spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Exkurze na Letiště Praha Ruzyně - HH Cup 2009

Prague Devils nás opět pozvali na exkurzi do leteckého průmyslu. Podvozky přistávajících letadel jsme si mohli detailně prohlédnou loni 28. října z fotbalového hřiště v Praze Ruzyni, bouřlivý kladný ohlas pak nenechal organizátory tradičního turnaje chladnými a prosby hráčů vyslyšeli.

Hřiště nejblíže ke vzletové a přistávací dráze (v žargonu ranveji, zkráceně také VPD či RWY) pražského letiště se nachází v Kněževsi,přibližně 260 metrů od ranveje. Díky dobrým kontaktům tento sportovní areál s kvalitním povrchem nebylo problém získat pro potřeby HHCupu 2009.

Pozvánku na sledování vzletů a přistání letadel různých druhů a národností přijalo 71 hráčů (různých druhů a národností). V osmi týmech po devíti hráčích pod vedením zkušených kapitánek a kapitánů rozehráli vysoké ultimate hry o čest. Skupiny byly nesmírně vyrovnané, stejně tak hry o umístění.

Černým koněm však byl tým s pouhými osmi hráči, vedený kapitánkou Lenkou (PeaceEgg), který bez zaváhání dokráčel k prvnímu místu. Na palubě Lenčina letu se dále nacházeli tito důstojníci a navigátoři: Úd (Atruc), Mojža (PD), Syky (3SB), Zuzka (P7), Burizon (Atruc), Me2d (PD), Jirka (TM) a Matěj.

Palubní stewardi na letošek připravili dostatek polévky. Servírovány byly také bábovky, které účastníci exkurze zapíjeli tradičním svařákem a Pražským Ďáblem.

Autor: Jiří Voseček, 5. 11. 2009
Poslat odkaz na e-mail