká Morava 1, když porazila bez větších potíží všechny své soupeře. Ve skupině B si první místo zajistili jičínští Hairy Jet (loňský účastník mistrovství) vítězstvím 8:6 nad domácí Kulatou šachovnicí. Malým překvapením byl houževnatý výkon žďárských Pecek, které potrápily nejednoho soupeře.

Semifinále, finále

První dva týmy ze čtyřčlených skupin tedy čekala semifinále a boj o dva postupové spoty. V prvním semifinále poměrně rychle získala Velká Morava 1 nad Kulatou šachovnicí čtyřbodové vedení, které si udržela s postupným navýšením až do stavu 15:8. Druhé semifinále mezi Východním blokem a Hairy Jet rozhodoval až poslední bod za stavu 9:9, který nakonec patřil Východnímu bloku díky obětavé rybě. Finále, jehož vítěz již definitivně postupoval do Plzně na Mistrovstí republiky, nabídlo zajímavý souboj, ve kterém se dlouho Velká Morava nemohla "urvat" k vyššímu vedení než o jeden bod. Nakonec však dobrou obranu VB prolomila a s pohodlným náskokem odjela s jistotou únorového HMČR Mixed.

Baráž

Poražení semifinalisté se v zápase o naději potkali tento den podruhé. Hairy Jet však nedokázali v napjatém utkání porazit podruhé domácí Kulatou šachovnici a ta s náskokem 4 bodů šla do baráže s Východním blokem. Soupeři, kteří se navzájem velice dobře znají, nenechali svým přátelům v opačných dresech na hřišti nic zadarmo. VB však na začátku několikrát chyboval, čehož tou dobou bezchybný útok domácích dokázal využít a vybudovat si tak pozici pro klidný závěr. Možná pozdní večerní hodina (21:15 - 21:45) způsobila, že posledních osm minut přineslo několik ukvapených hodů z obou stran a Východní blok šahal po dramatickém závěru. To však Šachovnice nepřipustila a výhrou 11:8 si mladý tým zajistil účast v Plzni.

Průběžné výsledky všech zápasů bylo poprvé možné průběžně sledovat na facebookovém profilu pořádajícího týmu (bez nutnosti být přihlášen na facebooku).

Výsledné pořadí Hradec Králové

 1. Velká Morava 1 (Brno, Olomouc)
 2. Kulatá šachovnice (Hradec Králové)
 3. Východní blok (Slatiňany)
 4. Hairy Jet (Jičín)
 5. Mosquito Attack (Brno)
 6. Figurky slonů (Říčany)
 7. Pecky (Žďár nad Sázavou)
 8. Velká Morava 2 (Brno, Olomouc)
Spirit of the Game: Východní blok

Na mistrovství republiky v kategorii mixed se tedy kvalifikovaly tyto týmy:

 1. Žlutá zimnice A
 2. Prague Devils
 3. FUJ A
 4. Žlutá zimnice B
 5. Terrible Monkeys
 6. Pražská 7
 7. Velká Morava
 8. PeaceEgg
 9. Kulatá Šachovnice
 10. FUJ B
(zatím neoficiální nasazení)

Mistrovství se bude hrát 25. - 26. února příštího roku v plzeňské hale Lokomotiva.
Kvalifikace Mix 2011, Hradec Králové

Autor: Redakce, 18. 12. 2011
Poslat odkaz na e-mail