spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Žlutá zimnice počtvrté halovým mistrem v mixu

Kdy: 9.2. - 10. 2. 2013
Kde: Plzeň
Pořadatel: Atruc
Kategorie: mixed
Startovné: 2700 Kč/tým, 270 kč/hráč
Tradiční místo pro mixové mistrovství republiky letos poprvé přivítalo dohromady 21 týmů, které dle výsledků kvalifikace sehrály první (10 týmů) či druhou ligu (11 týmů). Doposud tradiční hala TJ Lokomotiva Plzeň pro první ligu (široká s horolezeckou stěnou) posloužila pro 2. ligu, házenkářská hala s tribunami se stala dějištěm 1. ligy.
 

1. liga

V základních skupinách první ligy k větším překvapením nedošlo. V dopolední skupině si první dvě místa pohlídali favoriti (PD, TM), ve zbylých třech nejlépe prošla VM A přes ŽZ B a KŠ, kteří putovali do nedělní baráže. V odpolední skupině byl k vidění zajímavý souboj o vítězství ve skupině mezi ŽZ A vs. P7 A, ve kterém úřadující mistr ŽZ prokázal touhu po obhajobě. Největší problémy způsobil obhájcům titulu domácí Atruc vyrovnaným výsledkem 13:12, ale ani to atruce nezachránilo od posledního místa ve skupině. Do baráže ještě směřoval PeaceEgg.
Mixový titul obhájila v Plzni Žlutá zimnice

Čtvrtfinále

Vyrovnanější závěr barážového utkání předvedla ŽZ B proti Atruc. Z napjatého utkání se nakonec radovala ŽZ B výhrou o jediný bod (9:8). Ve druhé baráži přehrál PeaceEgg o tři body Kulatou šachovnici. Tým z Písku málem zaskočil v navazujícím čtvrtfinále Prague Devils, ti se ovšem nenechali perfektní hrou píseckých hráčů zaskočit a zápas dovedli do těsného vítězného konce.
 
Malé překvapení se blížilo v semifinále, kdy Pražská 7 A dlouho sahala po postupu do finále přes Žlutou zimnici A. Ta si ale postup za zlatými medailemi vzít nenechala a tak P7 A zbyl pouze zápas o třetí místo. V té narazila na VM A, proti které potvrdila nasazení a obhájila bronzové medaile.
 
Do finále se tak dostaly dva neporažené týmy, Prague Devils vyzvaly ŽZ A. Vyrovnané skóre vydrželo až do konce, jehož konečné skóre 11:10 pro ŽZ znamenalo, že se na medailových pozicích oproti loňsku vůbec nic nemění.

2. liga

Letos poprvé tedy proběhla paralelně s mistrovstvím také druhá liga. Tu vyhráli 3SB, když celým turnajem prošli bez porážky a ve finále suverénně porazili Východní blok 9:3. Třetí místo brál relativně nový tým ze Žďáru nad Sázavou, Chupacabras.

Výsledné pořadí 1. ligy:

 1. Žlutá Zimnice A
 2. Prague Devils A
 3. Pražská 7 A
 4. Velká Morava A
 5. Terrible Monkeys
 6. PeaceEgg
 7. FUJ A
 8. Žlutá Zimnice B
 9. Kulatá Šachovnice
 10. Atruc
Spirit: Terrible Monkeys

Výsledné pořadí 2. ligy:

 1. 3SB
 2. Východní Blok
 3. Chupacabras
 4. Figurky Slonů
 5. Velká Morava B
 6. Prague Devils B
 7. TREE
 8. Mosquito Attack
 9. Pražská 7 B
 10. FUJ B
 11. Žlutá Zimnice C
Spirit: Mosquito Attack

Beer race: Prague Devils B

Pro příští rok se do první ligy automaticky kvalifikuje prvních pět týmů, to jest ŽZ A, PD A, P7 A, VM A a TM. Do kvalifikace o první ligu druhých dvanáct v pořadí, tj. PE, FUJ A,ŽZ B, KŠ, ATRUC, 3SB, VB, CHupa, FS, VM B, (PD B a TREE - dle počtu přihlášených týmů).
Do finále druhé ligy jdou rovnou MA, P7 B, FUJ B, ZZ C plus nové týmy v soutěži.

Autor: Redakce, 15. 2. 2013
Poslat odkaz na e-mail