spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

HMČR Women

Termín: 1.-2. března 2008
Místo konání: Brno
Pořadatel: Rektální Vyšetření & ČALD

Zúčastněné ženské týmy:

F.U.J. (Praha), Prague Devils (Praha), Pražská Sedma (Praha), Terrible Monkeys (Praha), Žlutá Zimnice (Praha)


Kategorie women se zúčastnilo pět týmů, což se za stávajících podmínek ženské divize dá považovat za úspěch. Samozřejmě si většina ženských týmů musela dopomoci doplněním kmenové sestavy o cizí hráčky, to ale umožnilo i holkám z menších mimopražských týmů zahrát si na mistrovství republiky. Zde je vhodné podotknout, že pouze Devilačky a holky z Pražské Sedmy se obešly bez hráčské výpomoci, což především v případě Sedmy podtrhuje jejich hezké umístění.

Hra:

Hru se pokusím shrnout ze svého opičího pohledu. Opičky se v prvním zápase utkaly s favoritem turnaje, Žlutou Zimnicí. Zimnice na nás hrála svoji oblíbenou zónu a ze společného zápasu se tak stala katastrofa. I když jsme byly posíleny o Atrucačky a Kačku z Únikového východu, chyběly nám zkušené handlerky, které by byly schopné rozehrát hru. Takhle jsme se často nedostaly ani přes druhou přihrávku a dostaly tak od Zimnice parádní klepec.


Druhá hra s Pražskou Sedmou už probíhala o něco lépe, do poloviny zápasu jsme se celkem držely. Nakonec nám Sedmačky utekly asi o šest bodů, ale celkově to nebyl tak neutěšený zápas.
Po dvou prohraných zápasech jsme se utkaly s Fujkama a rázem se bylo na co koukat. Najednou jsme hrály úplně jinou hru, více jsme se sehrály a psychicky sebraly. Hra byla velice vyrovnaná a napínavá. Závěr byl dost dramatický, ale nakonec nás Fujačky posílené o nadějné mladé hráčky z PeaceEggu a Létajícího cirkusu porazily o jeden bod. Každopádně to byl hezký zápas a oba týmy do něj daly maximum.
Poslední zápas sobotního dne a pro nás opice bohužel poslední utkání turnaje vůbec (na tým umístěný na posledním místě už v neděli nezbyl ani jeden zápas) jsme odehrály s holkami z Prague Devils. Ačkoliv jsme si na ně po vyrovnaném utkání s F.U.J. věřily (maje na paměti, že si jejich nejlepší hráčka lyžuje ve Francii), nepodaly jsme bohužel tak pěkný a vyrovnaný výkon a nakonec prohrály znovu o jeden bod.
V boji o třetí místo se utkaly Devils s F.U.J. I když první jejich vzájemné utkání bylo velice vyrovnané, v boji o bronz se více prosazovaly Fujačky a nakonec s několika bodovým náskokem vyhrály. Kromě bronzové medaile si holky z F.U.J. odnesly také cenu za spirita, kterého si po právu zasloužily.

Finále:

Ženské finále bylo na výsost dramatické a probíhalo přesně tak, jak by mělo správné finále probíhat. O zlato nakonec podle očekávání zabojovaly Žlutá Zimnice s Pražskou Sedmou. Ačkoliv jsem celé utkání neviděla (hrály jsme současně přátelské utkání s naším klučičím béčkem na vedlejším hřišti), dramatický závěr zápasu jsem naštěstí neprošvihla. Sice byla na vítěze favorizovaná Zimnice (v sobotním utkání Sedmu porazila o několik bodů), holky ze Sedmy ale chtěly vyhrát a skoro se jim to povedlo. Pár minut před koncem dokonce vyhrávaly o dva body. Nakonec ale pravděpodobně zvítězila únava (hrály jen v šesti) a nervozita a Sedma v závěru udělala pár osudných chyb, což ji nakonec stálo prvenství. Žlutá Zimnice zvítězila nad Pražskou Sedmou o jeden bod a stala se tak po dvou letech znovu halovým mistrem ČR v kategorii ženy.

Organizace:

Vybrané hrací hale a spacím prostorám se asi nedalo nic vytknout.
Co se snídaně týče, ta dopadla už poněkud hůře. V sobotu jsme sice měli co jíst, zvolený prostor pro snídani byl ale tak malý, že jsme si sotva byli schopni namazat rohlík. No a v neděli byla už snídaně na lepším místě, dost rychle (aniž by se poměrně dost lidí vůbec nasnídalo) však došly rohlíky, a když konečně dorazily rohlíky, už nebylo co na ně namazat.
Co se párty týče, nemůžu soudit, protože jsem se přes nával lidí u baru ani nedostala dovnitř. Prý jsem ale přišla o takovou „švandu“ jako je pojídání švábů v rámci pivního závodu…
Celkově ale bylo vidět, že si pořadatel mistrovství Rektální Vyšetření dal s organizací turnaje dost práce a až na zmíněnou snídani byl turnaj zorganizován velice dobře.Celkové výsledky v kategorii ženy:

  1. Žlutá Zimnice (Praha)
  2. Pražská Sedma (Praha)
  3. F.U.J. (Praha)
  4. Prague Devils (Praha)
  5. Terrible Monkeys (Praha)
Spirit: F.U.J.

Autor: Redakce, 14. 3. 2008
Poslat odkaz na e-mail